Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA 815-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

TATRA 815-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa stano » 24 Mar 2019 20:29

Tak Vás tu vospolok o5 zdravím. Trošku som uvažoval, ako si oddýchnuť od formuliek a povedal som si, že by som skúsil zlepiť niečo väčšie. Voľba padla na túto tatrovku, vraj by ju mohol zvládnuť aj menej skúsený modelár...dúfam, že aj ja. Nič podobné som ešte neskúšal, najprv som vôbec neuvažoval, že by som sa tu tým aj chválil, pretože som dosť pesimista čo sa týka výsledku...no uvidíme, prinajhoršom ma tu ukamenujete :wink: . O predlohe len v skratke, je to víťaz Rallye Dakar 1998, 1999 a 2001 a získala 2.miesto v Rallye Dakar 2000. Model je tlačený laserom na papieri 140g.

Náhľad:


Ako som už písal, idem na to prvýkrát, tak budem rád za akékoľvek rady, hlavne ohľadom stavby ochranných rámov. Začal som klasicky kolesami, kým sa budú podlepované diely "vyvaľovať" pod záťažou...


A išlo sa podľa návodu...hneď na začiatok prúser, nepodlepil som (návod to nevyžadoval) hlavný nosný diel, tak mi treba, našťastie sa neskrútil, ale dosť trpel, keď som na neho začal lepiť komponenty, bohužiaľ, učím sa na vlastnej blbosti...
Inak stavba prebieha na moje prekvapenie výborne, očakával som trápenie, zatiaľ sa nič také nekonalo, tak uvidíme, ako to pôjde...takže, zlepil som rám, nápravy, priečniky, centrálnu rúru a všetky tie drobnosti okolo toho a začal to postupne podľa návodu lepiť na rám. Držať to síce drží, ale pri osadzovaní som dosť cítil krehkosť nepodlepeného rámu, snáď to prežije a ak sa podarí dať všetko dokopy aj udrží, budem vás pribežne informovať. Situácia vyzerá momentálne takto...


Na rad príchádza motor, ale to už bude nabudúce, tak snáď budem mať čo predviesť.

Zatiaľ...
Naposledy upravil/-a stano v 12 Apr 2019 19:53, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Mar 2019 20:52

Trosku zmeny urcite neuskodi. Zatial to vyzera slubne, budem sledovat. Nech sa dari! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa stano » 26 Mar 2019 22:11

Pribudol motor, klasika, nevyhol som sa omylu, nešťastne som prilepil výfukové potrubie tam kde nemalo byť, vidieť to našťastie nebude, tak to nebudem riešiť. Výfuk a potrubie k filtrom som nelepil, pribudnú až po zlepení a osadení nadstavby, budú na nej otvory cez ktoré budú prechádzať, snáď to trafím...



Zatiaľ sa to lepí dobre, model je presný, dokonca aj na moje ľavé paprče :big smile:

Budem pokračovať v zhotovení nadstavby, tam žiadne problémy snáď nebudú a nič nepototo...

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa stano » 03 Apr 2019 09:57

Trošku som sa posunul, zlepil som nadstavbu, ešte mi tam chýbyjú navrch prilepiť madla, inak viacmenej hotovo a trochu sa mi to podarilo aj zašpiniť... :red:



Teraz bude trochu veselo, ide sa na kabínu, cez víkend som si ju okopíroval a skúšal zlepiť na nečisto, bol som zvedavý ako sa popasujem s interiérom. Pôvodne som plánoval, že to skúsim bez, ale keď už je tam tá možnosť, vyskúšam to s ním. Ďaľší boj bude asi ochranný rám, budem ho robiť z drôtu s bužírkou, následne pretriem na potrebnú farbu, tak držte palce, daľšie foto snáď čoskoro...

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa stano » 10 Apr 2019 21:45

Zdravím Vás...tak som sa snažil polepiť niečo ako kabínu, verím, že pod rukami skúseného modelára by to v konečnom dôsledku tak aj vyzeralo, ale to, čo som spáchal ja sa tak moc nazvať nedá...lepil som jednu skúšobnú, jednu na hotovo, ďaľšiu už robiť nebudem, asi by na z toho...
Nechcem sa vyhovárať, že to je moja premiéra v tomto segmente, otvorene priznávam, moje skúsenosti sú na veľmi nízkej úrovni. Veľmi som sa potrápil s uzatváraním, teda lepením čelného skla, navyše som zle natvaroval masku a celé mi to tam nesedí, medzi maskou a kabínou je niečo okolo 1mm fuga, opravovať to už nebudem, obávam sa, že by to mohlo skončiť v koši a to by mi vzhľadom na čas nad tým strávený bolo ľúto.
V podstate až na pár drobností mám všetko zlepené, takže ma ešte čaká finálna kompletácia...snáď sa ozvem čoskoro...


Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 10 Apr 2019 21:53

Krasna praca, velmi pekne ti sedia tie prechody. Lepil si zo strany na stranu alebo zo stredu a boky podla stredu?
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa stano » 10 Apr 2019 22:07

Od stredu, podľa tej čiernej čiary, ono to sedí presne, len ako som písal, som trochu netrafil ten tvar...

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2115
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 10 Apr 2019 22:12

Na paradu. Kym sedia napisy, tak je to relativne OK. Drzim palce. Nad Spidavankami mam respekt.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa Dody » 11 Apr 2019 09:16

Podla mna to mas pekne. Len slnecna clona by mala byt trochu viac do gulata tvarovana a tie vycnievajuce rohy nalepene na kabine. Som zvedavy na finale :wink:

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: TATRA 812-2 ZE R55 16 400 4x4.1 PUMA / SPIDAMODELS / 1:32

Príspevokod užívateľa stano » 11 Apr 2019 17:57

Tú clonu už nedám do oblúka, obávam sa, že vy som s tým narobil viac zla,ako úžitku. Rohy ešte prilepím to problém nie je...a vďaka :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný