Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Aug 2012 12:06

Davnejsie aj ja som robil pneumatiky podobnym sposobom, lebo som neveril dutym kolieskam na sposob ABC. Takto stocene koleso je pomerne tazke a na 3 a viacnapravovom aute uz pekne prida na vahe. Navyse vonkajsi obvod mi vychadzal vzdy ako trosku zdeformovany kruh. K vyskusaniu dutych pneumatik ma inspiroval Patero, a musim povedat ze funguju vyborne, su menej pracne, presnejsie a navyse ovela lahsie. Odporucam to aj tebe :wink:

Inac pekny je ten ram, tesim sa na pokracovanie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 01 Sep 2012 09:56

Tak už jsem konečně taky dodělal ty nápravy :red: . Zde jsou fotky:


A nyní již konečně můžu slepit všechny nabarvené celky dohromady a sestavit tak základ podvozku :big smile: .

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Sep 2012 13:54

Skoda, ze v PK graphice kreslili tie diferaky hranate, zvladol si to kazdopadne pekne! Som zvedavy na kompletizaciu, nech sa ti dari :wink:

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 08 Sep 2012 19:38

To jo, na jednu stranu je to opravdu škoda a kromě tohodle mohla PK Graphica udělat lépe mnohem více věcí. Na druhou stranu se není čemu divit, neboť to je už starší stavebnice. Jestli dobře tuším, tak tato Scania vyšla ještě před tou červenou s cisternovým návěsem. Ta se mi poprvé do rukou dostala v roce 2001.

Jinak tento týden jsem zahájil kompletaci podvozku, prozatím toho, co jsem dosud nabarvil. Začal jsem s přední nápravou, zde jsou fotky v takovém pořadí, jak to postupně narůstalo:




A tady jsou fotky sestavené přední nápravy a osazené na rám:



Teď budu pokračovat s kompletací zadní dvojnápravy :) .

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 15 Sep 2012 11:32

V tomto týdnu jsem pokračoval v dokončení kompletace podvozku a to sestavením zadní dvojnápravy.
Zde jsou fotky:


Ani jsem nefotil osazení dolních držáků náprav a samotných náprav k rámu, protože by to bylo focení pořád dokola toho samého a žádný pokrok :red: .

A zde je už kompletně sestavená zadní dvojnáprava:




Tím je dokončena kompletace všech celků, které jsem dosud vyrobil. Zároveň tím mám dokončenou hrubou stavbu stavbu podvozku.
A tady už jsou fotky celého podvozku (konečně už jsou vidět nějaké výsledky :) ):





Teď vyrobím nějaké doplňky k nápravám, které jsem dosud vynechal :big smile: .

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Sep 2012 12:39

Pekne a ako vidno aj presne to mas. Akurat sa mi zda, ze okolo tych casti zavesenia a diferakov je uz privela farby. Nabuduce skus striekat v tensich vrstvach, aby ta farba nezalievala drobne detaily. Viem, ze sprejom to nie je prilis jednoduche... Co sa tyka ale povrchovky vzduchovych pruzin, tie su dokonale :victory:
Tak nech sa dari aj dalej!

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Okt 2012 10:33

Konečně se mi podařilo dokončit a na model osadit ty zmiňované doplňky k nápravám. Vlastně jen pro přední nápravu, u zadní dvojosy je buď nedostatek místa a bylo by to tam zbytečně přehuštěné, nebo by to vypadalo hodně divně a nereálně. A tak jsem vyrobil jen tlumiče a stabilizátor pro přední nápravu.
Takže, zde jsou fotky :



A zde jsou doplňky osazené na podvozek. Poprvé jsem na foťáku našel nastavení pro makro a supermakro fotky, a poprvé jsem to použil (a to mám foťák už čtyři roky :red: ). Jenom doufám, že jsem si tím na sebe neušil bič :P .



Dále bude následovat výroba disků a ráfků kol, abych si ověřil, jestli kola budou pasovat na podvozku, hlavně co se šířky týče. Ale teď si na chvíli od Scanie dám pauzu, a popracuju na Transportě (už taky chudák dost dlouho leží nečinně v krabici :beat plaster: ).

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 11 Nov 2012 19:33

Po menší pauze strávené stavbou Transporty je načase trochu oživit toto téma, a jak jsem už zmiňoval výše, stavba pokračuje výrobou disků kol. Protože jsem vyrobil trochu jiná kola, a disky mých kol mají větší průměr oproti diskům z origoš stavebnice , musel jsem kompletně navrhnout a vykreslit nové disky a díly pro ně.
Takže zde jsou fotky, prozatím jen načrtnuté budoucí disky a vykreslené díly pro ně (jenom doufám, že díly budou pasovat tak, jak je třeba):



Takže fotky ze stavby budou snad už brzy :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Nov 2012 22:48

Ako vidim, mas k tomu aj podrobny technologicky postup s technickou spravou :)

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 12 Nov 2012 00:38

Jj, když nemám k dispozici už hotové díly ze stavebnice a potřebuju si je vyrobit, tak jsem se už od určité doby naučil takto postupovat. V podstatě to probíhá ve čtyřech fázích:
1 fáze - rozkreslení celkových sestav v několika pohledech a rozčlenění do jednotlivých celků
2 fáze - detailní rozkreslení jednotlivých celků a zanesení rozměrů (tady už musím být co nejpřesnější, neboť podle těchto nákresů pak dělám díly na PC)
3 fáze - vypracování dílů na PC (používám Vector Enginer Quick Tools, stažený z tohoto fóra :P )
4 fáze - samotná stavba

Musím se ale přiznat, že ty první tři fáze mě zrovna dvakrát nebaví (možná proto, že je to příliš zdlouhavé a žádný výsledek), ale když to potřebuju, musím to holt nějak přetrpět :red: .

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní