Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 15 Feb 2015 21:00

Ahoj vospolok... :P

Nejaký ten dník som sa neukázal ale som zase tu... :haha: Od zajtra začína semester a ja som už pád dní v Prahe.. Tento víkend som mal sice iné plany a chcel som sa ukázať v Brne na výstave ale to nevyšlo tak som si lepil... Voľba padla na model ktorého stavieb tu je už hrozne veľa.. :bad smile: Viem, že dosť modelov by mi trebalo dorobiť ale z domu som nebral nič rozrobené iba asi 3 nahodne vybrané modely v placatej podobe .. Medzi nimi aj táto tatra no a v piatok som sa do nej pustil...

Report
Nezačínal som podľa návodu lebo sa mi nechcelo lepiť zase všetko rovnaké ako pri všetkých modelov... Začal som netradične korbou a tú som aj dnes dokončil... Lepilo sa to v skutku dobre a z výsledkom som aj spokojný... trochu som si zavaril ked sa mi podarilo sprasiť jeden"pás" zhora dole na korbe a kedze tu nebola nahradna plocha dumal som co urobit... nastastie som pouzil diel z interieru( vrchna cast nadrze) kde bola táto oranžová .. nebolo to z jedného kusu musel som to kombinovať ale vzhľadom nato jak to vyzeralo som spokojný, že to takto dopadlo.. Uvidíme čo dá semester a koľko času bude na modely. Každopádne občas sa tu objavím... Tak a tu už fotky:
nahľad na obalku:



a už korba:



Tak zas nabudúce. :P :victory:
Naposledy upravil/-a martin1807 v 28 Mar 2016 00:32, upravené celkom 2 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
chladič | 48
Príspevky: 42
Meno: marian
Bydlisko: Predmier

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa chladič » 15 Feb 2015 21:18

Začínaš netradične, ale hodne zdaru do začiatku...

Užívateľov profilový obrázok
Misiken | 28
Príspevky: 482
Meno: Michal

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa Misiken » 15 Feb 2015 23:13

Táák pekne si začal , s korbu si sa naozaj super popasoval. Budem sledovať :wink:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T148 S1/ Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 03 Okt 2015 21:57

Zdravím vo spolok...
Prešlo veru dosť času od kedy som založil toto vlákno. Aj mi chvíľu trvalo kým som našiel toto vlákno. Tento model som začal robiť na začiatku minulého semestra ale časom som sa presunul k inému rozsiahlemu projektu a to tu zapadlo prachom...
Report
Keďže, tamto je dokončené a som zas na inťaku tak som oprášil aj model..:) Mám vlastne hotovú iba korbu a teraz som sa rozhodol pokračovať klasicky podvozkom. Takže zase jednotvárny čierny podvozok ako na väčšine tatier ale to neprekáža :victory: :bad smile: Mám hotové nosníky a vyrezané diely na nápravy. veľa toho nieje ale aspoň som sa pohol z miesta.

Pokračovanie zase keď bude čas :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 25 Okt 2015 23:08

Report
Ahoj vospolok... Jak tak vidím ako sa to tu zase pomaly rozbieha a každý lepí aj ja som si tento víkend našil trochu času a trochu pokročil.
Dorobil som nápravy, rozvodovku, držiak listových per, oporu kabíny a taktiež časti centralnej rúry. Diely podvozku mam až na odpruženie a nárazník hotové ostáva to iba poskladať dokopy... Ale to zase až keď si nájdem trochu času.. :wink: :P


Čo k tomu dodať. Tatier je tu zlepených dosť a tu nieje veľmi čo pokaziť uvidíme ako to pojde dalej ale ani moja prvá 148čka to nieje takže nejaké obavy nemám. Len toho času keby trochu viac bolo. :shocked: :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 31 Okt 2015 18:28

Ahoj chlapi
Report
Našial som si zase trochu času a pokročil som v stavbe tatry.:) Pokračoval som kompletáciou podvozku a dorobil som pruženie, tlmiče, torzné tyče a ako návod odporúča aj narazník. Týmto sa mi podarilo dokončiť podvozok. Ako je vidno už z fotiek z minula tak som skúsil podseknúť nápravy... Uvidím čo to bude robiť ked tam bude kabína a korba, či mi auto nebude veľmi vysoké. Každopádne zatiaľ je to takto a prípadne budem korigovať neskôr. Buď po dobrom alebo použitím hrubšej sily. :wink: :victory: Inak na podvozku sedí všetko ako má. Aj celková dĺžka centralnej rúry mi sadla na pol milimetra presne a nič som neupravoval... Myslím si, že dosť rečí a tu sú fotky. :wink: :P


Podvozok a korba sú teda hotové... Keby bolo viac času tak tam neni veľa roboty ale kedy budem zase pokračovať neviem. Ale ja sa vrátim... :still dreaming:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
PISTA | --
Príspevky: 103

Re: Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa PISTA » 31 Okt 2015 20:34

Ahoj :big smile:
To podseknutie bude vo finále vyzerať určite super...len na tvojom mieste by som ho urobil trocha menšie, aby auto nemalo polonápravy ako by bolo vo vzduchu :wink:
Nech sa darí :victory:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Dec 2015 04:21

Ahoj.. :victory:
Jak som písal podseknutie nieje finálne a už som ho aj trochu zmiernil. :P
Report
Po dlhšom čase som si našiel čas na lepenie. Pokračoval som motorom. Nieje čo komentovať tiež som rovnaký motor lepil už tak tretikrat, štvrtýkrat takže pohodka.. Motor je osadený v ráme a prepojený kardanom. Ďalej som trochu zmiernil podseknutie ale o koľko to bude podseknuté uvidím vážne až na konci.. :wink: Tu sú nejaké fotky.


Kedy zase budem pokračovať je otázne.:) Mám rozrobené aj iné projekty a skúškove pomaly ale isto začína. :beat plaster:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 19 Feb 2016 19:34

Zdravím chlapi,
Report
Tak času sa mi nazbieralo a posledné 3 dni som si po trochu lepil. :haha: Do kabíny sa mi nechcelo sa tak som začal robiť rám pod nadstavbou.. Išlo to celkom pohodovo jedine čo tak sa mi veľmi nepodarila olejová nádrž pri rezerve ale tú tam ani veľmi nevidno. Po ráme ostávalo ešte spraviť stojan rezervy za kabínou rovnako tak nádrž, nejaké detaily a zdvíhacie piesty. Tie som klasicky oblepil hlinikovou fóliou. Škoda iba, že som tu mal len kus ktorý nebol úplne hladky ale dosť poritý. Vo finále to znamená, že piesty niesu dokonale hladké.

Následne som korbu osadil na tento rám a napojil aj piesty. S výsledkom som spokojný keďže všetko dosadá ako má. :victory:

A nakoniec aj piesty držia korbu zdvihnutú.:) :still dreaming:

Celkovo som s touto časťou stavby spokojný, ostáva už iba kabína a kolesá a dúfam, že nenastanú nejaké väčšie problémy.. Uvidíme.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Tatra T148 S1 /Ripper Works/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 21 Feb 2016 19:32

Ahoj ahoj.:)

Report
Pohol som sa ďalej a mám hotový interiér :P, progres sa teraz trochu spomalý keďže mi začína semester.. Tu sú fotky:

A tu ešte všetko poskladané nasucho v kope.:) Pomaly to začína pripomínať ten tvar ktorý to má mať.. :bad smile:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní