Tatra 815 S1 /ABC/ 1:32

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Zax | 47
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 06 Okt 2016 00:52

Mierka: 1:32
Autor: Richard Vyškovský
Zdroj: ABC 24/26

Tento tak povediac historický model som začal lepiť už pred cca 8 rokmi. Nedávno som ho našiel pod vrstvou prachu založený na skrini...Vtedy pred tými rokmi sa mi podarilo zlepiť kolesá s ručne dorobeným dezénom a čiastočne kabínu...Je to asi jeden z prvých modelov po mojom návrate k papierovému modelárstvu, takže nie je úplne bez chýb, ale dá sa to dokončiť bez toho aby som si urobil nejakú veľkú hanbu. :P Aktuálny stav je na fotkách, teraz som zatiaľ osadil kolesá na podvozok a dokončil úpravu interiéru a kabínu uzatvoril. Za základ interiéru som použil nejaký interiér do inej tatry, ktorý som našiel niekde na nete (neviem presne do akej, lebo som ho kdesi našiel ešte pred tými rokmi) :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 S1 /ABC/ 1:32

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Okt 2016 12:52

super a keď sme už pri tatre, mohol by si mi zmerať prosím, aký priemer má koleso? robím fúkaciu "formulu", kde som mal pôvodne hnacie koleso z tatry a teraz pozerám, že to je nejaký veľký model (priemer kolesa som dal 5cm), tak aby som to mohol príslušne zmenšiť, holt resize, to je moje

:bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Zax | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 07 Okt 2016 01:27

Priemer kolies je cca 29,5mm.
Trochu som sa pohral s osvetlením a urobil som také malé vylepšenie z 2D do 3D :wink:
Obrázok

Kabína je hotová:
ObrázokObrázokObrázok

update 13.10.2016
Tatra je hotová, ešte k tomu dorábam jednoduchú podložku

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 14 Okt 2016 13:17

Řekl bych že dobrý, stará šmikna, ale hezky zpracovaná. Palec nahoru!

Zax | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 14 Okt 2016 20:19

Som rád, že sa model páči, aj keď samozrejme nie je bez chýb...niektoré sa mi podarilo urobiť ešte pred tými 8 rokmi, niektoré teraz... Tento oldies model je ťažko porovnávať s novými modelmi (stačí si to porovnať s nedávno dokončenou S1 od RW, ktorú tu prezentoval Richibox). Nakoniec to ale nedopadlo až tak zle a ja som rád, že sa mi podarilo dokončiť aspoň jedného "kostlivca" zo skrine pri ktorom som už ani nedúfal, že to niekedy dorobím.
Mám to už kompletne hotové, takže to môžem zajtra zobrať do Nitry, poriadne si to nafotím niekedy budúci týždeň, teraz tu nahodím aspoň pár (nie moc kvalitných) na rýchlo urobených fotiek:
ObrázokObrázokObrázok

iconmaster | 29
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Okt 2016 20:43

No teda, bolo to rychle! Zajtra to skusim omrknut aj nazivo :wink:

Paly12 | 50
Meno: Vraťo

Príspevokod užívateľa Paly12 » 17 Okt 2016 10:56

Ahoj,
na ABC celkom pekné, hlavne vďaka úpravám.
Ale nemáš naopak nalepené spätné zrkadlá?

Filip.TO | 31
Meno: Filip

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 17 Okt 2016 11:16

Toto som obzeral v Nitre a páčilo sa mi to. Vidno že aj s jednoduchej vystrihovačky si vykúzlil pekný model aj diorámku :)
Hotové: BMW M3 GTR /W.M.C./ 1:25 Wirbelwind /GPM 284/ 1:25
Na stole: MPR + scratch 1:140
Pozastavené (do času): Aston Martin DBR-9

maťko85 | 32
Meno: Martin Hašlar

Príspevokod užívateľa maťko85 » 18 Okt 2016 00:27

Tahle Tatra je moje srdeční záležitost, neboť to byl můj první složitější model, který jsem stavěl a téměř dokončil. V tvém podání vypadá fakt luxusně a ty úpravy výsledný model hezky oživily :still dreaming: . Velká gratulace :victory: .

Zax | 47
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Zax » 18 Okt 2016 00:32

Ďakujem,som rád, že sa model páčil, dokončené to bolo preto tak rýchlo, lebo pred Nitrou som mal týždeň dovolenky :wink: . Ako som už písal ťažko sa to porovnáva s novými modelmi, dnes by to už asi ani nemalo význam takto upravovať (pri dostatku kvalitnejších modelov) snáď len z určitej nostalgie tieto modely majú stále svoje čaro, prípadne ak niekto nechce investovať do drahších modelov, toto sa dá zohnať za pár centov a "vyblázniť" sa dá aj pri tomto...
Trošku to zhrniem pokiaľ si to ešte pamätám:
Základ diorámky tvorí model Tatra 815 S1, ktorý vyšiel v ABC 24/26 (1981-82). Pri tlači tohto modelu vznikla farebná chyba (pri časti dielov namiesto oranžovej bola vytlačená hnedá farba), ABC následne vydalo opravu. Aj ja som to mal asi trojmo a z toho som sa snažil vybrať diely s najlepšou tlačou... Zásadná úprava je pridanie interiéru, použil som dodatočný set, ktorý niekto vytvoril pre nejakú tatru, ktorá pôvodne vyšla bez interiéru. Nesedelo to úplne presne, ale dalo sa to tam dostať. Na zasklenie som použil klasicky fóliu, na obvod volantu tesnenie vhodnej veľkosti. Ďalej som urobil plastické svetlá-do vnútra pridaný jednoduchý kužeľ so špendlíkovou hlavičkou ako žiarovkou, zasklené klasicky fóliou. Na spätné zrkadlá som použil zrkadlovú fóliu (mali by byť nalepené správne podľa návodu :wink: ) Stierače som tam mal najskôr tie pôvodné, ale na tej presklenej kabíne už nepôsobili dobre, tak išli dole a použil som stierače z toho interiérového setu.
Kolesá som robil ešte pred tými 8 rokmi keď som to začínal lepiť-klasické bombírované kolesá, ručne som dorobil tiež dezén. Na piest hydrauliky som použil časť tyčinky do uší a funguje to celkom dobre, pridal som tam aj zarážku, takže sa piest nedá vytiahnuť úplne z objímky.
Na imitáciu znečistenia korby od piesku som najskôr použil žltý suchý pastel a potom na tupo nanesený herkules posypaný jemným pieskom.
Podložka:
Za základ uz klasicky u mňa pouzitá nástenka A4 (prebrúsená a nalakovaná) Použil som zelený a hnedý posyp. Kopa piesku je najskôr vymodelovaná z hmoty tvrdnúcej na vzduchu a následne natretá herkulesom a posypaná pieskom. Na ušpinenie kolies som použil hnedý suchý pastel spolu s hnedým posypom.
Palety a aj YTONG balenie sú tie čo vytvoril Toudi tu na papermodelers.sk Samotné YTONG tehly sú z paličky na čínske jedlo vhodne skrátené a natreté na bielo. Na imitáciu zaprášenia okolo palety a rozbitých tehiel použitý biely suchý pastel. Pri fúriku som vychádzal z nejakej vystrihovačky fúrika čo som našiel na nete, ale musel som ho zmenšiť a tiež upraviť aby vyzeral tak ako som si predstavoval, lopaty, kýble sú z papiera, rúčky z drôtu. Ako figúrku som použil jednu zo setu MiniArt-British officers, akurát ja som ju natrel na modro, aby vyzeral, ze má oblečené montérky, na hlave má síce baret, ale ja som z nej urobil "rádiovku" :P , na celú figúrku som pomocou štetca naniesol čierny pastel a to jej dosť pomohlo-namiesto žiarivo modrých montériek zrazu boli obnosené a ušpinené...a to je asi tak všetko... :wink:
Finálne foto:

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný