Ferrari 1512 / Forum Team / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 28
Meno: Marcel

Ferrari 1512 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa marcello » 07 Okt 2019 22:06

Som späť!

Po dlhšej modelárskej pauze som sa vrhol na ďalší model. Opäť je to cigara zo 60-tych rokov, tentokrát je to ale Ferrari. A niečím výnimočné. O tom až zachvíľu.

Najprv klasicky niečo o predlohe.

Na sezónu 1964 pripravilo Ferrari defacto dva modely, ktoré sa líšili iba v použitom motore, šasi ostávalo rovnaké. Ferrari 158 používalo menší motor V8 - toto auto bolo určené skôr pre točivejšie okruhy plné zákrut. Model 1512 (tento staviam) bol osadený veľkou V12, ktorá sa hodila na okruhy vyžadujúce vysokú maximálnu rýchlosť ako boli Monza, Remeš či Spa. Rovnakú dvojicu áut použilo Ferrari aj v roku 1965, ale ja som vám ešte dlžný výsledok, aké autá dosiahli v prvom roku svojho pôsobenia. John Surtees v ňom vyhral celkovú klasifikáciu po veľmi vyrovnanom boji s Jimmom Clarkom a Grahamom Hillom.

Takto nejako bude vyzerať môj výsledok snaženia. (Nebolo ľahké nájsť farebnú fotku z tohto obdobia.)

Už asi viete, prečo je toto auto výnimočné. Nie je totiž červené. Na posledné dve podujatia sezóny sa totiž automobilka rozhodla opustiť svoje tradičné farby ako istú formu protestu proti Talianskej Automobilovej Asociácii, ktorá nechcela Ferrari udeliť homologáciu pre jeden z ich komerčných modelov. Nuž netradičné protesty sa diali aj pred mnohými rokmi.

A čo mám zatiaľ dokončené? Nie je toho veľa, klasicky kolesá a prvé celky kabíny. (blesk vytiahol aj to, čo nie je vidieť)

Štefan Húska | 37
2K+
Meno: Štefan Húska

Re: Ferrari 1512 / Forum Team / 1:24

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 07 Okt 2019 22:22

No jooooo, umííííí :still dreaming:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mimapnd » 07 Okt 2019 23:12

Aku farebnu fotku? Ved je to vsetko cierno biele :P . Taky nezvyk vidiet ferrari "necervene". Kolesa sa ti podarili, tak drzim palce, pred "dutnikmi" mam respekt.
M.
Teraz:
Pred: Snežný pluh, Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po(medzi): nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

stano | 41
Meno: Stano

Príspevokod užívateľa stano » 08 Okt 2019 12:11

Paráda, budem sledovať a držím palce...

marcello | 28
Meno: Marcel

Príspevokod užívateľa marcello » 13 Okt 2019 20:41

Ďakujem za povzbudivé reakcie, vedia pekne nakopnúť k práci. Podarilo sa mi dokončiť základný tvar auta. Škoda, že na každom spoji vidieť aj to najmenšie zaváhanie. Možno niekoho sklame nepoužitie priehľadnej fólie na vzduchový štít, ale ja mám veľmi málo skúseností s priehľadnými materiálmi a obzvlášť, keď sú takto tvarované. Nechcel som to pokaziť, tak som šiel cestou istoty.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní