Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 21 Jún 2015 22:59

Dokončil som prednú časť podvozku. Spravil som zatáčanie kolies podľa skutočného auta a doplnil brzdové valce. Podvozok je už kompletný stačí nalepiť kolesá, ktoré pôjdu až na kompletný model. :big smile:


Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 25 Jún 2015 23:50

kompletujem motor aby som ho mohol položiť na rám. Spravil som výfukové zvody z balzy, a naznačil príruby. Tá hrdza ma byť počiatočný stav hrdzavenia :haha: ,, foťák to trochu viac vytiahol, aký máte názor na tú hrdzu ? mam ju dať dole ?



zvody som robil podľa tejto fotky:



neviem či je čierna farba dobová , ale na nejakých dobovkách boli čierne tlmiče výfuku, tak budem robiť cele potrubie na čierno.

Užívateľov profilový obrázok
Luky815 | --
Príspevky: 415
Meno: Lukáš
Bydlisko: Bratislava

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa Luky815 » 27 Jún 2015 21:58

Ja by som tú hrdzu nechal, mimochodom tie zvody máš parádne a teší ma, že pokračuješ v stavbe.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 29 Jún 2015 14:50

Luky : zvody som prefarbil a pojde na nich wash ,, malo by to byť jemnejšie ..

Tatra konvertuje na verziu Arktik. To znamená: dezén na ruskú tajgu, ťažné oko aj keď to je S1čka, zateplenie kabíny, vyhrievaná korba cez výfuk, väčšia palivová nádrž, zadné blatníky, čierna kapota a zakrytovanie prednej časti podvozku pod náraznikom
Klaksóny som pôvodne použiť nechcel lebo na T1 148 S1 sa nemontovali na predčistič vzduchu ako u T2, ale u Arktikoch boli montované aj u T1čky. :big smile:



(foto: Truck-forum.cz, muzeumtatra111.cz)
Dezén kolies nebude ako originál na Arktikoch (šipak :haha: ). Spravil som jednoduchú verziu terénneho dezénu. Cestný laser dezén som opatrne demontoval bez poškodenia. Sám neviem prečo som vlastne kupoval cestný dezén keď mi tam od začiatku nepasoval, a Arktik s cestným obutím by nebol Arktik. Tento cestný vzor dezénu sa zrejme u sklápačoch S1 ani S3 nepoužíval. Videl by som to tak že autor ho len presunul z verzie NTT. :big smile:



Rozmer pneu nesedí s realitou. šírka skutočnej pneu 11,00 R20 285/80, v mierke 1:32 by mal byť behúň široký cca 8,9mm. Vo vystrihovačke má cca 6mm . Vďaka vysokému bombirungu to až tak nevidieť. Keby som to zistil skôr tak by som kolesám pridal na šírke a ubral s bombirungu ...

Užívateľov profilový obrázok
PISTA | --
Príspevky: 103

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa PISTA » 29 Jún 2015 15:12

Ahoj :big smile:
dezén vyzerá super :wink: ja som kolesa na S3 rozšíril o cca 2mm... tiež sa mi zdali úzke :)

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 11 Mar 2016 01:58

Report
Po dlhom čase pokračujem v lepení :) Dokončil som kolesá a prilepil motor na rám.
Začal som lepiť kabínu, mám hotový interiér vnútorné obloženie som spravil z hnedého papiera. Arktiky mali zateplenú kabínu tak som sa to snažil napodobniť. Pokračovať budem podľa návodu alebo podľa iných modelárov, ktorý dali svoje postrehy na fórum :P . Pre istotu som si oskenoval a vytlačil diely kabíny na BETAPOKUSY :beat plaster:


Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 14 Mar 2016 11:48

Report
Pokročil som na kabíne. Zvolil som si tento postup lepenia, uvidíme ako to dopadne. Kostra kabíny ma zatiaľ požadovaný tvar, geometria vyšla pekne podlaha so strechou je v rovine, strediace rysky dielov sedia tiež.



Foto ťažného oka.



Na záver dve fotky priebežného stavu


Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 19 Mar 2016 17:19

Report
Konštrukcia za kabínou
Nádrž som vyrobil novú na Arktika. Žial nevedel som trafiť oranžový odtieň modelu tak som ju natrel na čierno. U 148 T1 Arktik boli nádrže vo farbe nadstavbového rámu. Nevadí je to lepšie riešenie ako mať 8 odtieňov na aute.



Kabína
Kabína je hotová, osadená na rám. Čakajú ma doplnky, v pláne mám znázorniť svetlá krúžkom drôtu. Kabína nieje vo finálnom stave musím vyriešiť odlepujúci sa diel v oblúku na okienkach, kde sú delene jednotlivé diely. Je to trochu zlé riešenie.... A nakoniec doladiť retuš neviem či sa to bude dať hlavne v rohoch blatníkov bude treba použiť svetlejší odtieň. Či sa kabína podarila alebo nie to nechám na vás. Ja spokojný nie som určite by som postupoval inač u ďalšej tatry. Obraz kabíny snáď vylepší kapota, ktorá má zabrusené spoje v oblúku a bude v čiernej farbe.

Naposledy upravil/-a tom v 19 Mar 2016 23:35, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa Sumec » 19 Mar 2016 19:38

Pekná kabína, len tak ďalej :big smile:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA 148 S1 /RW/ 1:32 - mato_kolo vs. tom vs. Luky815

Príspevokod užívateľa tom » 02 Apr 2016 22:15

Sumec : vďaka :P

Report
Tatra začína chytať tvar. Trochu som sa rozbehol na fotenie nebol čas. Poskladal som jednotlivé sústavy dokopy.

Korba : pridal som "vyhrievanie korby" Doplnil som prívod a vývody plynov. Vychádzal som z dobovej fotografie Arktika T1 na veltrhu v Brne. Nakoniec som prepojil výfuk s korbou drôtom. Hydraulické válce som doplnil hliníkovou páskou.

Nosný rám som nafarbil na čierno, viem nieje to ideálne riešenie ani to nezodpovedá s reálom generácie T1. Nevedel som trafiť odtieň oranžovej ani na nádrž ani na zadné blatníky. Tak som sa rozhodol pre toto riešenie. Vychádzal som z posledného typu Arktika T2, ktorý mal čierny pomocný rám spolu s nádržou a blatníkmi. Farbenie dopadlo celkom dobre nič som nezašpinil.

Kabínu som doplnil o predčističe vzduchu spolu so smerovkami. Opravil som odlepujúce diely gélovým sekuďakom. Pokračovať budem zvyšnými drobnosťami.


Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní