Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 09 Jan 2018 22:30

Po menšom fiasku v architektúre sa radšej vraciam do mojich obľúbených vôd monopostov. Z archívu som si vybral ďalší postarší model - Toleman TG 181.

Niečo k predlohe
TG 181 bolo vôbec prvé auto od Tolemana v F1tke, nasadené do sezóny 1981. A ako to už pri nových týmoch býva, auto trpelo na množstvo detských chýb a bolo absolútne (nebojím sa povedať) neschopné. Veď najväčším úspechom bolo 10. miesto na veľkej cene Talianska. A bol to úspech zároveň aj jediným, lebo na všetky ostatné preteky sa ani nekvalifikovalo. Tým okolo dvoch anglických jazdcov, Dereka Warwicka a Briana Hentona, si určite predstavoval vstup do seriálu F1 trochu inak. Našťastie nasledujúcu sezónu bol Toleman už lepším týmom, ale to už je iný príbeh....

Takto vyzerá predloha


A čo mám zatiaľ ja? Samozrejme kolesá, tu netreba toho veľa dodávať


A taktiež mám postavený aj základ.....len keď to porovnám s fotkou predlohy, občas sa pýtam či staviam rovnaké auto :haha: Dávne časy modelov majú síce svoje čaro, ale podobnosť s predlohou, nuž to nebola ich silná stránka.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 12 Jan 2018 20:35

V F1tkách sa to v posledných dňoch na fóre rozbehlo, tak pridám postup aj z môjho stola.... Toleman rastie do šírky.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 21 Jan 2018 20:33

Pokračujem v stavbe, čo k tomu povedať, sú tam vždy nejaké menšie či väčšie nepresnosti, ktoré sa poväčšinou aj tak podarí zakamuflovať....
Zrejme je už teraz vidieť menší "tuning", ktorý som sa rozhodol urobiť - predná náprava bude bez špajle.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 29 Jan 2018 20:26

Ja už mám tento model hotový. Staval sa celkom v pohode, aj keď sa vek na ňom popísal a určite nie je bez chyby. Občas by mal teda modelár popremýšľať a zaimprovizovať. Fotky nie sú najlepšie, skúsim cez víkend spraviť aj lepšie...

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 21 Feb 2018 21:55

Trvalo to dlhšie ako som pôvodne čakal, ale podaril sa mi model nafotiť ešte raz, pri lepšom svetle. Dúfam, že tento set fotiek je lepší ako predchádzajúci.....

Užívateľov profilový obrázok
majos | 48
Príspevky: 847
Meno: Marian
Bydlisko: Modra

Re: Toleman TG 181 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa majos » 21 Feb 2018 23:10

Pekne, toto som lepil snad v 4-tej triede zakladky, nejake 80-90 roky. V piatok som sa tesil domov zo skoly na lepenie ako maly:) Este mam v F1 milniky ten zeôeny Benetton a nejaky Brabham (Martini livery?). Mam ich aj niekde v skrini, odkladam na obdobie buduce.
Zilinsky primat(or) v starej forme. Aj Anicka z Cadecky:)
https://www.youtube.com/watch?v=MaR3eZJEQIs
A dalsi Janko:
https://www.youtube.com/watch?v=BBbQbMWQF1o

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní