Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 10 Máj 2019 18:08

Zdravím vás vospolok...po menšej prestávke sa hlásim s ďaľšou stavbou, tentokrát budem prezentovať stavbu modelu Ferrari 126 C2, z roku 1982, ktoré pilotoval Gilles Villeneue. Model pochádza z časopisu Abc, budem stavať z originálu, snáď to ten papier prežije...Autor modelu píše, že model je určený skúsenejším modelárom, tak mi držte palce, snáď to dopatlem do úspešneho konca.

Náhľad:


Stavbu som začal klasicky podľa návodu, čo bolo treba podlepiť som podlepil, zatiaľ som sa nestretol s ničím čo by ma zaskočilo, lepí sa to fajne. Akosi som sa do toho zažral a zabudol fotiť, takže zatiaľ takto...


Za ten volant sa ospravedlňujem, mal som po ruke len tento trošku širší O-krúžok.

Užívateľov profilový obrázok
anndriu | --
Príspevky: 162
Meno: anndriu
Bydlisko: Zvolen

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa anndriu » 12 Máj 2019 09:05

Krásička ... pár modelov mám aj ja z originál papieru ...ale vyťahalo mi to slnko časom... bude aj lakovaný?

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 12 Máj 2019 12:08

Pokúsim sa a budem dúfať, že sa na to bude dať pozerať ;)

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 13 Máj 2019 19:33

Počasie posledných dvoch dní moc neprialo outdoorovým aktivitám, tak som nachvíľu zasadol a niečo postrihal a polepil...



Najprv kolieska, pri ktorých si treba dať pozor, autor modelu spravil behúne zadných kolies asi o centimeter dlhšie ako majú byť, tak sa rozlepovalo, skracovalo a zas lepilo.

Dnes som si o5 našiel kúsok času a pridal som bočnice



Zatiaľ sa to v rámci mojich schopností lepí dobre, sem tam sa vyskytne nejaká tá chybička krásy. Počítal som, že sa s tým 27 ročným papierom bude zle pracovať, ale dá sa to zvládnuť.

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 13 Máj 2019 20:08

Zatial velmi podarene :wink: .Takyto offset je podla mna super lebo neopadava farba ako pri laseri,ale tomu sa da pomoct samozrejme.Na svoju dobu ozaj pekny model z ABC

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 19 Máj 2019 19:08

Tak o5 som si našiel trošku času a dal som dokopy zadnú časť.



Stále sa to lepí dobre, občas sú maličké problémy s papierom, ale nič vážne. Dúfam, že najbližší príspevok už bude komplet :-)

Užívateľov profilový obrázok
stano | 46
Príspevky: 343
Meno: Stano
Bydlisko: Skalica

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 21 Máj 2019 19:15

Hlásim hotovo. Nie je to úplne že wau, ale pozrieť sa na to dá. Autor písal, že je to pre skúsenejších modelárov, ja sa tak necítim. Model sa lepil dobre, až na zopár prípadov, keď sa mi malé diely trhali, ale papier už niečo pamätá. Tak opatrne som to prskol lakom, skúšal som to prvýkrát, trošku sa mi to miestami zvlnilo. Dovolil som si postaviť model bez predného prítlačného krídla, túto možnosť autor ponúkol a myslím, že to autu aj tak pristane. Nech sa páči...




Do skorého videnia priatelia :-)

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 384
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 21 Máj 2019 19:45

Pekné, aj takýto starší model má svoje čaro, keď sa spraví poriadne. Vyzerá to tak, že tam neboli veľké nepresnosti, ktoré sa občas objavia pri týchto starých veciach. Tiež si myslím, že bez krídla vyzerá lepšie, ozvláštnilo to vizuál...

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: Ferrari 126 C2 / ABC / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 22 Máj 2019 22:10

Pekny model, podaril sa ti :wink:

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní