Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
jari | 43
Príspevky: 324
Meno: Čestmír
Bydlisko: Varnsdorf,ČR

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa jari » 22 Nov 2012 19:20

Zdravím,
k problému pohonu Agra si dovolím citovat Mariána Šumana-Hreblaye,který píše v knize Tatra-nákladní a užitková vozidla toto:"Všechna vozidla používala 10válcové motory T2-929 o objemu 15 825 cm3 a výkonu 267 k/196 kw,měla celkovou hmotnost podle provedení od 19 700 kg do 22 000 kg a vyráběla se se do roku 1988."
Snad to pomůže.
A ještě jsem proběhl rychle TRUCK-FORUM.cz a tam se v sekci AGRO dost často mluví o desítce,takže bych to směroval k téhle variantě.
Práce zmrvená,ale hezky natřená,ta se vždycky prodá.

Na stole:BAT-M
Hotovo:TATRA 813 8x8 S1(NL),TATRA 813 8x8 CAS 32,TATRA 815 6x6 SYKO 5M,TATRA 815 AUTODOMÍCHÁVAČ,TATRA 813 TP 4x4

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa Dody » 22 Nov 2012 22:07

Rozhodne V10. A s tymi podkladami je to ako? Uz nemas fotky co si fotil v praci? Mozem ti ich priniest

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 23 Nov 2012 09:27

Nevies kam ju odtiahli?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 23 Nov 2012 10:56

odtiahli ju do BA, lebo na nej odišla spojka. Tam to opravili a po ceste naspäť odišla spojka zase, tak sme to včera dotiahli naspäť. Lenže CAS-32 je dvanásťvalec.

Užívateľov profilový obrázok
jari | 43
Príspevky: 324
Meno: Čestmír
Bydlisko: Varnsdorf,ČR

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa jari » 23 Nov 2012 22:21

Ještě dodám malou opravu,toho,co jsem napsal v minule.V knížce je též napsáno(u specifikace podvozku),že typ motoru pro tohle auto je T3-939-34.No a pak jsem na netu vylovil toto:

Fotky jsou převzaty z webu tza.cz
Snad to bude stačit.Zkusím ještě propátrat net,občas se dají vylovit i rozměrové náčrtky a řezy.
Práce zmrvená,ale hezky natřená,ta se vždycky prodá.

Na stole:BAT-M
Hotovo:TATRA 813 8x8 S1(NL),TATRA 813 8x8 CAS 32,TATRA 815 6x6 SYKO 5M,TATRA 815 AUTODOMÍCHÁVAČ,TATRA 813 TP 4x4

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 23 Nov 2012 23:29

Sice v Paliho obrázku čo tu zavesil na predchádzajúcej strane je označenie motora T 3-929-20, ale keď tam dám tento typ, čo tu zavesil Jari, tak sa podla mňa nič nedeje. V tých označeniach sa nevyznám ja a ďalších 99,9% modelárov, takže... si myslím... že keď to bude desaťvalec, tak to bude v pohode.. :big smile:

Čo sa týka rozmerov a podobne, tak na mňa to robí dojem skladačky. Takže rozmery by som zobral z dvanásťvalca v garáži, skrátil ho na desať valcov, nahádzal na to tie udělátka podla obrázkov a aj tak to zlepí možno petopato a Panther a pár ďalších sa o to pokúsi a to bude všetko... :haha:

Zatial díky chlapci za ochotu. Ak by našiel náhodou niekto niečo prevratné, niečo čo je špecifikum desaťvalca na agro a odlišuje to ostatné tatra moroty od toho agro, tak by som poprosil to zavesiť sem, lebo ja v tom zatial vidím len desaťvalec Tatra.

Ešte raz díky chlapci za ochotu. :victory:

to->jari: Ako si prosím ťa googlil tie obrázky? Lebo už som ich vygooglil aj ja, len to chvilu trvalo, pretože najprv som zadával to označenie T-niečo a kadejaké varianty a až už som bol zúfalý, tak som zadal motor tatra a vyhodilo to milion obrázkov, že som nevedel ktorý vybrať... :big smile: Ale ak máš niečo extra agro, tak budem rád, keď by si to posunul aj mne, lebo ja som až do teraz bol v tom, že agro má dvanásťvalec tak ako CAS-32, tak som si myslel, že podklady mám v garáži.. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
jari | 43
Príspevky: 324
Meno: Čestmír
Bydlisko: Varnsdorf,ČR

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa jari » 24 Nov 2012 21:45

Zdravím,
obrázky na mě vypadly hned na první straně.Zadal jsem jen typ motoru,klikl na obrázky a hned byly k mání.Co se týče motoru samotného,tak to je opravdu stavebnice.Takže můžeš beze strachu použít 12ku jako základ,ubrat dva válce,zkrátit vanu a ověsit zbytkem dílů.Navíc CASka je taky atmosférák,takže by v tom neměl být problém.Ale ještě popátrám a kdyžtak ještě doplním.Navíc mám tušení,že se u nás jedno AGRO pohybuje,akorát mě u něj zaráží kabina.Vypadá to,že tam je vojenská.Je totiž delší,má půlené čelní sklo a čtyři světla.Zkusím do té firmy zaběhnout,jestli mě k ní pustí.
Značení motoru většinou upřesňuje provedení a dle mého názoru i výkon.Například motor pro vojenská auta(multipalivový),motor s dmychadly,atmosférický a pod.
Držím palce do zdárného dokončení.Pokud to bude jednou možné,rád bych si dal tenhle model do kupy.Je to fakt paráda.
Práce zmrvená,ale hezky natřená,ta se vždycky prodá.

Na stole:BAT-M
Hotovo:TATRA 813 8x8 S1(NL),TATRA 813 8x8 CAS 32,TATRA 815 6x6 SYKO 5M,TATRA 815 AUTODOMÍCHÁVAČ,TATRA 813 TP 4x4

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 01 Dec 2012 11:41

Tak som práve porovnal obrázky desaťvalcov tu na nete s dvanásťvalcom v garáži a vyzerajú úplne rovnako. Teda až na ten počet valcov... takže podklady sú.. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
spider | 32
Príspevky: 974
Meno: Stano
Bydlisko: Trenčín

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa spider » 31 Aug 2013 17:51

Je tu ešte nádej? Či si sa na to úplne vys*al?
правда у воді не тоне і в огні не горить
Working on: KrAZ 255b

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Tatra 815 typ AGRO /patero/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 31 Aug 2013 21:35

momentálne staviam dom. Takže nádej je, len.... vyjadriť ju v percentách si netrúfam.. :big smile:

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný