Tatra 815 S1 /ABC/ 1:32

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 46
2K+
Meno: Peter Kováč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 S1 /ABC/ 1:32

Príspevokod užívateľa pet1972 » 12 Jan 2010 16:51

borog34 napísal:...je tam dosť chýb jednak model samotný nie je príliš presný a jednak je to aj moja nepríliš dôsledná práca

No s tou nepresnostou to trosku prehanas...ABC ckovych modelov mam za sebou celkom dost na to aby som mohol povedat ze tych nepresnosti tam je minimum. Nie je to nahodou tym ze vacsinu modelov si tlacis? Totizto pri naskenovani a vytlaceni tam vznikaju dost vyrazne nepresnosti medzi originalom a kopiou

(mne osobne sa tak trosku zda akoby si nemal originali, ale to je moj osobny dojem..ak sa mylim tak berem s5...nikde na zaciatku tvojich vlakien totiz nevidim nejake nahlady smikajd)
Na stole: KAROSA, Trabant 601 Universal Dokončené: Galeria

martin1807 | 24
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 12 Jan 2010 17:40

mozem potvrdit ze nepresnosti na tomto modely su minimalne...Nechcem vyzerat ze sa hram na vseveda ... ale lepil som to nie pred davnom... mozno su niketore chyby sposobene len tvojou nepozornostou mne sa to stava tiez casto... jo a pet.. mne sa zda ze toto jeoriginal.. niesom si isty lae s fotiek to vyzera byt ze je to ok... :wink: :P moj nazor neviem..
na stole: Locust L752
naposledy dokončené: KNA 251, Tatra 138 Ntt, Liaz Bobr, Tatra 815 ZTZ 12.2
zmrazene: Bazilika v Trnave
Martin1807

dmmm | --
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa dmmm » 12 Jan 2010 17:55

Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami - tento model má, či skôr nemá chyby. Lepil som ho asi pred tromi rokmi a všetko sedelo presne, aj keď sa u p. Vyškovského občas nejaká chybička vyskytne, tento model ich nemá. Zopár chybičiek pri lepení by sa našlo, ale zdá sa mi to celkom dobre zlepené. Chcelo by to však lepšiu retuš, o odtieň alebo o dva tmavšiu :wink: (hlavne čiernu).

borog34 | 43
2K+
Meno: Boris

Príspevokod užívateľa borog34 » 12 Jan 2010 18:39

Vďaka za ohlasy, mal by som uviesť na pravú mieru niektoré veci - v prvom rade je to model originál výtlačok z ABC, pokiaľ staviam model z kópie a prezentujem ho tu na fóre, tak iba vtedy keď mám aj originálny kus toho ktorého modelu, mimochodom vždy to napíšem, pokiaľ ide o tie nepresnosti, tie sú vždy len minimálne a nie sú takého rázu, aby sa model nedal postaviť vo vyhovujúcej kvalite, takže keď som písal o nepresnosti tohto modelu, tá bola minimálna, väčšinou to ide veľmi ľahko napraviť. Retuš je zatiaľ moja dosť slabá stránka, niekedy mi chýba viac trpezlivosti pri spracúvaní niektorých častí modelu, z toho potom pramenia určité nedostatky. Ešte k náhľadom na šmikajdu, sledujem to tu pomerne pravidelne a nie každý dá pri začiatku stavby aj náhľady na šmikajdu v placatom stave, takže by som neriešil to, či to je alebo nie je originálny model, vždy to pri stavbe uvediem, to len na okraj :dhh:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

pesoico | 48
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa pesoico » 17 Jan 2010 18:02

Pekne postavené, aj keď pre niekoho s pár chybičkami. Ja sa pozerám na komplet stavbu a nevyhľadávam chyby - aspoň je vidieť, že si ho lepil z papiera a nie je to nejaký plastový model. Z fotiek je jasne vidieť, že je to originál papier z časopisu a každý z nás vie, že by si určite nelepil nelegálnu kópiu. A k tomu interieru - pokiaľ viem, tak majster Vyškovský nenakreslil žiadny náklaďák aj s interierom (ak to nebola otvorená kabína). Myslím si, že ak niekto vylepšuje model, tak vlastne znehodnocuje prácu autora, aj keď ten model vyzerá lepšie, alebo dokonalejšie. Ešte raz, pekná stavba a gratulujem k ďalšiemu náklaďáku do zbierky.

jenda07 | 50
Meno: Jenda

Príspevokod užívateľa jenda07 » 05 Okt 2013 15:50

Pekny model :)

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Okt 2013 19:26

Off topic:
pesoico napísal: Myslím si, že ak niekto vylepšuje model, tak vlastne znehodnocuje prácu autora, aj keď ten model vyzerá lepšie, alebo dokonalejšie.

si ma zase raz "pobavil" a nepíš(te) sem nikto nič prosím, nebudeme tu predsa spamovať a ja na to reagovať, dokonca ani v PM-ke,
zbytočne drať klávesnicu), to si predebatujeme (dúfam že čoskoro) pri slivovici, pretože sa to netýka len Vyškovského, alebo len
CZ/SK modelov/modelárov/autorov a je to volovina
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný