Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody / 1:100

Moderátor: developer10

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody / 1:100

Príspevokod užívateľa LuPa » 23 Apr 2018 20:30

Hasicsky minibox som este nelepil,tak to idem napravit.Z mnozstva volne dostupnych som si zvolil tuto T815 CAS20 od Dodyho.Doterajsi stav je na foto, medzicasom pribudla len podlaha pod kabinou a hotove su uz aj nastupne schodiky s blatnikmi.Doterajsie dojmy? Diely su presne, pekne pasuju k sebe, vlastne az pocas stavby som si uvedomil ze chybaju chlopne :big smile: , nevadi to,aspon nevznikaju "schody" na spoji dielov, ja ich podla potreby doplnim z kancelarskeho papiera. Snad jedine co mi doteraz nesadlo je pasik uplne na spoku kabiny spredu a medzi blatnikmi. Medzi tymto dielom a zvyskom kabiny mi vo zvislom smere vznikla medzera :-( .K uplnej prehladnosti by sa hodila snad len navodna kresba lebo nie vsetky diely som dokazal umiestnit, s Dodym uz som to ale prejednal a dakujem mu este raz za rychlu odpoved :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody

Príspevokod užívateľa LuPa » 23 Apr 2018 20:37

...este ma napadlo, neviem ci su niektore obrysove ciary dielov take tenucke alebo som to na nevhodnej tlaciarni tlacil ale nebolo ich vidiet a musel som si ich sam dokreslovat a kontrolovat aby som ich nevynechal.
A prosim Vas, modrou oramovane diely idu kam? Su to snad casti na spodok pred zadne kolesa? Ako na ne? Dakujem za odpoved.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody

Príspevokod užívateľa Dody » 23 Apr 2018 23:15

Dost velka medzera ti tam vznikla, celkom by ma zaujimalo preco. U tohto modelu bol problem s ciarami, preto som ho aj prerabal. Robil som to v 600dpi a ciary boli na to tenke a miznu. Casom by som chcel dat von ten upraveny model a tam bude aj navodovka. Zatial som ti skusil naznacit v obrazku ako su tie diely umiestnene. Ak by bol akykolvek problem, urcite poradim

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody

Príspevokod užívateľa LuPa » 25 Apr 2018 18:04

Dakujem za pomoc. Tu medzeru nechapem ani ja,skusal som to vseliako dopasovat ale nevyslo by mi to bez nej asi...Kabinu som lepil tak ze som dal dokopy boky, zadne celo a strechu, do tohoto pribudlo celne sklo a maska isla posledna aby mala kde uhnut (smerom dole) v pripade nepresnosti.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Máj 2018 09:12

Pribudol podvozok s kolesami,diely presne sedia.Na fotkach je to len na sucho ulozuene a ked spravim nadstavbu zacnem to lepit a vzajomne dopasovavat.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody

Príspevokod užívateľa LuPa » 02 Máj 2018 16:16

Nadstavba je hotova, vsetko sa dobre lepilo len som pomaly postupoval aby som chybu nespravil.Nejako mi vznikol problem ze podbehy vzadu ako keby neboli dostatocne dlhe takze nekryju celu vysku sikmych dielov, co sa lepia za zadne kolesa...Okrem toho sa mi zvlnili boky nadstavby :-(

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Tatra 815 TERRNo CAS20 / Dody

Príspevokod užívateľa LuPa » 05 Máj 2018 12:49

Tatra je hotova, chyby tam su ale samotny model je velmi pekne spracovany a dobre sa lepil.Chlopne som si podla potreby doplnal z kancelarskeho papiera, drobnosti su lepene na tupo.
Dody, keby si mal doplnat tento model ako si niekde vyssie spominal, mozes aj zrkadla pridat :)

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný