Strana 1 z 1

Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Napísané: 03 Jan 2019 21:05
od užívateľa marcello
Čaute všetci fanúšikovia rýchlych kolies.

Opäť som tu s novou stavbou, využil som koncoročné voľno na začiatok stavby novej vecičky - mojej prvej cigary (aka doutníku). Som zvedavý ako mi to pôjde.

Niečo o predlohe, stručne.
Brabham BT 26 vyšiel z pera známeho Jacka Brabhama a bol pripravený na sezónu 1968. Brabham mal veľké očakávania, lebo potenciál auta bol značný. Počas sezóny sa ale prejavila jedna veľmi dôležitá slabina - motor Repco 860 V8, ktorý bol neuveriteľne nespoľahlivý. V celej sezóne dokončila dvojica jazdcov Jack Brabham (pilot a dizajnér v jednom) a Jochen Rindt iba jedno jediné podujatie, Nemeckú Veľkú cenu. Neúspešné auto, ale vyzerá nádherne, čo myslíte?Toto je auto RIndta, ale ja staviam Brabhamov voz s Monackej VC so žltým pruhom a číslom dva.

A k stavbe samotnej, moje prvé auto z produkcie Forum Teamu (ale model bol uverejnený aj v ABC), bude veľmi dôležité zvládnuť konštrukciu a vystihnúť špecifický tvar auta, ktoré sa skôr podobá na lietadlo....
Zatiaľ mám toto:

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Napísané: 10 Jan 2019 23:38
od užívateľa LuPa
Tiez ho mam odlozeny odkedy vyvsiel tak som zvedavy ako sa Ti bude darit :big smile:

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Napísané: 12 Jan 2019 20:29
od užívateľa marcello
Díki, budem sa snažiť. Zatiaľ môžem povedať, že model je veľmi presný, ale vyžaduje úplnú presnosť aj od modelára (ako inak). Mám spravený trup a začal som pracovať na zavesení prednej náprava. Nedalo mi to zostavu som narýchlo odfotil. Zavesenie je len nasucho. Trošku som bojoval s nadväznosťou jednotlivých častí trupu, ale to vzniklo iba mojim nedopatrením a neporiadnou prípravou rebier. Nasledovať budú kolesá aby som ukontroloval geometriu prednej nápravy.

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Napísané: 14 Jan 2019 21:50
od užívateľa anndriu
Aký pekný kus histórie ...sú to nadherne modely ... mám kúpených asi šesť ale ani jeden som este nezačal... pokukám u teba čo a ako ... som zvedavý ako ti to pôjde ... papier je originál z modelu..? Ako sa s ním pracuje?

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Napísané: 15 Jan 2019 10:57
od užívateľa René
Máš to veľmi dobre zlepené - robil si to s rebrami? Inak odporúčam nelakovať aby sa nevytiahli texty z rubu tak ako mne pri tomto modeli, tiež som lepil z abc.

Re: Brabham BT26 Monaco / ABC - Forum Team / 1:24

Napísané: 16 Jan 2019 22:32
od užívateľa marcello
Díki za príspevky. Poďme k odpovediam:

- áno papier je originál z modelu, je to verzia z ABCéčka, povedal by som, že hrúbka je tak akurát pre tento model. Čo sa nedá povedať vždy u modelov z ABCéčka....

- lepil som to s rebrami, priznám sa, že ma ani nenapadlo to lepiť úplne bez rebier, to by nedopadlo dobre :D Svoje modely nelakujem, len som pred stavbou zľahka naniesol vrstvu fixatívu, síce neviem veľmi načo, lebo tie sa dávajú na stálosť farby pri doma tlačených modeloch.....