TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 02 Jan 2016 21:41

Zdravím vospolok. Po desiatkach miniboxov a minimodelov som sa rozodol, že strihnem do niečoho väčšieho. Keďže Ježiško len nosí a nosí tak som začal najjednoduchším modelom, ktorý mam od doktora v zbierke.



Ide o môj prvý model z tejto série, tak to prosím berte s rezervou :)
Začal som ako maestro káže, a to nárazníkom. Doplnil som ho zrkadlovou fóliou vo svetlách a pridal špendlíky. Retuš v skutočnosti nie je až taká hrozná, ako na fotkách, ale skúsim ju v ďalších fázach vylepšovať.
Potom som sa pustil do samotného rámu, ktorý sa mi skrútil, ale vďaka závažiam sa mi ho podarilo dostať úplne do roviny, čo som aj celkom prekvapený.
Následne som začal robiť diely okolo náprav a zatiaľ mam hotové to, čo je na fotografiách. Ide to celkom dobre a ľutujem že som tie modely nezačal lepiť skôr. Všetko pekne sedí a lepí sa to veľmi dobre. Aj ten offsetový papier celkom ujde. Tak mi držte palce, nech sa mi to podarí dokončiť

Naposledy upravil/-a Richibox v 29 Sep 2016 18:41, upravené celkom 2 krát.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 04 Jan 2016 20:20

Dnes bolo na programe spojenie rámu a podvozku s nápravami, to sa podarilo celkom dobre a som spokojny.
Nasledovalo vypálenie manžiet laserom a následným striekaním (foto po prvom nástreku) a nakoniec som začal robiť brzdové bubny.
Rozrobené už mám aj homokinetické kĺby, ale čakajú na nástrek. Budem pokračovať nápravami a listovými pérami na zadných nápravách. Tak zatiaľ toľko :)

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
rozek | 37
Príspevky: 63
Meno: rozek

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 / RW / 1:32

Príspevokod užívateľa rozek » 05 Jan 2016 14:04

som zvedavý ako to bude vyzerať nastriekané, lebo mne to pride aj trošku luto keď všetky tie načrtnuté detaily sa zatrú.. napr na prevodovke tie vodorovné čiary

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 11 Jan 2016 23:00

Po dokončení zatáčania som sa vrhol na motor. Výfukové zvody som vyrobil s cínového drôtu, ktorý som potom natrel ešte striebornou farbou.
Ďalej som vyrobil výfuk a tak isto ho striekol striebornou. Tiež som zhotovil aj hydraulický piest, ktorý som omotal zrkadlovou fóliou. Piest možno vytvorím nový, pretože niektoré sekcie nie sú práve najpresnejšie. (foto mobil)
Zatial mi to ide celkom dobre a diely pekne sedia. Chyby viditeľné na fotkách sú spôsobené rukami. Výsledok pravdepodobne nebude očarujúci, ale začať treba :)
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 / RipperWorks / 1:32

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Jan 2016 23:10

Wow ty lepis nieco vecsie ako 1:100? a v tej helme je urcite zmensovacie sklo :haha: drzim palce nech sa dari :victory:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 30 Jan 2016 17:19

Po dokončení motora (zatiaľ bez sania) som sa pustil do kolies. Začal som tými z vystrihovačky ale keďže sa mi veľmi nepodarili, zvolil som inú cestu.
Urobil som si sken toho, čo som nepokazil, kolesa trošku zväčšil pretože mi pôvodné nesadli na bubny, doplnil dezén a skompletizoval. Nie sú síce ukážkové ale na začiatok to postačuje a s vlastným dezénom som celkom spokojný. Pneumatiky som striekol matnou čiernou základovkou (2x)
Tlakové nádoby sú celé z FIMO hmoty, len som trochu poplietol rozmery oproti originálu a tak sú o čosi dlhšie.
Podvozok som doplnil nádržou na naftu, skrinkou na baterky a skrinkou na náradie. Olejovú nádrž si zopakujem ešte raz :D
Potom som pokračoval zadnými zásterkami, svetlami, EČV... Viac už prezradia nie príliš kvalitné fotky:
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
PISTA | --
Príspevky: 103

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa PISTA » 30 Jan 2016 17:51

máš to parádne :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 08 Feb 2016 23:27

Caute priatelia. Tak som s tatrovicou opäť trošku pokročil. Nasledovala kabína a poviem Vám, bol to pre mňa neskutočný boj. Ako tak sa podarila až na tretí pokus.
Lepil som ju trošku inak ako je popísane na stránkach RW. Najprv som zasklil základ kabíny, do ktorého som následne vlepil interiérové diely. (osobne si neviem predstaviť to lepiť až nakoniec)
Potom som podla Zolyho návodu polepil čelné okno a postupoval ako on. Najväčší problém som mal dostať interiér do vnútra kabíny. Musel som trošku brúsiť napúšťať sekunďákom atď... no nakoniec sa mi to aj celkom podarilo. Ešte som dolepil pár drobností a kabínu osadil na rám. Pridal nárazník a overil samotné sklápanie.
Zatiaľ mi to celkom ide a verím že to aj dokončím. Každú chybičku mám poznačenú takže si v budúcnosti budem dávať väčší pozor :)

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
MartinX23 | 33
Príspevky: 371
Meno: Martin
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa MartinX23 » 11 Feb 2016 10:54

Vyzerá to super, držím palce a tie vzduchojemy z fimo hmoty to je zaujimavý nápad :-)
TATRA nezná bratra

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T815 S1 26 208 6x6.2 /RipperWorks/ 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 11 Feb 2016 18:18

Chcel som tak urobit aj ten pod kabinou ale uz som to nechal tak. Ja najprv vymodelujem samotný valec a potom to brusim a nakoniec este 2 vrstvy ciernej matnej. Asi tak budem robit stále vzduchojemy. :)
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný