TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa madmarti » 02 Jan 2015 20:16

dobry den, mojim dalsim modelom je vseobecne znama tatrovka.
original okopceny laserom , lebo po tom ako som spackal 813 som si povedal ze budem stavat uz iba z kopie..vzdy mam sancu pokazeny diel znova skopirovat a skusit znova
myslim ze na stefana som zacal s tymto modelom, podvozok je bez retuse lebo to budem striekat na cierno a robit patinu na podvozku
zadne pruzenie mi funguje , predne este dorobim
bohuzial obal z navodu na obsluhu sa nezachoval :red: ale aj tak mi velmi posluzi pri upravach na podvzku

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RW 1:32/

Príspevokod užívateľa madmarti » 08 Jan 2015 19:50

par foto, torzne tyce osadene a aj to funguje.
rozrobeny motor a pokus o retusovanie, ale fotaku to asi preplo a lepsie fotky z neho momentalne nedostanem

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: TATRA 815 S3 /RW 1:32/

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Jan 2015 20:06

Tie torzné tyče by si mal trošku narovnať a vrtuľu vpredu na motore spraviť normálnu bo takto ju zatrieš a bude tam len ďura. Tiež už špiním modely bo je to krajšie tak sa teším na tvoj a dúfam že ho dotiahneš do konca a ak bude funkčné pruženie aj po zatretí farbou tak to bude dobrý model, pekná predloha držím ti palce.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RW 1:32/

Príspevokod užívateľa madmarti » 11 Jan 2015 21:12

torzne tyce uz asi nevyrovnam, ale snad ich nebude az tolko vidno ked sa nahodi nadrz a vyfuk a ostatna drobot na podvozok
chvilku som sa hral s motorom a dokonca sa mi aj retusovanie podarilo....

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RW 1:32/

Príspevokod užívateľa madmarti » 21 Jan 2015 20:14

velmi pomaly pokracujem ,montujem "drobot" na podvozok
zadne napravy som skusil natriet na cierno a zostalo mi to flakate,ale to nevadi aj tak to cele nastriekam

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa madmarti » 27 Jan 2015 22:06

maly pokrok
vyfuk sa mi ani trosku nepacil, tak som to skusil po svojom

a pritom tam takmer nic nebude vidiet :D

a posledna- nasavenie a kryt motora na mieste

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa madmarti » 10 Feb 2015 22:23

preco si neskomplikovat zivot? nedodrzl som navod od RW co je vo vystrihovacke, ani navod od zolla ktory je na stranke RW
najskor som nalepil sklo na vrch kabiny a potom na bocne stlpiky a az potom som isiel lepit na diel 22f -to je ta mini plocha pred sklom
hotova katastrofa-herkules to nedrzal ani prd, a prstolep lepil prsty a nie diely do kopy no a ked to konecne po asi hodine spekulovania ze kam dat sekundak chytilo , zacala sa mi odliepat obojstranna paska na tych oblukoch dole na skle...
no co uz? matko profik musi lepit podla seba....

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa madmarti » 28 Feb 2016 14:33

dobry den prajem,
pred rokom som skusal spravit 2 kolesa,ale dopadlo to strasne-isli rovno do kosa.
tatra si musela dat pauzu.
teraz som sa znova pustil do kolies, 4ks dopadli ako dopadli a dalsia seria 5ks je uz vcelku dobra.
musim si dat v meste vytlacit dalsiu seriu kolies, aby som to mohol dokoncit, este ze to robim z kopie, inak by ma piclo.
este musim vyriesit jednu vec: vnutorny priemer kolies/ diskov je asi o 1,5mm vacsi ako priemer brzdovych bubnov.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 28 Feb 2016 19:15

madmarti napísal:este musim vyriesit jednu vec: vnutorny priemer kolies/ diskov je asi o 1,5mm vacsi ako priemer brzdovych bubnov.


Toto řešit naopak není třeba. Nevím, jestli to takto autoři dělají úmyslě, nebo je to shoda náhod, ale já této vůle mezi disky a brzdovými bubny naopak vždy využiju :wink: . Neboť kola lepím úplně na závěr stavby modelu a takto si můžu zkorigovat přesnou polohu kol tak, aby všechny byly hezky na podložce a aby naopak žádné nelítalo ve vzduchu. A že při stavbě takovýchto modelů je u mě poměrně vysoká pravděpodobnost, že pláště všech brzdových bubnů nebudou z nějakého důvodu sedět rovnoměrně na podložce :beat plaster: . A po nalepení kol pak zvenčí tyto mezery mezi disky a bubny nejsou prakticky nikde vidět, takže není třeba se tohoto bát :victory: .

Užívateľov profilový obrázok
madmarti | --
Príspevky: 121
Meno: martin

Re: TATRA 815 S3 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa madmarti » 16 Sep 2018 08:35


Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní