HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 25 Jan 2016 13:32

Pár fotiek z prípravy zadnej galérie :


A hotová medená obšívka..... zatiaľ iba na jednej strane, ešte to budem retušovať. Nemá niekto návod, ako z tej medi spraviť "zelenú zoxidovanú" ?.
Takéto nové sa mi to moc nepáči. Ono to síce časom zoxiduje (vidím to na Berbice), ale nie je to presne to, čo očakávam.

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa mimapnd » 25 Jan 2016 13:49

vraj sa to vola patinovanie medi a tu sa par chlapikov hada ako to urobit najlepsie...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Tomáš » 25 Jan 2016 17:34

No, je to pekná, čistá práca, trochu taká laserová skladačka. Chcem sa spýtať tá meďená páska je samolepiaca, alebo si to lepil s nejakým lepidlom, s akým?
Na tú medenú obšivku si skús niečo vymyslieť, čo tak kyselina z akumulátora napríklad.
Takto vyzerá Cutty Sark s fungel novou obšívkou, tvoj zámer je však iný:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jan 2016 20:53

pekná loďa, škoda, že už nebudeme chodiť na štrkovec, celkom by ma zaujímalo, ako to je so stabilitou trupu na vode

Off topic:
Fito napísal:... nezdalo sa mi, že by mal mať v kajute ešte dve veľké smradľavé delá ...

pche, žiaden lepší nábytok neexistuje :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Jano 100 | 53
Pán plachetníc
Príspevky: 1467
Meno: Jano
Bydlisko: Humenné, Na Podskalku 62

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Jano 100 » 31 Jan 2016 21:33

Len mu nezáviďte, že lepí laser, však za chvíľu vylepí všetky papierové diely, a potom sa potrápi ešte raz tak dlho s tým, čo robí plachetnicu plachetnicou :bad smile:

K tomu patinovaniu: meď vo vode nezozelenie, len na vzduchu. Neviem, myslíš pod patinou toto? Tak na toto jedine farbu. Alebo kyselinu dusičnú ( ak to, čo si tam nalepil, je meď a nie fólia ) - ale toto by som neriskoval :bad smile: hrozí diera v modeli alebo v ruke.


Alebo, ak ti ide o to, aby meď až tak " nesvietila", tak by si chcel asi výsledok, ako tu:
http://www.minisail.ch/de/werkkunde/kupfern.pdf
Na konci je obrázok, asi takto by si si to možno predstavoval. ( text si musíš preložiť sám - je tam popis, ako to modelár dosiahol)

Ja by som to nechal tak, ako to máš - ale to je možno tým, že mám rád modely ako by boli práve spustené na vodu.

Jano
Lepenia sa nebojte, na počet dielov nehľaďťe

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Feb 2016 13:28

Veľmi pekne ďakujem za rady ohľadom patinovania medi. Ja som mal predstavu takej medi, ako je na strechách (až do zelena) avšak potom som pochopil, že je to nezmysel, pretože v slanej vode je meď úplne čistá.
Takže žiadne patinovanie nebude, stačí mi to tak, ako je.

Ku stavbe teda pár slov, zadná galéria aj z výzdobou, ani som len doteraz netušil, že sa tam nachádzajú kadibudky, normálne si viem predstaviť ten parádny výhľad pri ehm, tom.


Na boky som nalepil už takmer všetky diely, ešte mi zostáva dolepiť zadnú palubu, čomu sa zatiaľ vyhýbam, pretože najprv musím spraviť delá, a do toho sa mi nejak nechce.


No a kúsok predku, prednú palubu som už zalepil, momentálne pracujem na jej vybavení.


Ešte mám jednu otázočku pre odborníkov, čo predstavujú diely, ktoré som označil červeným krúžkom ?
S tým zadným som v pohode, ale tá predná "podkova" mi tam vôbec nepasuje...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa maaaslo » 24 Feb 2016 14:19

Pokial viem, ta podkova drzala po kope kyl...

Užívateľov profilový obrázok
Tomáš | 50
Príspevky: 270
Meno: Tomáš
Bydlisko: V. Kapušany

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Tomáš » 24 Feb 2016 18:40

S tým súhlasím.
Toto je kutter Alert:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa Fito » 07 Mar 2016 09:42

Ďakujem za vysvetlenie k tej podkove, nič to asi nemení na veci že sa mi tam tá podkova nepáči. Mne to tak nejak logicky nejde k medenej obšívke, ale veď, diel som si odložil, možno ho tam ešte nalepím.

Pokračoval som dokončovaním prednej paluby, v podstate mám predok hotový, ešte ma čakajú dve delá a nejaká ta patina. Trošku som sa popasoval z osadením toho predného roštu, aj som sa na ňom na týždeň zasekol, ale po ďalších troch dňoch skúmania a pomerovania som to tam proste nalepil.



Ano, tie dve čierne "kocky" sú kadibudky, to musel byť tiež zážitok tam sedieť :P
Už by som mal začať robiť tie delá, to je to čo nemám rád, diely ktoré sa opakujú...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: HMS Mercury /Shipyard/ 1:72

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Mar 2016 21:46

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný