Tatra 148 S1 6x6 /PMHT/ 1:25 hotovo

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 32
2K+
Meno: Ondra

Tatra 148 S1 6x6 /PMHT/ 1:25 hotovo

Príspevokod užívateľa Brzdič » 04 Nov 2013 16:28

Ahoj

Jako další model jsem vytáhl novinku od PMHT a rozhodl jsem se pro měřítko 1:25. Mám obě velikosti, ale jelikož tu menší už jsem lepil (tahač), rozhodl jsem se pro tu větší. :) Ne výhodou je, že je to digitální tisk.

Obrázok

Model je oprati tahači upravený, což vítám. Jsou přidány detaily, byly odstraněny chyby a máte možnost vícero barevných verzí, změnou disků, předních masek a nárazníků. Taky byl model očištěn o většinu obrysových čar.

Stavbu jsem zahájil koly, samozřejmě se neobešly bez úprav, vyřezání vzduchu, šrouby, dezénky a ráfky. Ráfky jsem udělal z toho důvodu, že kola mají černé disky a s gumou by hodně splývaly i když jsou stříkány odlišným odstínem.
Hodně mě překvapilo že tisk se poměrně dobře držel papíru, když uvážím jak moc je potřeba s koly manipulovat aby trochu slušně vypadaly.

Před nástřikem
Obrázok

Pokračoval jsem rámem který se tak též nevyhnul standardním úpravám. Pár dílů jsem udělal pastyčtější protože rám přestříkám. Důvodem je loupání barvy, které se opravdu nedá kontrolovat, někde to prostě nedrží jinde zase jo. Osobně si myslím že digitální tisk nemá v papírařině budoucnost pokud modely nebudete jen skladovat v šuplíku.
Můžete si všimnout že některé části rámu jsem musel už přetřít, protože z nich barva slézala.

Před nástřikem
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Zde je malá ukázka jak vypadají dílky po podlepení a před vyřezáním a po vyřezání.
Jediné co jsem dělal bylo že jsem si je přidržoval prstem. :)

Obrázok
Naposledy upravil/-a Brzdič v 17 Dec 2013 16:42, upravené celkom 2 krát.

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Re: Tatra 148 S1 6x6x /PMHT/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 04 Nov 2013 16:49

halo :victory:

brzda, dufam ze do konca tyzdna to mas sfuknute :bad smile:
drzim palce pri stavbe a tesim sa na vysledok :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

mato_kolo | 35
Meno: martin kolodzejcik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 05 Nov 2013 09:10

Off topic:
terenkoza napísal:brzda, dufam ze do konca tyzdna to mas sfuknute :bad smile:

Fu, Chalaň, ty sa kam ponahlaš? Rychlik smer Košice? Klídek :boss: každý lepí pre radosť! :victory:

Brzdič:
No ked kukam na tvoje fotky, paci sa mi viac ako PMHT urobili "klby na prednej naprave" aa.. nastrek - ked tak kukam ani by nebolo treba, mas to super!
http://mkpc.sk - Servis notebookov a PC v Bratislave
Na stole: P50, HOTOVO: Delfín L29, Junkers Ju-87 R2 Stuka, P38J Lightning
Colossians 3:23-24
Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

Brzdič | 32
2K+

Príspevokod užívateľa Brzdič » 06 Nov 2013 15:29

Ahoj borci.

Kamzík ... Ne ne do týdne bude hotový podvozek s motorem, to ti musí stačit. :)
mato_kolo ... Pokud myslíš prachovky, tak ty jsem si udělal sám ve vystřihovánce je klasický kužel. I listové péra jsem si udělal vlastní. :wink:

mato_kolo | 35
Meno: martin kolodzejcik
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa mato_kolo » 06 Nov 2013 16:03

..ee homokineticke klby som mal na mysli alebo jak sa to vola, sak teda to co som zakruzkoval, cim je privneny naboj kolesa o (polo)os.
Jednoduchsie ale asi ucinnejsie..

RW to maju zlozitejsie ale moja 815 6x6 zlta uz pomaly "sada" k zemi, a to som ich dokonca vylial zvnutra lepidlom a podlepil 1mm kartonom.
http://mkpc.sk - Servis notebookov a PC v Bratislave
Na stole: P50, HOTOVO: Delfín L29, Junkers Ju-87 R2 Stuka, P38J Lightning
Colossians 3:23-24
Whatever my hands find to do, I work at it with all my heart, as working for the Lord, Jesus Christ...

tom | 23

Príspevokod užívateľa tom » 06 Nov 2013 17:53

mato_kolo napísal: a to som ich dokonca vylial zvnutra lepidlom a podlepil 1mm kartonom.

ja to vylievam sekunďakom a v pohode
na stole : TATRA 148 S1 Arktik, Sauber Mercedes C9
hotovo : Fiat ABARTH Rally, Tatra 805 Ambulance

Luky815 | --
Meno: Lukáš

Príspevokod užívateľa Luky815 » 06 Nov 2013 18:03

Ja ich po zlých skúsenostiach s papierom vyrábam z drevenej lišty s prierezom 8 x 4 mm napustenej sekunďákom.
"Musíme to urobiť presne, preto to urobíme podľa oka"

jozkin | 34
2K+
Meno: Jozef

Príspevokod užívateľa jozkin » 06 Nov 2013 18:12

Ja som s Ripperovou konstrukciou spokojny. Diel, co je na naprave vylievam Herkulesom a diely na bubne mam podlepene balzou. Je to sice vacsia otrava pri vyrobe, ale nemam s nimi ziadne problemy. (a ze som ich uz navyrabal...) :-)
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Brzdič | 32
2K+

Príspevokod užívateľa Brzdič » 07 Nov 2013 15:24

Ahoj

Mato_kolo ... Jo tohle. No tohle se mi zrovna u PMHT nelíbí, RW to má lepší i když složitější. Jinak já tuhle část a je jedno jaký je to model vždy napustím vteřinovým lepidlem. Ono to pak je tak tuhý že váha modelu s tím nehne. Moje žlutá i zelená 815 to má a je to v pohodě. :wink: Koukám že každá používám vteřiňák. :)

Takže nástřik kol se celkem povedl. Disky kol jsem dodatečně musel lehce přelakovat lesklým lakem, protože splývaly s gumovou částí i když jsem použil úplně jiné odstíny barev. :)
Taky si můžete všimnout nedokonalostí na discích, které při klasické retuši zaniknou, ale při nástřiku vylezou. ;) Proto bývá s přebarvovanými modely více práce než s těmi čistě lepenými.

Obrázok

Nástřik rámu byla otázka pár minut. ;) S koly a při dobrém světle vypadá perfektně, až mě to samotného překvapilo. :lol: Fotky až příště.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

lowi | 37
Meno: Vilo

Príspevokod užívateľa lowi » 07 Nov 2013 16:28

Na jednom koliesku ti vidno spoj.... No teda Ondro, ide to s tebou dolu vodou.... :P

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný