Peugeot 206 WRC / Kronsgaard / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 44
Meno: Lubo

Peugeot 206 WRC / Kronsgaard / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 13 Sep 2020 20:00

Povodne som sa chcel pustit do jedneho konkretneho miniboxu ale aj tento Peugeot mi v hlave behal.Je to moj prvy polsky model.Pisany navod by nemusel byt problem,skor navodna kresba, robena formou 4 pohladov, nie jednym priestorovym, par dielov tam nie je oznacenych. Viac mi chyba, ze v modeli vobec nie su znacene ciary ohybu, napriklad hned pri podlahe nie je jasne co treba ohnut.Papier je odhadom 140g, leskla pekna tlac.Pozeral som trochu internet ale nikde ziadna zmienka o stavbe tohto modelu.

LuPa | 44

Re: Peugeot 206 WRC / Kronsgaard / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Sep 2020 09:44

Zatial je hotovy zaklad podlahy s drziakmi osiek a zvislymi vystuhami.Vystuhy mi do stredovej casti podlahy nesadli svojou dlzkou, vznikla takato medzera :-( .Predna a zadna cast su v poriadku.Som zvedavy kde sa tato nepresnost neskor prejavi.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Sep 2020 17:53

Interier je dokonceny.Diely presne.Co sa tyka detailov dalo by sa tu toho dost upravit.Moje doplnky su iba veniec volantu z tesnenia, radiaca paka a rucna brzda.

Najvacsi boj bol so sedadlami.Navodna kresba ziadna,v texte len spomenute diely, z ktorych sa skladaju.Konkretne vonkajsia cast a vnutorna.Problem bol s prednou castou sedaku, ciary ohybov uplne chbaju na celom modeli, len v texte sa pise,ktore chlopne kam ohnut.Takze som netusil ako ohybat vnutornu cast, samotne diely su presne.Sedadla som lepil od hlavovej opierky smerom dole a dopredu a postupne som sa dopracoval k pozadovanemu tvaru.Tu je vysledok boja.

Ochranna klietka kabiny bude nasledovat neskor.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 21 Sep 2020 18:34

Klampiari robia ako divy, snad to bude tak aj vyzerat - pomaly ale isto rastie karoseria.Folia na skla je sucastou modelu a plne postacuje.Nie vsade mi nadvazuje grafika dielov voci sebe, radsej som drzal ich tvar ako prechody reklam a farieb.Az na jemne prisposobenie oblucika v spodnom rohu za prednymi kolesami = spoji dielov 20L/P a 21L/P som nemusel diely upravovat.Este oramovanie zadneho bocneho okna = diel 19L/P vyrazne zasahuje do dielu 18L/P zvrchu aj zozadu ale nastastie nie do samotneho okna.Celkovo su chlopne karosarskych dielov miestami dost bohato dimenzovane, takze podla potreby som ich ostrihaval a pre lepsie tvraovanie dielov aj nastrihaval na viac dielov.Pomohlo to.Aktualne sa mi tvarovanie karoserie ozaj velmi paci, vystihuje original, dufam sadne spravne aj s podlahou a interierom...

iconmaster | 32
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Sep 2020 19:55

LuPa napísal:Aktualne sa mi tvarovanie karoserie ozaj velmi paci, vystihuje original, dufam sadne spravne aj s podlahou a interierom...

Veru, dobre podchytené krivky a aj ty si ich pekne zvládol :wink:
Len tak ďalej!

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 24 Sep 2020 18:14

Doplnil som predny naraznik a neskor aj zadny, spolu so svetlami.Diel 30, ktory tvori predny naraznik ma o nieco dlhsiu liniu, ktorou sa lepi na bocnu cast 21L/P,tak som musel ostrihat vrch dielu c.30 aby naraznik neprevisal pod podlahou neskor (vid zelena ciara).Samotny naraznik som kvoli symetrii lepil od stredu smerom k blatnikom a nakoniec spominanu zvislu cast pred prednymi kolesami.Priecilo sa to ale nastastie sa ako tak podarilo,nie idealne.

Pri zadnom narazniku to bolo jednoduchsie.
V pripade obidvoch naraznikov treba ostrihat chlopne na mieste kde sa lepia neskor ku podlahe v mieste stretu so zvislymi pozdlznymi vystuhami podlahy, vid obrazky hore.

Vsetky styri svetla pekne sadli na svoje miesta.

majo | 29
Meno: Marián
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa majo » 28 Sep 2020 14:17

Pekná robota, celkovo to vyzerá skvele. Bojuješ statočne, nech sa darí ďalej v stavbe. :wink:

"Ži preto, aby si niečo dokázal.
Dokáž niečo, aby vedeli, že si žil."

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 30 Sep 2020 19:46

...Majo, dakujem...na zdravie :wink:
Dokoncil som kolieska.Behune su zvnutra doplnene znamym pasikom papiera kvoli pevnosti aj vacsej stycnej ploche na lepenie ciel.Vsetko v poriadku akurat dve kolieska maju bledsie behune ako zvysne tri,co uz...Nastastie to vidno moc nebude v karoserii.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Okt 2020 13:49

Dokonceny interier.KLietka mala rury len od spodnej hrany okien pod strechu,doplnil som spodnu polovicu.Celkova zostava klietky asi nezodpoveda uplne skutocnosti, podla toho co som nasiel na internete.Este som doplnil bezpecnostne pasy a packy ku volantu.Original diely klietky su viac menej dostatocne ale pre krajsi vzhlad by boli lepsie z drotu alebo plastovych paliciek.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 04 Okt 2020 14:59

Interier uz je schovany uspesne.Kto chce mat krajsi interier doporucujem ho oblepit strechu a stlpiky papierom alebo zatriet alebo si aspon dat pozor pri retusovani aby neboli pripadne flaky vidiet.Ja som to nespravil :( . Teraz zistujem,ze podlaha by si zasluzila podlepit lebo sa ohyba a vlni trochu v oblasti prahov.Bal som sa tohoto celeho spajania karoserie s podlahou,ale je to bez problemov a pekne diely pasuju k sebe.A inteligentne riesenie podla mna, ze chlopne sa lepia zospodu podlahy kde sa daju podstatne lepsie polohovat a pritlacit :victory:
Oznacene miesta som este na zaciatku lepenia spominal-vystrihol som tu chlopne lebo som myslel aj pisal,ze sa karoseria bude lepit k podlahe zvnutra a tym padom by tam vadili spomenute dve pozdlzlne vystuhy.Zaver: netreba spominane chlopne naraznikov odstrihnut.

Teraz ma nasledovat lepenie dielu c.61 (cierna zvisla vystuha karoserie vedla volantu) ale ak presklite celu karoseriu uz nebude sanca ho tam vlepit.V navode je spomenuta moznost nezasklit okna dveri, vtedy by to bolo bez problemov.Kvoli prachu som celu karoseriu zasklil.
V navodnej kresbe su z celej klietky zakreslene len dva diely, to je skoda.V navode su ale spomenute a podla toho je jasne, ktory diel kam patri.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný