Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa maaaslo » 19 Máj 2014 09:42

Mno, tunaka som vytiahol jedneho kostlivca. Uz to mam rozostavane asi 5 rokov, tak by sa patrilo dokoncit.
Lepim zo skenu, original vlastnim, pre tych rypajucich. Nepamatam si, ci tam boli nejake problemy. Myslim ze sa to lepilo dobre. Som si plne vedomy, ze kvalita mojho lepenia nieje dostacujuca, s tymto tu vsak vazne nespravim uz nic lepsie...
V aktualnom stave, mam zlepene lafety s delami. Viazat ich nebudem, na to nervy nemam. Stazne pripravene na nater a vlepenie do modelu. Bocianie hniezda napevno prilepene. Zacinam robit pevnu takelaz. Privazovat kladky a tak... Proste dovod, preco som s tym tych 5 rokov dozadu prestal. Kladky a vsetky zostavajuce prkotiny uz mam vyrezane a impregnovane sekundakom.
Pridavanim tohto tu sa snazim docielit, ze by ma vase ctene komenty dokopali k dokonceniu. Tak prosim smelo do mna, po viac ako roku treba dokoncit nejaky dalsi model.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lexington 1776 (Shipyard)

Príspevokod užívateľa Fito » 19 Máj 2014 10:10

No konečne sused, teším sa že si to vytiahol na svetlo. držím palce, nech sa nezauzluješ.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa maaaslo » 15 Sep 2015 14:35

heh, mierne ozivenie.


Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa Roman » 15 Sep 2015 17:27

ahoj
mas to super. na plachetnicu by som si veru netrufol.este tak nejaky schnellboot alebo pisiboot 43.

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa maaaslo » 15 Sep 2015 22:04

dakujem za povzbudenie.
super to sice nieje, ale stavbu trupu uz mam zmaknutu. okrem tejto som zacal stavat a nedokoncil dalsie tri alebo styri, takze uz viem co a ako.
to co ma ubija, su tieto dokoncovacky. neznasam dela, z papiera je to porod. kladky som si kupil drevene, lebo tie papierove su strasne aj ked su palene. a aj tak to krvim jak sa da. ale ved o tom to je. naucit sa. budem muset prerobit rebriky na hornej polovici hlavneho stazna. az teraz som si uvedomil, ako vysoko je prva priecka. v reale by to boly priblizne 2m a to teda nie... aspon mi to da sancu tie rebriky opravit. lebo su strasne. na fotkach to nevidno, teraz uz vies preco. svetelne podmienky mi neumoznuju nafotit to poriadne za slnecneho svetla, v anglicku sa leto skoncilo uz v maji...
takze, skusim to uz konecne dokoncit. po 5 rokoch by sa patrilo.
ps: nema niekto nejaky obchod pripadne nevie niekto poradit kde splasit slusny vytrinu, nech na to nesada prach... rozmery su asi D50xS30xV50

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa maaaslo » 12 Okt 2015 14:32

vedel by niekto poradit ako priviazat cln na palubu? ocka som zatial spravil 4, nieje problem dorobit viac a navrtat ich do paluby...

Užívateľov profilový obrázok
obluda | --
Príspevky: 47

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa obluda » 13 Okt 2015 06:52

Ahoj,
Peres se statecne. Nize mas odkaz jak se to udelal ja. Bylo to podle jedne modelarske knizky.
Jenom drobnost. Zkus lana pred pridanim naoskovat nebo prejet herkulesem, zbavis se tak chlupu.
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=138641

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa maaaslo » 13 Okt 2015 08:04

Presne toto som potreboval, dakujem za odkaz. Pamatam si na tvoj Lexington, len som ho nikde nemohol najst. Tvoj je vlastne pricinou, preco som 2 roky dozadu kostasa vytiahol a spravil stazne a dela. Moje sa s tvojimi samozrejme porovnavat nemozu, ale ta dalsia uz bude lepsia. Slubujem. Tiez by som chcel plachty, ale asi ich este na tomto robit nebudem. Nemam vhodny material. To co mam je prilis hrube, tak na 1:64.
Re: lana. Aj som dumal nad tym co s tou chlpatostou spravit. Budem musiet poprosit tetku o trochu vcelieho vosku, s parafinom asi vela nespravim, co?
Este bych sa rad spytal, nevie niekto o nejakom vyrobcovi vytrin? Pripadne poradit z coho to spravit?

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lexington 1776 /Shipyard/ 1:???

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Okt 2015 09:27

Dobre ideš, som rád že si oživil kostlivca.

S tými lanami, najjednoduchšie to spravíš tak, že si kúpiš sviečku z včelieho vosku, a cez tú popreťahuješ laná.
Dá sa to aj obyčajnou parafínovou, ale vtedy je dobré ešte to lano ošmahnúť zapalovačom, tak aby si neprepálil lano,ale iba oškvrčia chĺpky a vsiakne parafín.

Vitrínky neviem ,ale v Poľsku som na výstave videl parádne vytrínky na lode z ohýbaného tenkého plexiskla, neviem či to u nás niekto vyrába, ale budem to hľadať a keď nájdem, tak ti dám vedieť.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný