Bugatti 35B / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 19 Okt 2018 18:01

Zdravím všetkých.

Opäť zakladám vlákno v kategórii športových áut. Tentokrát to nebude formula, ale veterán.

Rozhodol som sa, že je načase trocha zdvihnúť latku a postaviť niečo iné. Tento na fórach málo prezentovaný model (nikto ho nestavia zrejme hlavne kvôli nie úplne podarenej tlači, farby sú mierne mimo) je možné postaviť v troch variantoch. Ako štandardný model, ako polototvorený model, v ktorom je vidieť motor, alebo ako nahého kostlivca - iba šasi bez karosérie. Dlho som bol presvedčený, že sa vyberiem prostrednou cestou, ale nakoniec na poslednú chvíľu u mňa vyhrala posledná možnosť. Takáto špecialitka by sa pekne vynímala medzi ostatnými výtvormi. Už ju len pekne postaviť.

NIEČO O PREDLOHE
Priznám sa, že tieto autá nie sú úplne moja parketa. Takže len v skratke - Bugatti 35 bolo jedno z najúspešnejších závodných áut nielen svojej doby ale histórie celkovo. Vyrábalo sa vo viacerých modifikáciách v rozmedzí rokov 1924 až 1929 a v týchto rokoch aj závodilo, kde vyhralo 351 pretekov. Medzi prestížnymi jazdcami sme napríklad mohli nájsť aj nám blízku Elišku Junkovú.

Takto môj model vyzerať (ne)bude...


Dôkaz originality


STAVBA
Začal som motorom a kolesami, ale zatiaľ mám dokopy zlepených asi len 8 dielov a nie je čo prezentovať.

Ale mám jednu otázku do pléna. Asi to bude jednoduchá vec, ale ja som v tejto oblasti amatér. Potrebujem zafarbiť drôt matnou sivou farbou. Aký druh farby je na to najlepší? Niečo v spreji? Nejaké nápady na osvedčené značky, prípadne kde by som ich v Košiciach našiel?

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 20 Okt 2018 22:23

Krasna predloha, vo svojej jednoduchosti nadherne auticko, tiez ho mam (nezlepene).
Co sa tyka farbenia drotu, myslim ze obycajne modelarske farby v malych "plechovkach" 14ml budu akurat, len trafit vhodny odtien.Ci uz Humbrol alebo Revell je ppodla mna jedno, ja som nemal s nimi ziadny problem.A u nas v BA sa daju aj v beznom Draciku zohnat popri ich vybere plastovych modelov.Sprej je podla mna vhodnejsi na vacsie plochy kde nema byt vidno tah stetca.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 22 Okt 2018 22:11

OK, díki za info, ak postačí modelárska farba, tak to si v modelárskych obchodoch (vo všetkých 2 v Košiciach, ak sa ničo nezrušilo medzitým) určite niečo nájdem.

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa xavi » 23 Okt 2018 08:25

marcello napísal:OK, díki za info, ak postačí modelárska farba, tak to si v modelárskych obchodoch (vo všetkých 2 v Košiciach, ak sa ničo nezrušilo medzitým) určite niečo nájdem.

No v Kosiciach su viac ako dva :) ak poznas tie v centre tak este na severe v OD Merkur je Draco ktory som si oblubil preto lebo predava Vallejo produkty. Revell vies kupit aj v Draciku. Ak hladas lacne riesenie tak najdi hocijake akrylove farby z papiernictva, alebo umeleckych potrieb. na natieranie stetcom a retusovanie to urcite staci.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 23 Okt 2018 21:26

Na Draco v Merkúre som zabudol, ten mám dosť odruky a nikdy som tam ani nebol, pokiaľ viem. Vyriešil to Prospektor a jedna flaštička Revellky. Niekedy cez týždeň sa na farbenie drôtov dám, aby mi do víkendu poriadne preschli.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1075
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 24 Okt 2018 21:58

..a nezabudni ich odmastnit a pri drzani si dat pozor na mastne, spotene ruky :wink: A nezabudni sa pochvalit fotkami dalsieho postupu stavby

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 01 Nov 2018 22:51

Mimochodom ďakujem za rady, ale už som tu konečne so sľúbeným postupom, respektíve vôbec prvými fotkami prác.

Bohužiaľ fotky nie sú veľmi kvalitné, posledné dni nie sú práve najslnečnejšie, asi už radšej budem fotiť pod lampami. Mám rozrobený motor, ktorý sa už blíži k dokončeniu. Pomaly pracujem aj na kolesách, ale tam nie je ešte čo fotiť.

Lepšie fotky prídu snáď už čoskoro.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 04 Nov 2018 14:35

Rozhodol som sa, že motor nafotím ešte raz, tentokrát sú už fotky na celkom pozerateľnej úrovni. Motor už je takpovediac hotový, a preto som začal pracovať na ráme. Som zvedavý ako dopadne, je to moja prvá konštrukcia v takomto štýle.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa mimapnd » 04 Nov 2018 21:26

Fiha,
takyto pekny veteran v ABC? To je novsi, ci starsi model? mi akosi usiel...Ktore je to prosim ta cislo?
Budem ta sledovat...
M.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Bogatyr | 52
Príspevky: 136
Meno: Henkie
Bydlisko: KPS
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Bogatyr » 05 Nov 2018 11:29

Ahoj, konečne niekto tento krásny model prezentuje. určite to budem sledovať. Mám ale jednu technickú, môžeš tie fotky toho motora dať na iné ako šedé pozadie? Ďakujem. :wink:
Bogatyr

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný