Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 31 Júl 2018 22:47

Zdravím, v tomto teple som chytil asi modelársku horúčku a tak som sa pustil už do ďalšieho modelu. A je ním toto Porsche.

Priznám sa, že o predlohe viem iba to, čo som si prečítal v Abcéčku, čiže skoro nič.
Ale nevadí, pustil som sa do stavby a zatiaľ sa morím s kolesami.

Ale mám jednu otázku do pléna, pričom je možné, že som sa na to už raz pýtal, lebo ja som človek zábudlivý. Ako podlepujete diely ako sú nápravy, ktoré sa skladajú z dvoch zhodných častí? Napríklad tieto na obrázku.

Ide mi o to - podlepíte diel po celej dĺžke a vo výsledku po zahnutí bude mať dvojnásobnú hrúbku, alebo ho podlepíte len do polovice (z jednej strany) a vytvoríte taký sendvič? Alebo je to jednoducho individuálne? Niekedy sa mi zdajú tie podlepovania až príliš masívne.....

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 03 Aug 2018 17:16

Pre mna toto tiez nema jednoznacnu odpoved ked to nie je presne uvedene v navode.Zohladnoval som v takom pripade aj to aby dany diel v hotovom stave nebol prilis hruby

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 03 Aug 2018 21:11

Dík za odpoveď, asi to bude fakt na individuálnom prístupe ku každému celku. Jedna vec ale platí vždy, dvakrát meraj a raz strihaj. :)

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 06 Aug 2018 20:24

Tak ako iconmaster v mojom predchádzajúcom vlákne napísal, už by sa patrilo posunúť k náročnejším konštrukciám.
Takže som tu s postupom na tejto mašinke. Ripperworks to síce nie je, ale aspoň niečo.

Kolesá - Už keď som chcel v tomto príspevku pochváliť vynikajúcu presnosť modelu, vyskytla sa takáto doslova chyba. Vnútorný ráfik zadných kolies je rozmerovo dosť mimo. A zistil som to samozrejme až keď som ho zlepil do obruče. Foto ako dôkaz.


Nemohlo dôjsť ani k zámene dielov, lebo predtým som už postavil predné kolesá a tie boli úplne tip top. Neustáva nič iné, len diel rozpoliť a skrátiť. Už to nebude dokonalé, ale aspoň to nebude vidieť, keďže je to vnútorná strana. Keby to bola vonkajšia, to by som tak ľahko nerozdýchal.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 07 Aug 2018 22:22

Uf, uf...presne tohoto sa vzdy a stale obavam pri kolesach.Ked to boli daaaavno rucne navrhovane modely stalo sa...co uz ale pri modeloch cez PC navrhovanych by sa to nemalo stavat.Aspon, ze je to ta vnutorna strana ako pises.Idealne bude lepit to "na tupo" s chlopnou cez obidva konce aby nevznikol schod na spoji,asi nic nove, ze? :)

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 14 Aug 2018 19:24

LuPa - dostal som rovnaký nápad a presne tak som to zlepil (mimochodom bolo nutné odstrániť z ráfika časť o dĺžke približne dvoch zúbkov :) )

Taktiež som začal pracovať na prednej náprave, ale fotky povedia viac.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 25 Aug 2018 19:20

Dal som sa na heslo, pomaly ďalej zájdeš - a aj keď robím na modely takmer každý deň, vždy to je iba na pár minút. Mám dá sa povedať už dokončenú prednú nápravu a motor je tiež už rozrobený. Pozorný divák si isto všimol, že nápravy som nerobil natáčacie, nie som veľkým fanúšikom pohyblivých častí na modeloch.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 09 Sep 2018 21:47

Nemám veľký update, len som sa viac-menej len hral s tým, čo mám už hotové. Auto pomaly, ale isto získava na svojich tvaroch, len je treba mať "trošku" predstavivosti. Mimochodom, zahnuté trubky z papiera (výfuky) som robil vôbec po prvý krát.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 21 Sep 2018 21:37

Nový update, teraz mám pre vás niečo zaujímavejšie - karoséria je takmer v celku! Mal som obavy z toho ako to dopadne, ale bolo to relatívne v pohode. Vôbec prvýkrat som staval biely model, uľahčilo to retušovanie, ale na čistotu práce to bol riadny záhul. Umýval som si ruky od lepidla asi každé 4 minúty ako nejaký človek posadnutý čistotou :haha: Nabudúce bude karoséria asi už hotová.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Porsche 935 K2/ ABC/1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 29 Sep 2018 14:52

Sympaticky vyzera ta karoseria, som zvedavy na hotovy celok.A ako pises, biela je zradna farba... :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní