Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 03 Jan 2019 21:05

Čaute všetci fanúšikovia rýchlych kolies.

Opäť som tu s novou stavbou, využil som koncoročné voľno na začiatok stavby novej vecičky - mojej prvej cigary (aka doutníku). Som zvedavý ako mi to pôjde.

Niečo o predlohe, stručne.
Brabham BT 26 vyšiel z pera známeho Jacka Brabhama a bol pripravený na sezónu 1968. Brabham mal veľké očakávania, lebo potenciál auta bol značný. Počas sezóny sa ale prejavila jedna veľmi dôležitá slabina - motor Repco 860 V8, ktorý bol neuveriteľne nespoľahlivý. V celej sezóne dokončila dvojica jazdcov Jack Brabham (pilot a dizajnér v jednom) a Jochen Rindt iba jedno jediné podujatie, Nemeckú Veľkú cenu. Neúspešné auto, ale vyzerá nádherne, čo myslíte?



Toto je auto RIndta, ale ja staviam Brabhamov voz s Monackej VC so žltým pruhom a číslom dva.

A k stavbe samotnej, moje prvé auto z produkcie Forum Teamu (ale model bol uverejnený aj v ABC), bude veľmi dôležité zvládnuť konštrukciu a vystihnúť špecifický tvar auta, ktoré sa skôr podobá na lietadlo....
Zatiaľ mám toto:

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 10 Jan 2019 23:38

Tiez ho mam odlozeny odkedy vyvsiel tak som zvedavy ako sa Ti bude darit :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 12 Jan 2019 20:29

Díki, budem sa snažiť. Zatiaľ môžem povedať, že model je veľmi presný, ale vyžaduje úplnú presnosť aj od modelára (ako inak). Mám spravený trup a začal som pracovať na zavesení prednej náprava. Nedalo mi to zostavu som narýchlo odfotil. Zavesenie je len nasucho. Trošku som bojoval s nadväznosťou jednotlivých častí trupu, ale to vzniklo iba mojim nedopatrením a neporiadnou prípravou rebier. Nasledovať budú kolesá aby som ukontroloval geometriu prednej nápravy.

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 14 Jan 2019 21:50

Aký pekný kus histórie ...sú to nadherne modely ... mám kúpených asi šesť ale ani jeden som este nezačal... pokukám u teba čo a ako ... som zvedavý ako ti to pôjde ... papier je originál z modelu..? Ako sa s ním pracuje?

Užívateľov profilový obrázok
René | 55
Príspevky: 203
Meno: René
Bydlisko: Bratislava

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa René » 15 Jan 2019 10:57

Máš to veľmi dobre zlepené - robil si to s rebrami? Inak odporúčam nelakovať aby sa nevytiahli texty z rubu tak ako mne pri tomto modeli, tiež som lepil z abc.

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 16 Jan 2019 22:32

Díki za príspevky. Poďme k odpovediam:

- áno papier je originál z modelu, je to verzia z ABCéčka, povedal by som, že hrúbka je tak akurát pre tento model. Čo sa nedá povedať vždy u modelov z ABCéčka....

- lepil som to s rebrami, priznám sa, že ma ani nenapadlo to lepiť úplne bez rebier, to by nedopadlo dobre :D Svoje modely nelakujem, len som pred stavbou zľahka naniesol vrstvu fixatívu, síce neviem veľmi načo, lebo tie sa dávajú na stálosť farby pri doma tlačených modeloch.....

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 27 Jan 2019 22:11

Na krátky čas som sa odmlčal, lebo ma poriadne zamestnávala výroba kolies. Vôbec po prvýkrát som vyrezal vzduch na diskoch išlo mi to celkom dobre, očakával som väčšie problémy. Zadná polovica auta už volá.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 09 Feb 2019 23:50

pekne, pekne, pevnost neklesla vyrezanim vzduchu?

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 385
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 10 Feb 2019 22:30

Nemyslím si, že pevnosť poklesla, v tej prostrednej časti kolies je tak či tak dosť materiálu (tri vrstvy papiera o celkovej hrúbke takmer pol milimetra) a nebojím sa, že by mi sa mi mali kolesá nejako rozpadnúť. Ale mám tu ďalšie fotky. Je dokončená už aj predná náprava (moje prvé pružiny) a začal som pracovať aj na motorovej jednotke.

Užívateľov profilový obrázok
omron22 | --
Príspevky: 689
Meno: Lubo

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa omron22 » 11 Feb 2019 14:58

Veelka parada a krasna robota.... toto ja mozem velmi....

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní