Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 03 Feb 2017 12:17

Nazdrt Pani,
dakujem za koment a za rady,velmi pomozu,pokusim sa to prerobit,Bugatti len to sleduj mozno bude otazok vela...
Foto kolies,ako som uz pisal nie som az tak vo forme,ako by som chcel,mojou nesikovnostou som z koliesok vybojoval len toto


Lu.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 06 Feb 2017 11:47

Salut,Pani,



nakolko je na kolieskach siroke pole zvolenia kombinacii a zlepseni,dorobil som ich















Trochu slov...mal som vikend plný depresie a model som.Myslim si, že strasne doplacam na to, že nepouživam sekundové lepidlo na zasklievanie ,ale obojstrann pasku,čiže musel som si vyrobit aj vnutro cocpitu.Pohoda,na boky som este aj naznačil tie okienka,chcel som jedno aj vyrezat,ale dost to ovplynuje natvarovanie folie.Čelnu foliu som natvaroval a nalepil nebol tam žiaden zadrhel a tu som robil asi ako prvu.Podorabal som tam všade tie trojuholniky,ktore tiež ako chcete možte vyrezat, alebo nechat tak,je tam v grafike taky tien naznačeny.Na prednom diely som vyrezal svetla.Trochu som nevedel odkial mam začat lepit tie boky ,snad som to trafil.Zadna čast sa lepi fajn,no ako si mozete všimnut zlepil som to do vrtule...a to tu už bola spominana...Dokončuje sa to bokmi,z jednej strany som mojau nešikovnostou odrezal chlopne,krore som musel vyrobit a dorobit a celok som uzavrel na prednej časti..zadok sa nechava nezalepeny.Na predne svetla do karoserie vložite folie podla šablony a ja som svetla trochu upravil.Tam tiez možete nechat svetla iba nakreslene, alebo ich urobit plasticke ,ja som sa ich pokusil vyrobit.Osadenie chce trochu nervov, ale da sa to.Ja som to robil obostrankou a herkulesom ,ktory mi nie vzdy drzal.No je to asi 5 dielov, ale zaberie to vela času.Model nie je až tak naročny na lepenie, ale potom na doladovanie, centrovanie,tvarovanie.
Lu.

Užívateľov profilový obrázok
Bugatti | --
Príspevky: 341
Meno: Marcel
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa Bugatti » 06 Feb 2017 23:06

Kasňa ti možno pôjde do vrtule, ale ak si dobre podlepil diely podvozku, tak ti geometriu držať bude. Ten podvozok je tak tvrdý, že tú kasňu zrovná. na sklá si asi použil moc tvrdú fóliu. Inak postupuješ dobre.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 07 Feb 2017 11:16

Nazdrt,tak interier som prerobil podla rad,je to lepsie,kasnu dokoncil


Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 10 Feb 2017 10:54

Nazdrt Pani,prilepil som ,kasnu o podvozok a ono sa to ozaj narovnalo, dorobil stierac,zadne svetla...





Nie som až tak presvedčeny o zadnych kolesach.musel som posuvat napravu dozadu a tym padom sa mi viac schovali.Poradte mam to driapat von a nalepim ich nižšie ,alebo to necham takto...Na dokoncenie mi chyba uz len antena a doretusovanie modelu,možno podložka aj to neviem aku mam zvoliť.
Lu.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 10 Feb 2017 19:36

Nie som odborník, ale trochu som pogooglil a podľa mňa to kľudne nechaj tak.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Bugatti | --
Príspevky: 341
Meno: Marcel
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa Bugatti » 11 Feb 2017 21:22

Dobre to máš, má to byť utopené, preto je potrebné nasadiť zadné kolesá pred nalepením karosérie.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 685
Meno: Lubo

Re: Rothmans Porsche 956 /M.A.S.S/ 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 08 Jan 2018 14:20

Ahoj Pani, slubene foto hotoveho modelu...vidiet ste ho mohli v Nitre.





Lu.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní