KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 13 Feb 2018 11:31

Salut Pani,
ani vo sne by som si nepomyslel, ze sa objavim tu,ale ked som mal asi pred dvoma rokmi nutkanie ozivit galeriu o lietadla a lode a kadeco ine, vysla tato vtedy novinka od gpm.Si vravim toto musim mat ,je to skor ako memento more na nas spotrebny konzumny a pre mna uz ani neuveritelny svet...kontajner prenos velkost atd....Dufam ze to neskonci ako v detstve, ked som robil uss arizonu abc ...nevedel som sa dockat konca heee a polepene cele zle...ak najdem foto pridaam.Na uplny zaciatok chcem podakovat Sonymu, ze mi model vymenil za ovela lacnejsi model a to sme ani netusili ze budeme kolegovia v praci...svet je maly....a este Fitovi, ktoremu tu patria vody na fore namornej techniky,ze bol ochotny mi pustit tento model nakolko bol zaujemca c1.Pani dakujem...

predloha foto



ale nie foto skutocnej predlohy:



zaujimavosti v prilohe:

1349-Hollandia-03.pdf
(6.55 MiB) 235 stiahnutí


mame tu aj realizaciu v plaste:



tu mame nemčura, ktoremu sa to uz podarilo:

http://www.kartonbau.de/forum/container ... t33401-f6/

a samotny model:



neviem ,ci to mam nejako opisovat je to kniha A3 navod, podlepovacie strany,asi 6 a model ma asi 15 stran,co ale nemam a co si mozete dokupit su rebra a laserove doplnky na mna dost drahe a nemozem byt taky rozmaznany modelar predsa...Tak som u Matusa objednal aspon zabradlia....
Nemam skusenosti s takymto velkym podliepanim ale podarilo sa mi to,minul som plesnivy herkules , je toho pozehnane,snad to zvladnem.rezem to uz druhy den a pohoda sedi to ale ako ma boli prst ujuuj....teraz sledujem frajerov lodickarov,ako stuzia tie rebra ,snad mi poradite ked budem robit blud...Samozrejme kruti mi to ako vrtulu


Lu.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Fito » 13 Feb 2018 11:55

Toto som ja chcel ?
No ešte že si ma zachránil :wink:

Inak tá prvá fotka, tak tomu vravím námet na diorámu...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 13 Feb 2018 12:31

Ano, Ano, chcel...a som zasa chcel zacat modelovanie zachrannym clnom a jednym malym kontajnerom, ale diorama no dobre vraviss...

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa maaaslo » 13 Feb 2018 19:41

Mno, tych kontajnerov tam teda moc nieje.
To mi pripomina, kupeu som si raz tanker, od Jsc Jahre Viking.
Aj som mal chut to zacat lepit, ale ked som zbadal ze to bude mat na dlzku viac ako meter, pri mierke 1:400, tak ma ta chut frisko presla. Aj som ho uz strelil. Tych rur co tam bolo na skrucanie...
Mno a ten plesnivy Herkules ma dostal do kolien...

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 14 Feb 2018 10:39

Ano je to obrovske dnes rano som dal dokopy spodnu cast konstrukcie...a neviem, zabera to jednu miestnost...A jedna rada nelepte to s plesnivym, pretoze mi seda pliesenka uz vychadza z rebier. A specialne pre maaasla pripajam foto.Herkulesa som bol vytiahnut z kosa.

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa maaaslo » 15 Feb 2018 16:45

Pekny humac.
Herkules ma smrdet tak trochu nakyslasto, ako ocot. Mno a ked som raz lepil s herkulesom bez zapachu, tak sa mi vsetko podliepanie odliepalo...

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Oliver » 15 Feb 2018 22:08

Do námornej vždy rád nazriem a raz tu zakotvím aj ja. Na túto stavbu som zvedavý a teším sa na ďalšie fotky. Podľa tých fotiek usudzujem, že sa asi dosť "nakrabičkuješ". :P :big smile:
Naposledy upravil/-a Oliver v 26 Dec 2018 23:43, upravené celkom 1 krát.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 16 Feb 2018 11:32

Nazdrt Pani ,tak ja som tu trochu neskuseny a tiez som prvy krat podliepal taketo velke plochy,a tiez sa mi to odliepa hlavne na krajoch, ale hambil som sa tu vypytovat co a ako je najlepsie a nakoniec som zobral ten plesniak, stetec nastetcoval a nalepi nejako som sa neparal s tym.Tak isto este neviem ako urobim tu vystuz aby som obsivku nepretlacil...spominam si na potkanove rady asi 4 roky dozadu na hvezdarni ked som sa tam prvy krat doteperil...a vsak sledujte ked budem robit daco zle napiste....
Heek krabicky som nechal este pekne vo vystrihovacke lebo je ich ozaj vela a su velmi pestrofarebne a to retusovat,tesim sa ked budem v tom stadiu,snazim sa i ked le trochu pracovat kazdy den...ked sa mi da a viem sa zosustredit samozrejme....
ok fotos postupu...
rastie to celkom rychlo





Zatial takto idem stuzit tie rebierka,hovorim si... vydrzaj pionier...je to dost na nervy
Lu.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Feb 2018 12:15

Pekné to máš, ale daj si pozor na tú obšívku, medzirebrové výstuhy sú síce fajn, ale mal by si ich nalepovať zarovno z rebrami, a nie dovnútra, aby to malo zmysel.
Potom keď budeš lepiť obšívku, tak ti pekne podržia tvar, a nepreliači sa ti to dovnútra.
To je taký detail, ale vidím že niektoré máš tak nalepené ...

Ináč paráda, rýchlosť v týchto vodách nevídaná
:jawbone:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 16 Feb 2018 12:47

http://www.papirove-modely.cz/velkynahled/163541
takto ako martanek 441 to chcem urobit,bude to dobre,cize na kant mam lepit a zaroven rebra, toten vystuzny karton nalepim...super dakujem za radu

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní