LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 30
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 17 Aug 2016 20:09

Vďaka Martin a dúfaj silno, lebo prokrastinácia je v modelárstve môj veľmi silný nepriateľ :D

....keď už som mal na stole všetky tie špranty na svetlá, tak som práce na tejto časti modelu dorazil vyrobením predných prídavných diaľkových svetlometov. Bola to ozaj že tortúra, miestami sa nedarilo, ale nakoniec to nedopadlo zle :big smile: .
Plášť svetiel som podlepil výkresom, zlepil, naimpregnoval sekunďákom a prebrúsil, teda klasika a do toho som vlepil paraboly so zrkadlovou fóliou a žiarovkami. Kedysi som na modeloch používal obyčajný alobal, ktorý má tú výhodu, že spoj na kuželi svetla je neviditeľný. Zrkadlová fólia je trocha hrubšia, ale spoj vidno až keď si dá človek aspoň trocha námahy a zasa ten vzhľadový rozdiel je neporovnateľne lepší. Chcel som vylepšiť zasklenie svetlometov, tie menšie mali "čiarkovanú" štruktúru skla, veľké mali len čisté sklo. Tak som na fóliu skalpelom a pravítkom narobil "šrafovanie" aby som to znázornil. Nechcel som však sklá nechať ploché, tak som fóliu znova nahrial nad sviečkou a ako kopyto som použil pingpongovú loptičku a vzniklo zaoblenie. Až následne som vystrihol z toho polotovaru sklá. Po ich nalepení som svetlá ešte olemoval prúžkom papiera aby som znázornil kryty držiace presklenie a na dva veľké svetlomety som priadal ešte madlá, ktoré uľahčovali ich nastavenie, keďže mali priemer cca 30 cm. Týmto sú všetky svetlá hotové a snáď tiež pridajú modelu na atraktívnosti :big smile: .

Live hard, ride easy.

Paly | 30

Príspevokod užívateľa Paly » 11 Dec 2016 19:44

Po čase opäť nejaký postup, tentokrát snáď najdôležitejší, keďže mám na stole neodvratne poslednú hlavnú časť modelu, z ktorej mám najväčšie obavy :)
Po nekonečnom rozjímaní som neupustil od varianty s otváracími dverami. Hotovú mám vrchnú časť kabíny, kde som doplnil zosilnený rám dverí. Vyžiadalo si to len jednoduché úpravy v podobe skrátenia vnútornej obšívky kabíny a zúženia priehradky s tienidlami. Tienidlo nad hlavou vodiča a navigátora som vyklopil, nech to nieje jednotvárne, svetlo na strope kabíny je vytiahnuté z fólie a natrené zmesou bielej farby a číreho laku. Svetlomodrú a slivkovomodrú farbu na pruhy som si musel namiešať znova, keďže kvôli nečinnosti mi už raz uschli. Trafiť odtiene týchto pekných farieb je pomerne ťažké, ale nakoniec sa to podarilo celkom uspokojivo. Teraz mám rozrobené diely spodnej časti kabíny, kde to budem robiť viac - menej naraz s podlahou, keďže nemám tušenie, s čím všetkým ešte rám dverí bude kolidovať, hlavne palubná doska a jej inštalácia bude pravdepodobne veľmi veselá :haha:
Na dieloch je vidieť, že som stratil cvik so spracovaním laseru, na zaobleniach sa mi miestami farba zošúchala, takisto čelné sklo ma potrápilo viac než dosť...

Live hard, ride easy.

Paly | 30

Príspevokod užívateľa Paly » 16 Dec 2016 19:19

Z ďalších dielov je hotová podlaha kabíny, ktorá sa lepila veľmi pohodovo, len si treba dobre natvarovať diely :big smile: . Zlepil som aj diely spodnej časti kabíny, vyhovovalo mi viac spájať dva väčšie celky s lepšou prístupnosťou chlopní, ako tam diely pridávať postupne. Doplnil som ďalšiu časť rámu dverí a čalúnenie spodnej časti. Ďalšia na rane bude asi prístrojová doska a špekulovanie s pántmi dverí.
Live hard, ride easy.

martin1807 | 23
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 16 Dec 2016 21:46

Nebuď tak sebakritický, vyzerá to parádne.:)

Len tak ďalej a hlavne pri tom vytrval a zase to na par rokov nepreruš.:D Už to máš skoro hotové.;) :P
na stole: Tatra 138 Ntt
naposledy dokončené: Husitská veža Stará Turá, Tatra 815 VV 15, KNA 251
zmrazene: Bazilika v Trnave
Martin1807

Roman | 44
Víťaz Foto mesiaca
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Dec 2016 16:22

super.na silvestra bude auto hotove.

Paly | 30

Príspevokod užívateľa Paly » 20 Feb 2017 20:47

Roman - Silvester 2019? Môže byť :victory:
------------------
Dokončil som interiér, ktorý som vylepšil o pár drobností, a to itinerár s kilometrami, orientačnými bodmi a vyznačenými dôležitými objektmi a nebezpečnými úsekmi, nepatrne vylepšenú gumovú manžetu volantu + páčky pod volantom a kľúč v zapaľovaní, na ktorom je krúžok a ďalší kľúč. Rám dverí na kabíne som olemoval načierno nafarbeným drôtom s priemerom 1mm, zdalo sa mi to tam také "holé" a takto napodobené tesnenie to troška oživilo. Vlepenie interiéru do kabíny je v návode popísané ako jedna z najnáročnejších operácii, ja som s tým však kupodivu problém nemal, lepilo sa to úplne v pohode, kúsok po kúsku - najprv tunel motora v zadnej časti, potom zadné oblúky kabíny, prahy dverí, nakoniec časti medzi menovanými úsekmi a motorový tunel v prednej časti. Doplnil som aj rebrá v motorovom tuneli a vetráky. Skúška kabíny nasucho na rám ma potešila, nič čo som na motor pridal naviac nebráni jej pohodlnému a súmernému usadeniu :) .

Nakoniec, úprava vyrezaných dverí nebola až taká ťažká, šlo len o trpezlivosť a hru nervov. Na lámanie chleba však dôjde až pri výrobe dverí, či vôbec budú nejako schopne lícovať s kabínou, lebo tie tvary sú tam so všemožnými prechodmi. Uvidíme, snáď sa podarí a ja ich nebudem musieť nechávať s hanbou len otvorené.....

Live hard, ride easy.

omron22 | --
Meno: Lubo

Príspevokod užívateľa omron22 » 21 Feb 2017 09:29

Nadhera ,krasa....neviem sa dockat,ked bude hotovo....

omron22 | --
Meno: Lubo

Príspevokod užívateľa omron22 » 21 Feb 2017 09:29

Nadhera ,krasa....neviem sa dockat,ked bude hotovo....

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 21 Feb 2017 09:42

Yo, pjekne pjekne, ako si spravil ten karisblok? normalny kanclak ci servitok? zaujimave, vyzera to dost zivo, ale podla mna mas tu druhu zakrutu zle :haha:
Teraz: Fordson N Stanhay Crane
Pred: Fordson N "Campbell", Fordson F Snowdevil, Fordson F Road Roller,
Po: nejaky divny Fordson alebo "medzi mini model".
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Roman | 44
Víťaz Foto mesiaca
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 21 Feb 2017 19:37

co by si robil do 2019,este dvere ,klietka a hotovo

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní