Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 15 Okt 2017 19:49

Netrvalo to dlho a opät idem miestnu komunitu otravovať ďalšou stavbou F1tky :)

Pred predstavovaním modelu opíšem, prečo som si ho vlastne vybral. V mojej vitríne bolo ešte miesto na dva modely z prvej polovice 80tych rokov. Pozriem archív a zisťujem, že mám 4 vhodných kandidátov. Musím vyberať ďalej. Voľba padla na Tyrrel, vybral som ho zo smiešne prostého dôvodu. Zelenú formulu vo zbierke ešte nemám.... Priznávam, nie práve najvedeckejšia metóda, ale funguje :)

Čiže, čo staviam?


Tyrrell 011 jazdil v ročníkoch 1981 až 1983, pričom iba sezóna 1982 bola pre toto auto kompletná. V 1981 jazdil iba na konci sezóny a v roku 1983 zase naopak už iba v prvej polovici, kým bol nahradený novým typom 012. Tento Tyrrell nebol nijak špeciálne úspešným vozidlom. Za necelé tri roky sa mu podarili 2 víťazstvá a ďalších 7 umiestnení v TOP 5. V prvých dvoch sezónach bol vyhotovený v modro-žltej kombinácii, v tretej sezóne už mal zelené farby talianskeho sponzora, odevnej firmy Benetton. čo práve tento model lepím.

NIekoľko poznatkov k vystrihovačke samotnej. I keď je papier už dosť tenký, pracuje sa s ním prekvapivo dobre. Aj samotná vystihovačka je podivuhodne presná (na svoj vek). Ale dnes som si pri browsovaní na nete a obzeraní fotiek všimol nezrovnalosť. Môj model nesie čislo 4, čo je auto Dannyho Sullivana a má žltú špičku. Čo je pravdepodobne nesprávne, lebo žltú špičku ma #3 Michele Alboreta. Moje auto by malo mať čiernu špičku....

A čo mám zatiaľ postavené? samozrejme kolesá....


a už som začal pracovať aj na trupe....

Užívateľov profilový obrázok
enzo66 | 57
Príspevky: 66
Meno: Radek Sukop
Bydlisko: Koryčany ČR

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa enzo66 » 16 Okt 2017 13:08

Tak to je pěkné retro, model jsem stavěl víc jak před třiceti léty a ani nevím kde skončil. Budu sledovat a držet palce. Je to kus historie papírových efjedniček v Československu, tak ať se daří :victory:
Radek
Klub modelářů Kyjov

Užívateľov profilový obrázok
Paly12 | 55
Príspevky: 212
Meno: Vraťo
Bydlisko: Prešov

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Paly12 » 16 Okt 2017 14:02

Tieto staré modely mám rád :wink:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa petopato » 16 Okt 2017 18:14

Toto som si zlepil aj ja, keď to vyšlo v ABC. Bol to môj prvý model, ktorý som nalakoval, samozrejme po nalakovaní mi presvitli písmenká, krásna nostalgia, ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 22 Okt 2017 20:36

Páči sa mi, že vo vás model prebudil nostalgické spomienky, posnažím sa nesklamať. Pokročil som na konštrukcii. Práve som ale zistil, že asi nestaviam monopost, ale lietadlo, lebo vrtuľu už mám :haha:
Ešte sa trochu požalujem. Diel s číslom 22 je zatiaľ asi najhoršie nadizajnovaný diel, s akým som sa pri stavbe za tých cca 15 rokov čo som aktívny stretol. Neskutočne ťažkopádne riešenie zadnej časti a jeho prilepovanie k telu monopostu bolo tiež veselé... Ale ešte nie je na fotkách, bude až v ďalšom reporte...

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 29 Okt 2017 20:23

Pokročil som na stavbe. Nové diely pribudli hlavne v zadnej časti. Niekoľko krabičiek, nič špeciálne. Základná konštrukcia je teda definitívne hotová, ďalšou prácou bude predné zavesenie.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 02 Nov 2017 14:51

Stara klasika aj f1 aj vystrihovacka,a pekna cista praca...

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 05 Nov 2017 22:59

Ďakujem Ľubo, i keď si myslím, že k peknej čistej práce vedie ešte dlhá cesta...(každý modelár na svojej práci vidí chyby aj tam, kde nie sú) :)
Tento týždeň som pracoval na zaveseniach, celkom bezproblémová práca, hlavne vpredu. Nabudúce ma čakajú krídla, čo je ak dobre pozerám už posledná práca na modely. Očakávajte hotový výsledok!

Užívateľov profilový obrázok
enzo66 | 57
Príspevky: 66
Meno: Radek Sukop
Bydlisko: Koryčany ČR

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa enzo66 » 06 Nov 2017 18:25

I když je to opravdu hodně letitý model, pár malých úprav by mu určitě slušelo. Vyřezal bych "vzduch" na volantu a tyč řízení by neměla volant tak přesahovat, přední osu ze špejle procházející celým trupem bych vynechal a výfuky bych zevnitř začernil. Také dobré nalakování zvedne úroveň modelu o třídu výš. Jenomže to je docela choulostivá záležitost a je potřeba mít nějaké zkušenosti. Ale záleží na každém, jak moc si s tím chce pohrát :wink: V každém případě se těším na finální fotky.
Radek
Klub modelářů Kyjov

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 696
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tyrrell 011 B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 06 Nov 2017 20:54

Model, ktorý je lepený priamo z tlače ABC by som určite ne- ne- nelakoval. Lebo iba by vyliezla na povrch tlač v rubovej strany a celá práca by bola tým znehodnotená. :beat plaster:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný