BAR 001, Jacques VILLENEUVE, (1999) / P. Špinler, speciál ABC/ 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
stano | 42
Meno: Stano

BAR 001, Jacques VILLENEUVE, (1999) / P. Špinler, speciál ABC/ 1:24

Príspevokod užívateľa stano » 29 Feb 2020 23:38

Po dokončení Fittipaldi som chcel rýchlo strihnúť o5 do niečoho, kým je chuť a hlavne čas. Vybral som si o niečo mladší model a to síce BAR 001. Zopár slov o predlohe:
Tím BAR mal všetky predpoklady patriť medzi najlepších, mal dostatok peňazí od tabakového koncernu BAT, výborného konštruktéra Adriana REYNARDA, jazdca Jacquesa VILLENEUVA (majstra sveta F1 z roku 1997) a Ricarda ZONTU (majstra F3000). Tím však zaplatil nováčkovskú daň v podobe množstva porúch. Jacques VILLENEUVE došiel do cieľa iba trikrát, z toho najlepšie ôsmy v Taliansku. Ricardo ZONTA začal nešťastne, keď si v tréningu na druhú Veľkú cenu Brazílie zlomil nohu a musel niekoľko pretekov vynechať. Za celú sezónu videl cieľ len štyrikrát a na body, rovnako ako Jacques VILLENEUVE nedosiahol. Najlepšie skončil ôsmy na Veľkej cene Európy. Vozidlo sa vyznačovalo zaujímavým zfarbením, keď každá strana vozidla bola iná. Tím chcel pôvodne propagovať dve cigaretové značky, na každom vozidle tímu inú, ale rôzne zfarbenia vozidiel neboli povolené.

Model vyšiel v špeciáli ABC venovanom F1, je tlačený ofsetom a ponúka možnosť vybrať si monopost jedného z pilotov. Ja som sa rozhodol pre Jacquesa, predsa je to len majster sveta v F1, takže dostal prednosť :wink:
Náhľad:

Už tradične som začal kolesami...

...a potom sa išlo podľa návodu...

...pri lepení spodku kajaku som sa trošku prestal sústrediť a trochu sa mi to skrútilo, našťastie sa to dalo ešte zachrániť, je to opravené, aj keď to nie je na 100%, ale nejaký pol milimeter nás snáď nerozhádže :big smile:

Pokračoval som kokpitom a komínom...

...až na niektoré menšie diely sa mi to lepí dobre, s papierom problémy nemám, onedlho sa snáď ozvem s ďaľším postupom.
Naposledy upravil/-a stano v 10 Mar 2020 22:56, upravené celkom 1 krát.

LuPa | 44
Meno: Lubo

Re: BAR 001, Jacques VILLENEUVE, (1999) / P. Špinler, speciál ABC/ 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 01 Mar 2020 11:48

Pekne sa Ti dari zatial, len tak dalej :big smile:

stano | 42
Meno: Stano

Príspevokod užívateľa stano » 10 Mar 2020 22:42

Ďakujem, ale po tom, čo si to napísal sa dariť prestalo...

Potiaľto to ešte bolo všetko ok...

Potom prišli na rad bočnice a bolo po radosti. S tým ako vyzerajú spokojný byť nemôžem, nehovoriac o tom ako sú osadené...mal som chuť to hodiť do koša, zohnať druhú placku a začať odznova. Neviem či našťastie, ale prešlo ma to a model som ako-tak dokončil. Rozpisovať sa tu nemá zmysel, kto pozná modely od p. Špinlera, vie že pri šikovnom modelárovi vznikne pekný a jednoduchý model, mne to tentokrát nevyšlo. Fotiť som vôbec nemal chuť, tak sem prispejem už len finálnymi fotkami...

Jedného dňa si myslím aj tak dám repete...zatiaľ sa tu majte krásne...

S.

petopato | 49
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 11 Mar 2020 16:22

Ja som si ani nevšimol tie nevydarené bočnice. Dizajnovo pekne riešená formulka, pamatám sa na ne, ešte keď sa preháňali na okruhoch F1, mne sa to páči :wink:

Štefan Húska | 38
2K+
Meno: Štefan Húska

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Mar 2020 20:44

Mne sa páčia obe, aj červená aj modrá :haha: :P :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

René | 52
Meno: René

Príspevokod užívateľa René » 12 Mar 2020 14:22

Ako dobre že si to nevyhodil :) ak by si o tom nepísal tak si myslím nikto nič nevšimne. Asi tipnem si ťa potrápil ten tenký prúžok v prednej časti nad otvorom, mne to vždy robilo problém.
Formula sa ti podarila a to je hlavné :victory:

LuPa | 44
Meno: Lubo

Príspevokod užívateľa LuPa » 14 Mar 2020 23:37

Tiez som si nic nevsimol takze podal mna podarena F1 :wink: .To co Rene pise, aj mne casto problem robilo.

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný