Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Moderátor: Richibox

Užívateľov profilový obrázok
DarkTower | --

Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 22 Mar 2020 01:06

Po neskutočne dlhej dobe, množstve turbulentných zmien v mojom živote a aj na základe posledných udalostí okolo COVID-19 som sa vrátil ku svojim modelárskym koreňom - ku pôvabným krabičkám MiniBox od Milana Weinera - séria Já Budovatel, 'Vývoj hradu', ktorá nadväzuje na Námestie, ale sleduje hrad v šiestich obdobiach - počínajúc rokom 717 - mapujúc architektonické slohy, funkčné i spoločenské premeny.

VÝVOJ HRADU - Slovanské hradisko 717 n.l.

Celý článok aj s W.I.P. fotkami u mňa na blogu: http://dtsmodelling.blogspot.com/2020/03/ja-budovatel-vyvoj-hradu-slovanske.html

Obrázok

Obrázok

DarkTower | --

Re: Ja Budovatel - Vyvoj hradu, 1:300

Príspevokod užívateľa DarkTower » 23 Mar 2020 13:28

Tak som vcera vecer zapocal intenzivnejsie prace na druhom pokracovani Vyvoja hradu, tentokrat z roku 1217. Vyschnutu zakladnu som orezal, zaretusoval okraje a dal sa do orezavania navrstvenych kartonov. Poviem vam, je to MORDA - 27 mm je uz nejaka vyska... A bol som lenivy orezavat to po jednej vrstve a nasledne ich lepit na seba. Takze takto ...

Obrázok

DarkTower | --

Príspevokod užívateľa DarkTower » 24 Mar 2020 00:46

Vzhladom na skusenosti z prveho setu trosku fixlujem a najprv staviam jednotlive urovne terenu nakomplet, az potom budem osadzat na zakladnu terenu. Je treba dorovnavat zvlnenie lepenky a tym padom roznu vysku blokov po obvode, tiez nie uplne idealny uhol orezu a v neposlednej rade napojenie blokov na seba aj na terennu zakladnu.

Obrázok

DarkTower | --

Príspevokod užívateľa DarkTower » 25 Mar 2020 15:46

V noci som sa hral so zakladnou - je tam pekne vidiet postupny vyvoj toho terenu. Z kopceka sa oddelila cast na opevneny hrad, rieka obklopuje cely ostrov a medzi dvoma castami je priekopa. Zatial vsetko pekne sedi aj ked sa snazim vyhybat originalnym vonkajsim chlopniam kde sa da, takze cele pasy profilu terenu lepim najprv k sebe az potom na teren.

Zaujimave je, ze problem s presnym zlicovanim dosadnutim dielu na teren som mal len raz - v oboch epochach / setoch presne na tom istom mieste :) vpredu na utese a jeho napojeni na pravy breh.

Obrázok

DarkTower | --

Príspevokod užívateľa DarkTower » 27 Mar 2020 01:19

Posledne dva vecery som sa viacmenej vytesoval z noveho pekne sa vyvijajuceho terenu, dorabal drobne chybicky, dorobil som prijazdovu cestu v lavej casti aj prepojenie na opevnenu cast ostrova. Potom prepojenie cesty na most cez rieku a spojenie padacim mostom s Ciernou branou. Tym mam hotove vsetky terenne prepojenia a hura, moze sa stavat hrad aj podhradie :)

Obrázok

Obrázok

petopato | 48
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 27 Mar 2020 07:49

Mne sa nedajú rozkliknúť fotky. "Tento web je nedostupný"...Je chyba u mňa?

DarkTower | --

Príspevokod užívateľa DarkTower » 27 Mar 2020 10:14

petopato napísal:Mne sa nedajú rozkliknúť fotky. "Tento web je nedostupný"...Je chyba u mňa?

Preklikal som a idu vpohode, vratane nahladov a stiahnutia originalov.

petopato | 48
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 27 Mar 2020 11:23

Teraz už aj ne, asi tam bol nejaký výpadok. :wink:

DarkTower | --

Príspevokod užívateľa DarkTower » 28 Mar 2020 01:47

Dnes vecer kvoli hromade prace len maly update - podhradie - rotunda Sv. Jiri a Lazarova usadlost s kovarnou. Zajtra sa snad pustim poriadne do stavby hradu.

Obrázok

toudi_sk | 49
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 28 Mar 2020 16:30

pekné to máš
len dúfam, že postimage zasa časom nezmení adresu a linky prestanú byť funkčné,
ja som musel ručne meniť príponu .org na .cc kedysi :beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Minibox // Minibox"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní