Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
enzo66 | 57
Príspevky: 66
Meno: Radek Sukop
Bydlisko: Koryčany ČR

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa enzo66 » 06 Nov 2017 23:18

Roberte psal jsem, že musíš mít zkušenosti. Jde to, mám to vyzkoušené. I na starých modelech z abc. Ale je to jemná práce a pokud to nemáš v ruce, tak samozřejmě nedoporučuju lakovat.
Radek
Klub modelářů Kyjov

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 08 Nov 2017 22:18

Vidím, že sa tu trochu rozbehla diskusia, tak pridám niečo aj ja....

K tuningu: Samozrejme, aj mňa ako prvé napadlo začiernenie výfukov, zvlášť, keď sú to také hrubé lešenárske trubky... a s realitou veľa nemajú. Určite by sa dalo niečo robiť aj s volantom a prednou nápravou. Ale ja som sa rozhodol (možno pre niekoho ťažko pochopiteľné, v dobe Ripperov a scratchbuildu) tento model postaviť v jednoduchom "muzejnom prevedení" tak, ako bol pred mnohými rokmi vydaný, kedže pár podobných kúskov už mám....

K lakovaniu: Každy svoj model pred začiatkom stavby nastriekam fixatívom, čo pomôže s držaním farby pri free podomácky vytlačených modeloch. Otázka znie, pomôže aj pri profesionálne vytlačených modeloch? Asi nie, ale robím to už zo zvyku. :) A k lakovaniu samotnému som sa zatiaľ nedostal......

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 18 Nov 2017 22:01

Tyrrell je hotový... Záver stavby išiel v štandardných koľajách, teda až na jednu vec. Medzi úplne poslednými prácami bolo nasadanie kolies. Na moje prekvapenie, som zistil, že predná náprava je nakrivo a jedno koleso je vo vzduchu - to "poteší". Ale už mi po hlave behá možná náprava...

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní