Ferrari F2003 GA /PKAA/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 31
Meno: Paľo

Ferrari F2003 GA /PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa Paly » 06 Feb 2014 16:09

Ahojte
Tak som si vymyslel, že si na odpočinutie zlepím voľačo jednoduchšie :) Naposledy som F1 zlepil pred 11 rokmi, čo už je teda dosť dávno. Voľba padla na Ferrari F2003 GA s číslom 1, na ktorom jazdil (a aj sa stal majstrom sveta) Michael Schumacher.Je to môj prvý model z laseru a taktiež prvý ktorý lakujem (ale len štetcom). Upravovať nebudem nič, snáď s výnimkou kolies, ktorým zabrúsim hrany, spravím dezén z pásikov a nafarbím ich matnou čiernou.
Zatiaľ sa mi to lepí dobre, je to laserová tlač so zalakovaním tak sa to ani moc neošuchuje, no najväčšie mínus vidím v tom, že diely lepené natupo držia veeeeeľmi slabo a tak sa žiaden z nich neobíde bez poistenia sekundovým lepidlom :scorn:
Aby som nepísal parametre vždy len k bojovke, tak niečo málo zo svojho technického archívu hodím aj sem. Predsa len je to zaujímavé a dnes sa v F1 už len spomaľuje...

Konštruktéri monopostu : Ross Brawn, Rory Byrne
Technické údaje :
podvozok - karbónové vlákna v štruktúre medových plástov
prevodovka - Ferrari 7-rýchlostná poloautomatická sekvenčná, s elektronickým ovládaním radiacej páky, diferenciál s obmedzeným preklzom
zavesenie kolies - nezávislé, pushrod vpredu aj vzadu
celková dĺžka- 4545mm, šírka- 1796mm, výška- 959mm
rázvor osí- 3100mm
rozvor kolies vpredu- 1470mm, rozvor kolies vzadu- 1405mm
pneumatiky- Bridgestone Potenza
motor- Ferrari 052 90° V10, celkový objem 2997cc; maximálny výkon -920hp pri 18 600 ot./min., počet ventilov -40
zapaľovanie a elektronika -Magneti Marelli
Prvé miesta MSC -v San Marine (ešte so starým Ferrari F2002 B), daľej v Španielsku, Rakúsku, Kanade, Taliansku a USA.

Live hard, ride easy.

kuratkoo | 37

Re: Ferrari F2003 GA /PKAA/ 1:24

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 07 Feb 2014 00:56

Krasna formulka, tesim sa na dalsi postup...

Paly | 31

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Feb 2014 17:35

Do trupu som vlepil najprv anténky, aby som z vonkajšej strany nemusel použiť žiadne lepidlo, až následne prišiel na svoje miesto kokpit. Celok som nalepil na podlahu, ktorú som zaretušoval len čiastočne, zvyšok až po dokončení difuzora. Nalepené sú už aj vstupy k chladičom. Pomocné chlopne a vnútorné časti bočníc bude potrebné natrieť (nie po celej ploche) čiernou. Bočnice sú takisto zaretušované len čiastočne a tieto 2 celky niesú ešte nalakované. Časť za hlavou jazdca mi nevyšla ako by som si predstavoval - a bohužiaľ ani nemohla vyjsť, treba tam troška upraviť jeden výrez, aby to k sebe sadlo ako - tak správne. Daňou za to je troška vychýlená náväznosť písmen v nápise Marlboro.
Naviac som doplnil pred kokpit štítok z plexiskla.

Live hard, ride easy.

Paly | 31

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Feb 2014 18:15

Aby som nezabudol - trocha ma prekvapilo to, že vrchná a spodná časť podlahy nesadli navlas presne - vrchnej chýba tak 1,2 mm v prednej časti na dĺžku a spodnej zasa chýba tak 1 mm v oblúkoch pod vstupmi chladiča. Našťastie to nieje tragédia a dá sa to doriešiť odrezaním (len to bude v oblúkoch menej prečnievať) a na dĺžku prilepením pásika papiera a jeho nafarbením, pretože tam sa to už zrezať nemôže, presahoval by diel spodnej dosky, ktorý sa nalepí nakoniec.
Live hard, ride easy.

Panther | 27
PinkPanther
Meno: Palo Višňovský

Príspevokod užívateľa Panther » 09 Feb 2014 19:02

Fajnové to máš, ten lak tomu pomáha ako vravíš. Inak všimol som si na tých bočných oných reklam ktoré si zaretušoval komplet bielou tak reku že či neskúsiš niečim tenkým zaretušovať tie pismenka.

Eduard | 23
Meno: Eduard

Príspevokod užívateľa Eduard » 09 Feb 2014 21:30

Parádna robotka :jawbone: !
Hotovo: Pzkpfw V Panther, Messerschmitt Bf 109 F-2
Na stole: PzKpfw VI Tiger 1

Paly | 31

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Feb 2014 23:16

Panther samozrejme, že zaretušujem, veď som písal, že retuš je len čiastočná zatiaľ, aby som to mohol dať dokopy :P . Tie malinké logá FIAT na bočniciach sú jediným miestom, kde na modeli použijem modrú farbu :haha:
Live hard, ride easy.

Paly | 31

Príspevokod užívateľa Paly » 14 Feb 2014 18:21

Tak celok je už aj s prilepenými bočnicami a nalakovaný. Sú tam aj chyby, ale našťastie nie také, aby ma odradili od dokončenia, alebo nejako významne pokazili radosť z modelu.

Live hard, ride easy.

martin1807 | 24
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 14 Feb 2014 20:05

Pekne to vyzerá... :victory: Akurat možno tam mas velku vrstvu laku... No možno to skresluje to že je to natierané štetcom.. :P Inak pekné a tešim sa na výsledok.. :bad smile:
na stole: Tatra 815 ZTZ 12.2
naposledy dokončené: KNA 251, Tatra 138 Ntt, Liaz Bobr
zmrazene: Bazilika v Trnave
Martin1807

kuratkoo | 37

Príspevokod užívateľa kuratkoo » 16 Feb 2014 13:50

Parádička... :)

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný