Ferrari 312 T2 /ABC/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 26
Meno: Marcel

Ferrari 312 T2 /ABC/ 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 01 Feb 2017 20:41

Po úspešnom dokončení kaplnky sv. Michala som využil elán a hneď som sa pustil do ďalšieho modelu. Vraciam sa do mojich obľúbených vôd rýchlych kolies. Vybral som si retro model Ferrari 312 T2 od Vyškovského z reedície z roku 2002.
312 T2 asi veľmi netreba predstavovať, v ročníku 1976 ju sedlali Nikky Lauda a Clay Regazzoni. A áno, je to ten rok, v ktorom Lauda zviedol vyrovnaný súboj s Jamesom Huntom, ktorý sme mohli vidieť vo filme Rush. Huntov monopost už mám, tak prišel rad na druhého Rivala. Už len dodám, že T2jka odjazdila aj pár pretekov na začiatku nasledujúcej sezóny 1977. Potom už nasledovala evolúcia vo forme 312 T2B, 312 T3 a ďalej....
Pohľad na predlohu

Pohľad na vystrihovačku

A s čím som začal? Samozrejme, že s kolesami, išlo to podozrivo rýchlo, keď nemajú bombírung...
Naposledy upravil/-a marcello v 12 Feb 2017 11:34, upravené celkom 1 krát.

marcello | 26

Re: Ferrari 312 T2 /abc/ 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 06 Feb 2017 18:33

Spravil som takzvanú vaničku s prednými nápravami. Prekvapuje ma ako je to na svoj vek celkom presná vystrihovačka. Spodný diel podvozku som podlepil kanclákom, čím som si trošku zavaril, lebo ostatné diely s tím nerátali ,ale všetko sa dnu pomestilo. Už sa chystám na pridanie vrchnej polovice.

marcello | 26

Re: Ferrari 312 T2 /abc/ 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 12 Feb 2017 11:34

Zatiaľ čo doterajšia stava bola v pohode, nalepenie hornej časti monopostu bolo hotové utrpenie. Všetky tie nepatrné rozdiely a chybičky sa sčítali a vzniklo z toho toto....

marcello | 26

Re: Ferrari 312 T2 /ABC/ 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 19 Feb 2017 21:38

Stavbu mojho prvého (a dúfam, že nie posledného) Ferrari som už pred pár dňami ukončil. Najviac ma mrzia krídla, ktorých prapodivnú konštrukciu som veľmi nezvládol. Nakoľko začal ďalší školský semester, najbližšia stavba je zataľ v nedohľadne. Ale ja si určite niekedy nájdem čas....

omron22 | --
Meno: Lubo

Príspevokod užívateľa omron22 » 20 Feb 2017 09:51

Gratulujem k dokonceniu,pekne retro.No je tu ta ista otazka ako pri modeloch fifika...a to ci retusovat tu hrubu ciernu linku na cierno alebo to premalovavat farbou daneho dielika.Aspon ja to tak mam, myslim naposledy som ciernou zatieral hranu...

marcello | 26

Príspevokod užívateľa marcello » 21 Feb 2017 22:42

Ja som každú hranu retušoval vo farbe konktrétneho dielu, no ale cez tie hrubé obvodové čierne linky to nie vždy vidieť. A to som sa snažil diely vyrezávať pocohpiteľne tak, aby čierna hrana ostala mimo....

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný