KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Feb 2018 14:55

ahoj
ake je to velke? viac ako 150cm?

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 17 Feb 2018 16:23

Roman zdravim ta ma to 102 cm,ale bespecne s tym zapriem pri kazdej manipulacii.nakoniec som dosiel na to ze otacam cely stolik

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Feb 2018 09:14

co spravis s tou plesnou ? casom zacne prerazat,bude problem sa jej zbavit .neskusis kostru po dokonceni dobre natret lakom alebo syntetickou farbou? este ma napadlo opatrne to ponatierat pripravkom plesnistop.

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 577
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa maaaslo » 18 Feb 2018 10:02

Ten lak by mohol pomoct, musel by to vsak dokladne napustit. Plesen je svina. Nam prerazala kazdu zimu z pod tapety, musel som to osklbat...

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Marmat » 18 Feb 2018 17:07

Môžem sa spýtať, čo ťa viedlo k tomu, že si použil plesnivé lepidlo? To ti ho bolo ľúto vyhodiť? Teraz budeš mať s tým ozaj veľký problém. Plesne totižto okrem kože a dreva milujú papier. Ako píše Roman, ten lak by veru mohol pomôcť, odporúčam aspoň dve / tri vrstvy, prvá (prípadne aj druhá) by mala byť riadne nariedená, aby prešla do hĺbky papiera (to by malo pomôcť pre prípad, že pleseň už prešla do bunečnej štruktúry papiera), poslednú vrstvu naopak neriediť, aby vytvorila silný film na povrchu a znemožnila plesni expandovať.

A ďalšia otázka, ktorá by ma zaujímala, je že prečo si podlepoval tekutým lepidlom. To obsahuje v sebe množstvo vody a práve tá voda spôsobuje, že ti to krúti ako vrtuľu, mal si pri podlepovaní použiť tuhé tyčinkové lepidlo, alebo obojstrannú lepiacu pásku. Výsledok by bol neporovnateľne lepší a papier by nemal tendenciu sa na okrajoch odlepovať

Ale inak, držím palce k dokončeniu. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 18 Feb 2018 18:56

Cafte,tak pani ,marmat dobre sa pytas na ten lep, asi aby som usetril 2,5 ecka...a nemal som zieadne ine lepidlo okrem herkulesa....teraz ma to stve...trochu som poriadne popozeral tu kostru a v duchu dufam ze to co si myslim ze to ide von plesen,je iba zapackane od mojich spinavych prstov....spolieham sa nato...bo to cim som
natieral bolo biele a dookola flase bola uz chytena tota plesen...uz som to osmirgloval a fukol lakom este pred nalepenim vystuze obsivky.a este mi tam vznikla taka neprestnost ze asi ani na skutocnej lodi nenechavali taku diletaciu..foto zajtra z prace nahodim.lu

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4051
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Feb 2018 20:41

-myslim ze aj v bielej casti lepidla uz boli spory plesne.cela flaska bola zamorena. je to uz len otazka casu kedy sa objavi. na lak by si mohol natret sedu zakladnu farbu na kov,,na strechy. vola sa strechona.neriedit,natierat rovno z plechovky aby spravila suvisly plast na kostre lode.
- lepidlo splesnivelo same od seba alebo si to riedil spinavou vodou? takto pekne plesniveju vodou rieditelne farby slovakryl,pamakryl,eternex. zvyknu plesnivet samy od seba

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 19 Feb 2018 15:37

Slubene foto, pokracujem podla navodnych kresieb


to bol predok teraz zadok,trochu prerabam,vyrezavam okna davam modru foliu a davam aj dvere, to je vo vystrihovacke ,kto chce da....



postupne aj tu vystuz dorabam, no este to budem lakovat atd opatrenie plesnove
na koniec sa Van priznam s asi 1cm neprestnostou,ktoru sa mi podarila


neviem ci sa mi to zcvrklo,pochybujem, ale celkova dlzka lode mi sedi, no ak bude treba uz som sa zmieril s prerabanim obsivky...

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Feb 2018 18:05

omron22 napísal:Nazdrt Pani ,tak ja som tu trochu neskuseny...

to je vidieť už podľa prvého príspevku
omron22 napísal:... rezem to uz druhy den a pohoda sedi to ale ako ma boli prst ujuuj...

čo sedí? až budeš lepiť obšívku, potom uvidíš, či si dobre rezal a či bude sedieť, ak si aj nedajboh dobre rezal

ale držím palce, lebo začiatočnícky optimizmus treba rozdúchavať a nie dusiť :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: KONTENEROWIEC HOLLANDIA (1/200 ) GPM MODELE - POLAND

Príspevokod užívateľa omron22 » 26 Feb 2018 11:03

Nazdrt , toudi neprivolavaj to, rebra dokobcene zalakovane,nalepene medzirebra a zbrusene





A drobotina, musim povedat, ze sa mi to nerobi dobre, konstrukcne ach a papier no, odliepa sa mi to, nedobre retusuje



Skusil som davat aj obsivku a to je straasne zla robota s tym, bojujem s tym...
lu.

Návrat na "Námorná technika // Watercrafts"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní