Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Panther » 14 Apr 2014 19:55

:scorn: frajerku naňho... :P

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 14 Apr 2014 21:57

toudi_sk napísal: ak sa mu to nedajpanther podarí

Toto slovo jednoznačne zaradím natrvalo do svojho slovníka :victory:
Panther napísal: frajerku naňho... :P

Pokiaľ za mnou príde sama domov na pytačky, alebo ju stretnem na bajku v lese, tak prosím, inak ma nemá nádej odchytiť žiadna :haha: ...aspoň by sedela na knihách, v ktorých sa mi rovnajú podlepené diely :still dreaming:

Nuž teda ale aby ste si nemysleli, tento rok som rozbehnutý celkom dobre, lepím denne v priemere 3,5 hodiny, len mne to proste ide pomaly a nechcem tu dávať fotku každých pár dielov. Keby som kolesá nemusel rysovať ale mal už nachystané, tak by boli dávno fertig (osobitne mám narysované jedno koleso, ktoré si schovám pre prípadný ďalší dakarský model, to už len nakopírujem, žiadne rysovanie. Ak by niekto chcel, môžem v Hrádku dať kópiu zdarma) . Ale vlastne už aj sú, už len na jednom chýbajú nalepené nápisy a rozmery, potom ich odložím na nejakú dobu, kým mi príde nitrolak od Panthera, lebo ich nemám čím naimpregnovať a sekunďákom by to bohvieako nešlo, radšej si počkám a pekne ich naštetcujem, prebrúsim hrany dezénov a nafarbím. Ja som kúpil vodou riediteľný Xyladecor, no úplne ma sklamal, nedá sa na impregnáciu papiera dobre použiť, nieje to dostatočne tvrdé aby sa dalo brúsiť a ani sa nevsakuje do väčšej hĺbky. 10 Eur vyhodených v čudu :scorn: ...ak by niekto mal záujem, môžem v Hrádku predať (za lacnejší peniaz samozrejme)

Dezény som vyrábal zasa kadejakým komplikovaným spôsobom, ale konieckoncov som s tým vcelku spokojný, vždy to môže byť aj lepšie, ale aj horšie.
Narezal som si z 1mm kartónu pásiky potrebnej šírky na jednotlivé drapáky, tie som nalepil na pripravené diely - z obkresľovacieho papiera. Je veľmi tenký, preto sa to potom dobre lepilo na zaoblený behúň a vo finále to po natretí nebude vidieť, že sú kocky dezénu nejako prepojené.


Nachystal som si aj diely s predrysovaným tvarom drapákov, pôvodne sa mali pásiky lepiť na ne a narezávať z rubu podľa presvitajúcich čiar, no od toho som upustil, lebo hrany by ostali navrchu ostré a po brúsení každého jedného drapáku som netúžil (zatiaľ). Takže som si len pravítkom pridržal tie diely navrchu a narezával, najprv z oboch strán a potom už len presekol v strede šikmo.


A potom stačilo už len nalepiť na behúň, v tomto mi pomohli tie farebné čiary, bola to úplná pohoda, najjednoduchšia pracovná operácia celých kolies :) Obvod kolesa som si odmeral a vyrátal presné odstupy drapákov od seba, naznačil čiarky a už to šlo. Mohlo to vyjsť aj lepšie, ale osobne som zvolil troška väčšie medzery, aby sa mi to ľahšie štetcovalo. Do budúcna možno prerysujem komplet drapáky a zohľadním pri tom zaoblenie behúňa. Vyrezávanie nápisov MICHELIN bolo pohodlné, zato pri vyrezávaní čísel udávajúcich rozmer a typ (14.00 R 20 XS, pod tým slovo TYPE a nejaký krúžok) som takmer prišiel od chrbticu, tak zblízka som sa na to musel pozerať... čísla som troška zväčšil, aby sa to lepšie dalo vyrezať. Teraz sa pustím do dokončenia ráfov, takže dôjde konečne na diely z modelu.

Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 15 Apr 2014 09:15

ty si blázon :haha: :haha: parádne to je :victory:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marian » 15 Apr 2014 09:25

No tý vago, radšej si ani nechcem predstaviť čo všetko tam ešte dorobí :)
Stavím sa,že už má rozkreslený motor a pomaly vyrába piesty a všetko okolo.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 17 Apr 2014 17:16

Máš parádně našlápnuto. Jsem hodně zvědav jak se to bude tvářit po barvě. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 27 Apr 2014 16:38

Zdravím vospolok.... už by sa aj patrilo, že ? Nie každý deň je nedeľa, ale dnes veru je, keďže som kolesá definitívne dokončil :) . Všetko má svoje chyby, mohli mať trocha lepší povrch, asi je to vina toho, že som lak použitý na impregnáciu mohol rozriediť ešte viac - poslal mi ho Panther, za čo mu patrí vďaka, prišlo to zabalené tak, že by to prežilo aj jadrový výbuch :haha: (s epicentrom v poštárskom aute) a jednak som ich natieral štetcom, keďže pištoľ nemám. Je to prvýkrát, čo som robil osobitne pneumatiky a disky, je to parádna vec, človek môže smelo brúsiť aj farbiť bez toho, aby sa musel obávať o ušpinenie ráfu (ten som neprefarboval). Boky dezénu som zabrúsil podobne ako to mala originálna pneumatika, ráfy som vylepšil pridaním vonkajšieho "zhrubnutia" obruče, v diskoch som povytínal otvory a pridal matice kolies a nábojov. Ráfy na vonkajšej strane som prilepil k diskom, celok vlepil do pneumatík a následne prilepil ráf na zadnej strane. Zadná náprava bude ideálna na umiestnenie priechodnej osi a náboje zadných kolies poskytujú dostatok miesta na všetko čo si to vyžaduje (kryt nábojov nieje zatiaľ napevno, to až po prilepení zarážok), predné kolesá budú riešené tak, že je v nich os napevno a otáčať a bude v brzdovom bubne. Mal som obavy, či tie malé písmenká po lakovaní a farbení nezaniknú, ale je to v pohode, ja som spokojný, som rád že to mám za sebou a môžem sa pustiť do ďalších dielov.

Pneumatiky po naimpregnovaní


Hotové pneumatiky


Disky


Hotové kolesá
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Marian | --
Príspevky: 910
Meno: Marian
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marian » 27 Apr 2014 16:47

Noooooo, pekné kolečká.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Apr 2014 17:27

podľa náhľadov to vyzerá fajne
Off topic: ja viem, že ma nemáš rád, ale aspoň kvôli ostatným by si mohol dávať obrázky max. polovičnej veľkosti, dík :wink:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Panther » 27 Apr 2014 21:43

Neskutočné volačo :dribble: Fakt asi najlepšie kolesá na dakarku aké som videl

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa majos » 27 Apr 2014 23:47

Zdar,
Fakt ze pekne kolesa. Co by sme bez tych egyptanov robili?

AM
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní