Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Aug 2016 23:03

Tie svetielka su uzasne :still dreaming: Uz len prezrad, ako si ich farbil. Konkretne aku farbu si pouzil a cim si vymaskoval tie zadne svetla (prechod cervena/oranzova/cervena)?

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 06 Aug 2016 10:38

Tie svetlá sú fakt parádne :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 06 Aug 2016 17:49

super,skoda ze nesvietia.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 06 Aug 2016 22:01

iconmaster napísal:Tie svetielka su uzasne :still dreaming: Uz len prezrad, ako si ich farbil. Konkretne aku farbu si pouzil a cim si vymaskoval tie zadne svetla (prechod cervena/oranzova/cervena)?

Farbil som ich klasicky štetcom. Koncové svetlá so smerovkami som maľoval tak, že som si najprv zhruba spravil pásik oranžovej farby a po jej zaschnutí som domaľoval červené okraje. Všetko len ručne, pomaličky, opatrne, bez nejakého špeciálneho maskovania. Čo sa týka farieb, používal som Revell Aqua Color, teda vodou riediteľné. Modré pozičné svetielko som natrel modrou lesklou č. 52, oranžovú smerovku lesklou oranžovou č. 30. Čo sa týka všetkých červených svetielok, tam bol trocha problém, lebo či som červenú farbu nariedil vodou alebo lakom, vždy to nakoniec chytalo nepekne do ružova. Nakoniec som sa z toho vysomáril tým, že som do lesklej červenej ferrari č. 34 namiešal pár kvapiek modrej lesklej č. 52, až vznikla tmavá bordová. Tá nakoniec po natretí chytila do červenej, akú som chcel :) . Silu nariedenia si treba odskúšať na svetlách bokom (nepodarky sa oplatilo nechávať :victory: ), lebo príliš hustá by ich celkom znepriehľadnila a príliš riedka sa zasa zlievala na hranách svetla.

Čo je horšie, nakoniec som našiel ešte video z Dakaru 85, kde je jednoznačne vidieť, že brzdové svetlá neboli zdvojené :beat brick: - viď. 8. sekunda

https://www.youtube.com/watch?v=1v_UMGzXq7w

Neviem, či ich nechať tak... lebo pri odlepení by tam určite ostala nepekná stopa. Nebudem však klamať, že ma to mrzí a asi mi to bude biť do očí zakaždým keď sa na model pozriem.
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 07 Aug 2016 06:51

zaujimave je ze si autor vystrihovacky poradne nenastudoval predlohu,clovek aby vsetko potom opravoval. ako po poliakoch.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 07 Aug 2016 07:53

Ja by som to tak tragicky nevidel, pri servise sa veľa improvizovalo, predsa len to bolo pred 30 rokmi. Ako spídu poznám, tak to má naštudované dobre a predpokladám, že má kopec fotiek, kde je to presne tak ako vo vystrihovačke...

Užívateľov profilový obrázok
Miloš D. | 54
Príspevky: 113
Bydlisko: Ostrava

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Miloš D. » 07 Aug 2016 09:46

to roman: já si myslím, že autor vystřihovánky to nastudované právě má. Zdvojení brzdových světel provedl Paly na základě fotky vozu se zcela jinou SPZ než jakou měl vůz č.627 v roce 1985. Viz také video na které dal odkaz Paly - v čase 0:31 je vidět vše jak to bylo a dle mého názoru je to stejné jako na fotce od Palyho, kde je detail zadní části vozu jak je na modelu od Spídi.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 08 Aug 2016 10:14

To zdvojenie som ako prvé videl na reštaurovanom LIAZe, ktorý teraz vlastní Tomáš Pour , tak som dúfal, že to bude správne. Škoda, že neexistuje viac fotiek originálu priamo z preteku, na možnosť, že to uvidím vo videu som nejako pozabudol a je to :D . Každopádne aspoň tie svetlá spätného chodu som dal tam, kde naozaj majú byť.
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa Dody » 08 Aug 2016 16:56

Paly, tieto fotky poznas? Je to z archivu Jaroslava Joklika. http://liaz-dakar.com

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: LIAZ 100.55 D /Spidamodels/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 17 Aug 2016 19:49

Ako si sa tých svetiel pred tým bál tak teraz ich máš ozaj luxusné.:)
Som rád, že ta vidím opäť po nejakom čase lepiť a dúfam, že sa pri tom zdržíš a dotiahneš to do úspešného konca. :wink: :victory:

Tými zdvojenými svetlami by som sa až tak nezaoberal a nechal ich ako máš. Oproti predlohe to síce bude iné ale dopadne to lepšie ako keby si svetla urval. :haha:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní