Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Bugatti 35B / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 05 Nov 2018 22:13

odpovede:

Tento model vyšiel v čísle 23 v roku 2007, čiže by som povedal, že je to už starší model, ale oproti takému Williamsu z vedľajšieho vlákna je to mlaďas :)

Motor by som rád nafotil ešte raz, pri tmavom pozadí, ale už to defacto nebude možné. Fotky nezobrazujú úplne prítomnosť, lebo so stavbou som medzitým pokročil a motor už je v ráme. Tak už len spolu s rámom.....

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 13 Nov 2018 22:31

POSTUP:

Ako som spomínal, poskladal som už aj rám. Je to prvá rámová konštrukcia, tak som bol z nej poriadne nervózny ako sa mi podarí... (išlo mi to celkom ľahko, ale či aj dobre...)
Priebežne na aute pribúdajú ďalšie maličkosti, ale je to ťažké fotiť a ja nie som dobrý fotograf.


Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Nov 2018 23:21

Dobre ti to ide, netreba sa báť aj ťažších vecí, v kľude a pohode to pekne dobojuješ, neboj sa :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 14 Nov 2018 16:07

Podľa mňa fajn, len skús fotiť počas dňa, lebo blesk ti potom moc vytiahne retuš a dosť to mýli. Ďalej si zožen iné pozadie, toto ti ho dosť odráža, mne sa osvedčila netkaná textília.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Nov 2018 22:46

Na to, co hrozi pri takychto ramoch to vyzera ozaj pekne, som zvedavy na dalsi postup :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 02 Dec 2018 21:48

Som tu s ďalším postupom. Už mám k dokončeniu určite bližšie, ako mám ku začiatku stavby. Momentálne sa zameriavam na prednú nápravu a všetku tú zvyšnú drobotinu. Nie je to najľahšia stavba...ale chybami sa človek učí. Už teraz viem, že niektoré veci by som robil inak, ak by som model lepil druhýkrát.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 05 Dec 2018 23:22

Pekne detailny model,az sa mi nechce verit ze to v ABC vyslo (nic proti ABC!), som zvedavy na hotovy model.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 23 Dec 2018 22:35

Autorom modelu je Milan Novobilský, ak by to niekoho zaujímalo. Priznám sa, že model je už pár dní hotový, ale až teraz som si našiel čas podeliť sa s vami o fotografie. Najprv som si pre vás pripravil niekoľko fotiek pri prirodzenom svetle.

Nasledovala aj zostava fotiek pod umelým osvetlením, snáď na niektorých bude niečo vidieť.

A neodpustil som si ani jednu historickú štýlovku....


Čo na záver dodať? Stavba to bola náročná, ale precvičil som si na nej vo veľkom používanie drôtov, či stavbu rámu a dodržiavanie geometrie. Ak by som model nebodaj staval ešte raz, čo sa nechystám, určite by som rám stredovej konzoly "prevzdušnil", odstánil sivé plochy a tiež by som upravil vnútro, aby tom bolo vidieť to čo treba.....

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 26 Dec 2018 01:17

Podareny model :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Bugatti 35B / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 26 Dec 2018 20:20

Super si to dal, gratulujem k dokončeniu. Nechýba tomu kapota?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní