Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Scania T 144 6x4 /PK Graphica + scratch/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 15 Dec 2012 19:08

petopato napísal:Postupuješ pekne, ale tiež si myslím, že by to chcelo dvojmontáž...
pevne verím, že toto je len taká pracovná verzia a jeho kontrola, či to tu vôbec niekto sleduje :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Dody | 29
Meno: Dominik

Príspevokod užívateľa Dody » 15 Dec 2012 21:00

ale ved sa pouzivaju aj nahrady za dvojmontaz v podobe sirokych pneumatik
Obrázok

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Dec 2012 21:26

tak toto vidím prví krát :red:, no nič, človek sa učí celý život, ale aj tak by som radšej dal dvojmontáž...
Obrázok

iconmaster | 29
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Dec 2012 22:38

Co uviedol Dody je tzv. Super Single pneumatika. Objavila sa niekedy pred cca. 10 rokmi, vtedy mu davali velku buducnost - ako nahradu dvojmontaze. Jedna guma namiesto dvoch znamena uspory na hmotnosti, v jazdnych odporoch a pod. Prvy nakladiak v Europe, ku ktoremu ponukali taketo gumy bol tusim MB Actros MP3, potom to ponukali aj ini, no neviem ci vsetci vyrobcovia a tiez neviem ci aj Scania.. No nejak sa to neujalo a nerozsirilo sa dodnes, udajne zhorsuju riadenie (zatacanie) a maju pravdepodobne aj dalsie nevyhody.

petopato | 47
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 15 Dec 2012 23:24

Podľa mňa sa to môže aj prehrievať a na klzkom povrchu viac šmýkať, ale možno sa mýlim, v každom prípade som bol presvedčený, že iconmaster dobehne a podá presné info :wink:
Obrázok

iconmaster | 29
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Dec 2012 23:27

Presne info to nie je, skoro pol hodinu som hladal nejake presnejsie veci na internete, no nasiel som len same americke stranky, tam sa to asi viac rozsirilo. Ak ma napadne, kde som o tom cital pred niekolkymi mesiacmi, zavesim sem :wink:

maťko85 | 32
Meno: Martin Hašlar

Príspevokod užívateľa maťko85 » 19 Jan 2013 12:26

iconmaster napísal: Pri tejto detailnosti (matky kol a pod.) by som v tvojom mieste nezjednodusoval dvojicu kolies.

petopato píše:
Postupuješ pekne, ale tiež si myslím, že by to chcelo dvojmontáž...

Stačí takto? I když to není skoro vidět, kola mají bombírované boky a na discích jsou navlečena jen nasucho provizorně.

Ještě nástin k té kabině - chtěl bych ji vyrobit ve verzi odstavené soupravy na parkovišti. TJ. za všemi skly (čelním i bočními) budou roztažené závěsy, tím odpadne výroba interiéru. Dole foto pro představu, jak by to mohlo vypadat (sice to není T-čková Scania, ale snad to nevadí, jde zde hlavně o ty závěsy):

iconmaster | 29
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Jan 2013 20:58

maťko85 napísal:Stačí takto? I když to není skoro vidět, kola mají bombírované boky a na discích jsou navlečena jen nasucho provizorně.

Samozrejme ze staci :victory: Budu aj napisy a dezen?

Celkom zauijmavy napad ako s tymi zaclonkami, ako spraivt aj nespravit interier. Mozem ti ponuknut ale pripadnu alternativu, viac v SS :wink:

maťko85 | 32
Meno: Martin Hašlar

Príspevokod užívateľa maťko85 » 19 Jan 2013 22:08

Nápisy - snad budou,záleží na možnostech, mých schopnostech a mojí trpělivosti. Ale chtěl bych vyrobit nápisy od firmy Bridgestone :wink: .
Dezény - chtěl bych je zkusit vyrobit stejným způsobem, jako vyráběl Panther dezény kol u své Liazky S3 s přívěsem, tj. rýhováním :wink: .

K těm závěsům - to nebyl nápad vymyšlený záměrně, to byl jen důsledek mojí lenivosti, jak si model alespoň trochu zjednodušit :red: .

balu11 | --
Meno: Milan Martinec

Príspevokod užívateľa balu11 » 21 Jan 2013 01:29

Pěkně jedeš, ty kola jsou fajnové. Martine, jen malinkatou poznámečku, šetři barvou, všiml jsem si na tom rámu, že se ti skoro podařilo zalít detaily, byla by to škoda, když už si s tím dáš práci a uděláš je tam. Držím palce, do dalšího postupu.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný