Vozidla Dakar /Spida Models/ 1:53

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Vozidla Dakar /Spida Models/ 1:53

Príspevokod užívateľa Dody » 26 Okt 2012 18:56

Potreboval som si oddychnut od zlozitych dielov na Turbotwine a tak som si zlepil Tatru Dakar 2005. Casom sem pridam este dalsie jednoduchsie, oddychove modely z rokov 2005-2008.
Popisem aj moju postupnost stavby a niektore moje upravy pre lepsie lepenie a zvysenie pevnosti.
Zacinam vzdy ramom, ktory necham preschut pod zatazou. Dalsie na rade je podlepenie dielov, podlepujem aj podlahu nastavby. Pokial vsetko schne, zlepim jednoduche krabicky a diely, ktore sa neskor budu na model lepit. Pokracujem kolesami, lepim ich klasicky pomocou pruzkou, jeden na vonkajsok a jeden namotam na spajlu ako naboj. Zvysi to pevnost pripevnenia kolesa, kedze kolesa nelepim na original diely naprav, ale na os. U kolies treba dat pozor na spravne natocenie tienovania. Dalej zlepim kabinu, aj s dielmi sania a svetlami. Do kabiny vkladam na podlahu karton, ktory ju spevni a zaroven sa mi tak jednoduchsie lepi. Vytiahneme ciastocne preschnuty ram a doplnime diely podvozku - drziaky, ruru, prednu a zadnu napravu. Posledny celok, ktory robim je nastavba. Mozme ist kompletovat. Zoberiem podvozok a postupne prilepim vsetky pripravene krabicky, kabinu a nasadim kolesa, zase treba dat pozor na tienovanie. Dokoncim zadnu cast prilepenim svetiel a pripadnych ostatnych dielov, zaroven nalepim na kabinu slnecnu clonu. Nalepenim nastavby zrkadiel a ochranneho ramu je model hotovy a zostava len doplnenie galerie



Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla Dakar /Spida Models/ 1:53

Príspevokod užívateľa Dody » 01 Nov 2012 15:01

Stale sa nemozem dokopat k DAFu, tak tu mam dalsi maly model.
Je to Tatra Tomasa Tomecka z Dakaru 2006, kde sa s nou bohuzial nedostal ani do Afriky. Prevratil sa v druhej etape, este v Europe. Uprava je vytvorena skombinovanim troch modelov Loprais 2005, Tomecek 2007 a Tomecek 2006 - Orpi Maroc. Postup je rovnaky ako u predchadzajucej Tatry.



Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vozidla Dakar /Spida Models/ 1:53

Príspevokod užívateľa Dody » 21 Sep 2017 18:40

Po dlhej dobe "nicnerobenia" v ramci stavby modelov som sa rozhodol zlepiť si tento model na rozbeh. Ide zase o moju upravu skombinovanim dvoch Spidovych modelov. Postup stavby je zrejmy s fotiek.



Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní