Renault Megane Trophy / ABC+ RRadevicz / 1:24

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 44
Meno: Lubo

Renault Megane Trophy / ABC+ RRadevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Aug 2020 18:29

Zo Surteesu som plynulo presiel na tohto krasavca (podla mna).Dlho mi behal po rozume, trosku ma odradzala ta velka mierka a chvilu som vahal nad zmensenim.Ale to by som uz asi niektore diely nedal.
Prve boli kolesa:

Po nich nasleduju casti karoserie.Prvou je maska s kapotou:

Presne to co som cakal od autora sa mi potvrdilo od zaciatku: vsetko paradne pasuje, ziadne problemy.Pri pozornom spracovani dielov vsetko neskutocne sedi a radost je lepit taky model :victory: .Je narocny na tvarovanie a mnozstvo hran a prechodov.Ale v tejto mierke primerane.Kvalita tlace aj hrubka papiera ( odhadom do 120g) su uplne akurat pre takyto model.

LuPa | 44

Re: Renault Megane Trophy / ABC+ RRadevicz / 1:24

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Aug 2020 18:39

Z tohoto mam strach, ked budem strihat tie uzke obluky po nalepeni, je mi viac ako jasne, ze sa mi zvlnia a znicia...otazka na sikovnejsich: ako s tym vyhupat?
Napada ma impregnacia tych oblukov sekundovym lepidlom z rubu aby boli pevnejsie a vystrihnut ich kompkletne uz pred prilepenim.Dakujem za rady :wink:

petopato | 49
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 12 Aug 2020 19:25

Tiež by som to tak robil, s vyrezávaním po nalepení nemám dobré skúsenosti, ale napríklad omron to tak robí aj na modeloch, na ktorých to návod neuvádza, to znamená, že sa to dá...možno by bolo dobré vyskušať to na jednom kuse, urob si sken jedného blatníka, za pokus nič nedáš :wink:

marcello | 29
Meno: Marcel

Príspevokod užívateľa marcello » 12 Aug 2020 20:22

Nazdar,
aj ja som tento model lepil. Je to už síce pár rokov, ale nejaké poznatky ešte v hlave mám.
Čo sa týka tých tenkých oblúkov - ja som ich robil podľa návodu, teda nalepil a až potom vnútro vystrihol. Čuduj sa svete držalo to tvar. Ale asi to bude tým, že disperzné lepidlo, ktoré používam spraví paper po zaschnutí poriadne odolným.

Dal by som si ťiež pozor na prednú kapotu, je to pomerne veľký diel a v spojení s tenkým papierom, na ktorom je vytlačený je náchylný na prepad, čiže buď podlepiť alebo pridať zospodu nejakú výztuhu/rebro aby ti to nepadlo.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 12 Aug 2020 21:54

caute pani,
dakujem za rady. Marcello, Tvoj report som si pozeral a aj ho pozeram ako kontrolu tvarovania dielov.Predna kapota sa mi podarila bez problemov, idem na blatniky, dufam ich neznicim.Pred hodinou som zistil,ze sekundove lepidlo mam tvrde, zaschnute v tube tak som doskakal :-( .Skusim prvy blatik predsa podla navodu a uvidim.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 14 Aug 2020 17:42

Predna cast je dokoncena.Perfektne vsetko sedi, s tenuckymi dielmi treba opatrne ale nastastie to je ofsetova tlac, tak farba drzi uplne bez problemov.
Obavane lemy blatnikov som robil podla navodu.Po preschnuti som vystrhol prebytocny papier.Celok sa roztiahol a pri vlepeni blatniku do predku sa diely 13 a 16 trosku zvlnili (zlomili) ale nic vazne podla mna.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 16 Aug 2020 13:45

hotove su jednotlive diely karoserie.Vsetko nadalej presne, bez problemov.Treba byt akurat opatrny a trpezlivy pri ich lepeni a ohybani....asi nic nove :big smile:
Som zvedavy ako mi vyjde konecne tvarovanie zadnych bocnych okien a trojuholnikovej casti karoserie nad nimi,lebo tam sa mi to zvlnilo.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 17 Aug 2020 20:59

Karoseria vybavena.Akurat opravim postup lepenia prednych blatnikov: Najprv som ich tri diely zlepil dokopy, vystrihol vnutorny obluk a takto som ich lepil na karoseriu...az teraz som si uvedomil tuto odlisnost oproti navodu :wink: ...fungovalo tiez,trochu lepsie sa mi vystrihoval ten stred. Zadne blatniky uz som lepil "ako sa patri".Treba opatrne strihat a sledovat aby strihanie moc neohybalo okolite diely.Spominanu vnutornu cast oblukov lemov blatnikov som strihal proti smeru hodinovych ruciciek. Pri niektorych dieloch zadnej casti mi nesedeli stredove rysky jednotlivych dielov voci sebe.Napriek tomu vzajomne diely nadalej pasuju perfektne, odchylky su mojou nepresnostou.

LuPa | 44

Príspevokod užívateľa LuPa » 26 Aug 2020 18:11

Nasledovala predna a zadna cast podvozku s uchytenim kolies a uzavretie podvozku strednou castou podlahy.Tu uz mi hrubka papiera nevyhovovala, tak som velke casti dielov podlahy podlepil hrubsim kartonom.Ako celok sa mi po uzavreti podlahy a osadeni kolies model skrizil, stal len na troch kolesach.Neviem ci sa skrizil lepenim alebo nepresnym nalepenim drziakov kolies (osky nie su po celej sirke karoserie).Konkretne diely podlahy pekne pasovali do karoserie.Na koniec este pribudli zrkadla, kde nebolo uplne jasne z ktorej strany sa na pasik, ktory tvori sirku zrkadla lepi predne a kde zadne (odrazova plocha) celo.Treba si to skusat nasucho.Dalej kridlo na strechu.Stojky kridla (diely 73) som zlepil sekundovym lepidlom a potom vyrezal "vzduch".Vpredu a vzadu su tazne oka a na streche antena.Vlajku do praveho zadneho okna som nedal.
Model je narocny na tvarovanie ale presny ako som uz parkrat pisal.Keby sa mi podaril krajsie zlepit,tak som este spokojnejsi.

marcello | 29
Meno: Marcel

Príspevokod užívateľa marcello » 26 Aug 2020 19:03

Veru kvalitná práca. Škoda toho mierneho skrútenia, ale našťastie ho takmer nevidieť. Palec hore (aj za to vyrezané očko ťažného oka, ja som si na to netrúfol).

Návrat na "Športové vozidlá // Racing Cars"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný