Yamaha MT-01 /free/ 1:6

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tomas424 | --
Meno: Tomáš

Yamaha MT-01 /free/ 1:6

Príspevokod užívateľa tomas424 » 21 Jan 2009 15:12

Po dokoncenie tohto modelu som sa rozhodol, pridat par fotiek aj na toto forum.
Cely postup je na pm.sk

Takze tu je mala velka motorka:

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

No takze mate pristor na kritiku :(
Rozpracované modely: T-35 wz.1932 - MODELIK - 1:25
Hotové modely: Yamaha MT-01 free model

www.GPS-NAVIGACIE.sk
www.SKrelax.sk

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Yamaha MT-01 /free/ 1:??

Príspevokod užívateľa serpens » 21 Jan 2009 17:22

Mne sa to paci, navyse si prvy o kom viem, ze to dokoncil a to je co povedat. Uvital by som este info o mierke a o tom ako sa to lepilo :big smile:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

sony | 33
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 21 Jan 2009 19:36

uctihodná pochvala nad vykonanou prácou.. :vicotry:
BULLDOGFEST XI. ročník 26. máj 2018
Papierový člen plastikového klubu

Rudinko | --

Príspevokod užívateľa Rudinko » 21 Jan 2009 19:43

podla mna neni co krotizovat mas to pekne

tomas424 | --
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa tomas424 » 21 Jan 2009 21:28

Takze na zaciatok, je tam dost vela chyb. Najvyditelnejsia je asi zadne koleso. Bol to moje prve koleso vobec, takze si to odnieslo so vsetkymi skolackymi chybami. A potom je tam dost nepresnosti.

Co sa tyka mierky, podla specifikacie mi to vychadza okolo 1:5,4. Na oficialnej stranke mierka nie je.

Cely postup je na stranke ako som odkazoval vyssie. Ale aby tu bolo aspon ake-take zhrnutie stavby:

Stavba sa mi hodnoti naozaj tazko, kedze som este nic ine nestaval. Ale myslim, ze model je spracovany celkom dobre az na par veci, ktore su dost zlozito riesene a par nepresnosti.
Podla naznacenych ciarok mi nesedelo vyfukove potrubie a koniec potrubia som nevedel napasovat do koncoviek, takze som tie konce musel trochu skratit a napasovat ich tam posvojom. Ale ako som pisal, nemusela to byt chyba v presnosti modelu.
Najvacsim problemom bolo ale spojenie ramu. K dielu 25 je treba prilepit vrchnu cast ramu. Diel je siroky cca 5 cm a diely 46 a 47(konceve diely hornej casti ramu), ktore je treba prijepit ku krajom 25-ky boli od seba asi 10cm. Pri pritiahnuti dielov sa ram krutil a odliepal, tak som diely 46 a 47 spolu prilepil 5cm pasikom po celej sirke a zafixoval ich umelohmotnymi pasikmi proti kruteniu. Potom som to len prilepil k dielu 25. Takze to bolo bezproblemove a vobec to nieje vidiet. Viem o dalsich dvoch staviteloch a obaja mali rovnaky problem.
Lepenie nadrze a sedla by som robil inym postupom ako je v navode. Najskor zlepit sedlo a nadrz a az spolu ich prilepit k ramu.
S inymi vacsimi nepresnostami som sa nestretol, tada len s tymi, za ktore si mozem sam.

Cely model som staval takmer podla postupu, bez ziadnych doplnkov. Jedine upravy, ktore som previedol, bolo vyrezanie vzduchu na kotucovych brzdach- aj tie drobnucke dierky, a takisto retaz bola zbavena vsetkeho vzduchu, ktory tam nemal co robit. Vsetky tieto upravy boli dost pracne, hlavne casovo, ale myslim, ze to model dost ozivilo a pridalo na realnosti.

Model je naozaj krasny, velky(40,5cm x 24,5cm) a prepracovany, takze ho urcite odporucam.
Rozpracované modely: T-35 wz.1932 - MODELIK - 1:25
Hotové modely: Yamaha MT-01 free model

www.GPS-NAVIGACIE.sk
www.SKrelax.sk

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný