Tatra 815 GTC + Babetta / Ripper Works + upravy / 1:32 by Wizz

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
wizz | 40
Príspevky: 9
Meno: Edo
Bydlisko: Flensburg, DE

Tatra 815 GTC + Babetta / Ripper Works + upravy / 1:32 by Wizz

Príspevokod užívateľa wizz » 08 Nov 2016 12:34

Caute, tak po 20rocnej pauze sa pustam z nadsenim do tohoto modelu od Ripper Works.
Tatra a specialne GTC je moja srdcovka, a obcas aj snivam ako si sedim na hornych sedackach s paradnym vyhladom na vylete po svete s kamosmi:)

Obrázok

V podstate sa nepovazujem za modelara a ani velmi nepoznam nejake nepisane pravidla, no stare skusenosti su hadam este vo mne a nove som sa snazil nastudovat nejaky ten cas tu na fore.
Z modelom by som sa chcel viac priblizit k originalu a niektore veci si chcem upravit podla seba.

V prvom rade by som chcel zmenit na Tatre dezen pneumatik, rozmyslam nad funkcnym pruzenim a riadenie spravit zo vsetkymy ramenamy.
Taktiez rozmyslam doplnit nejake hadicky, brzdove piesty, nity, skrutky.
Sklapanie Babety by som chcel spravit funkcne a taktiez koketujem zo skladacim stanom podla originalu.
Otvaracich dvier a poklopov sa troska bojim, kedze to potom nemusi dobre sediet pri zatvorenom stave.
Taktiez som rozmyslal aj nad skladacim rogalom, ale to je otazka buducnosti:)

Pomalicky som si nakupil aj nejake to naradie (skalpel Olfa AK4,kruzidlo CMP-1/DX, podlozka RM-IC-C), kartony a balzu na podlepovanie, objednal odporucanu Mr Hobby H8 farbu.
Taktiez som si kupil vodove farby, sadu kvalitnych stetcov. Ostatne veci ako pinzety, pilniky, brusne kocky, akvarelove ceruzky, mikrovrtacku mam vo vybave.
V zasobe z inych domacich projektov mam par uhlikovych tyciek a ruriek.
este sa chystam vyrobit si z ihiel na striekacky nejake priebojniky a kupit matny + leskly lak.

Co sa podkladov tyka, zozbieral som z netu mnoho fotiek z GTC, videl asi vsetky dostupne videa a podstivo si poukladal screenshoty z nich.
Presne technicke podklady sa zhanaju uz tazssie, resp. drahsie.

Momentalne hladam hlavne vykres k riadeniu prednej napravy, kedze v rippere je zjednodusene.
Rozmyslam este ze si zakupim ralye Tatru od Spidamodels a pouzijem riadenie z nej, kedze je tam detailnejsie.

Otazka 1: Vie mi niekto pomoct s vykresom k riadeniu prednej napravy pre podobny model podvozku? (Tatra 815 VE 25 208 6 X 6.1)

Zacat by som chel Babetov, ktoru aj ked pokazim, bude skryta v aute, tak to nebude az tak na ociach:)
Babetu si chcem aj troska upravit, kedze v originale je siva, ma kradke riaditka a ine sedadlo.

Obrázok

na kolesa budem trosku podvadzat a pouzijem O-kruzky, no chcel by som spravit vyplet kolesa podla:
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=8912

Otazka 2: Viete mi poradit, aky drot (a kde ho zohnat) pouzit na vyplet, aby bol v chromovej farbe hrubky 0.1mm? (spic babety ma 3mm cize 1/32 je to 0.093mm)

este prikladam fotku 2ks RW-51 + pozornost od Modely-vystřihovánky
Obrázok

Otazka 3: uz sa tu riesilo scanovanie, no v akom rozliseni a akom formate odporucate skenovat ? Prilis vysoke dpi (1200) vytvara vraj moare.
Tiez predloha je vacsia ako A4, takze budem musiet pouzit asi A3 scanner.
Len dufam ze zaloznu kopiu nebudem potrebovat pre stieborne diely, pretoze tu peknu striebornu farbu nevytlacim asi na ziadnej tlaciarni:)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 GTC + Babetta / Ripper Works + upravy / 1:32 by Wizz

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 08 Nov 2016 12:46

na výplet skús pozrieť tienenie z káblov, býva nerezové :wink:

podľa mňa stačí bohate 600DPI na úpravu vecí, záleží hlavne na kvalite skenera, ale aj na softe
(vraj kvalita skenera sa udáva nejakým číslom, ak má menej ako 1.4, tak sa nedá rozoznať sken od originálu)

nechcem ťa odrádzať od funkčných vecí, ale zváž to, papier nemá takú pevnosť ako plech, proste aby si časom neľutoval, že si to urobil (90% modelárov si teraz búcha hlavu, že prečo to vtedy nespravili pevné)

ale samozrejme ti nechcem chladiť nadšenie, v každom prípade ti držím palce
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
wizz | 40
Príspevky: 9
Meno: Edo
Bydlisko: Flensburg, DE

Re: Tatra 815 GTC + Babetta / Ripper Works + upravy / 1:32 by Wizz

Príspevokod užívateľa wizz » 04 Dec 2016 13:26

Caves, dik za odpovede,
Drotiky na vyplet, som teda zobral (podla tvojej rady) z Tienenia koaxialneho kablu, a su uplne idealne 0,1mm a pekne leskle.

Zo scanovanim som sa trapil ako doma, tak aj v robote, no s vysledkom tak ci tak niesom moc spokojny. skenoval som to na 4och roznych skeneroch/multifunkcnych zariadeniach, skusal som 600 aj 1200dpi a jpg/aj tiff, nastavenie max kvality bez kompresie, no stale je to nejake take, neohrabane/vidiet tam tu akoby kompresiu obrazku.
https://s26.postimg.org/k8ey505vd/Untitled.png
kazdopadne sa to ako tak da pouzit na upravu dielov a vlastnu tlac, no asi pre istotu skusim zbehnut za profikmi (nejaka firma), nech mi to nascanuju.

Co sa tyka funkcnych veci, kedze budem pouzivat rozne "podvody" ako karbonove rurky, tak hadam to bude pevnejsie, ale este sa rozhodnem pocas stavby :)

No a aby sa nepovedalo ze sa nic nedeje,
Rad mam veci poporiadku a po ruke a doteraz som mal k dispozicci len pisaci stol, kde mam PC a dokumenty, a potom v pivnici hardkor pracovny stol zo zverakom atd. Dal som si dokopy pracovne miesto na modelovanie (a ine "ciste" cinnosti). Kupil som si lacno vysuvaci pracovny stol s polickami a troska ho stuningoval a spevnil, taktiez som doplnil bocnu dosku ako drziak naradia a profilov.
tiez uz mam zakupenych cca 95% potrebneho naradia a pomocok.

zatial to vyzera tak nejak.
Obrázok

Este si tam doplnim nejaky organizer na papiere.

No a tu je uz prvy pokus daco polepit, na prvy model po 20tich rokoch som celkom spokojny, aj ked asi ho spravim este parkrat na natrenovanie retusovania a presnejsieho lepenia:)
Obrázok

Momentalne sa hram v sketchupe s Babettov a v najblizsom case (ktoreho mam dost malo) sa hadam pustim aj do nejakeho lepenia.
Obrázok
Naposledy upravil/-a wizz v 21 Dec 2016 12:36, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 815 GTC + Babetta / Ripper Works + upravy / 1:32 by Wizz

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 04 Dec 2016 14:11

wizz napísal:Zo scanovanim som sa trapil ako doma, tak aj v robote, no s vysledkom tak ci tak niesom moc spokojny. skenoval som to na 4och roznych skeneroch/multifunkcnych zariadeniach, skusal som 600 aj 1200dpi a jpg/aj tiff, nastavenie max kvality bez kompresie, no stale je to nejake take, neohrabane/vidiet tam tu akoby kompresiu obrazku.
https://s26.postimg.org/k8ey505vd/Untitled.png

.jpg je stratová kompresia a .tiff je síce zaujímavý formát (no popis, že sa dá použiť ako obálka pre .jpg ma teda neukľudnil), ale skús to uložiť ako .bmp, ten je zaručene bezstratový (600DPI A4 pri 24-bitovej farebnej hĺbke má okolo 75MB, ale to dnešné PC zvládnu), potom sú ešte nastavenia pri skenovaní ako odstránenie rastra apod. (to hádam z hlavy), soft na skenovanie som z počítača vyhodil, lebo multifunkčný oný som dal drahej, no jednoliatu plochu farby nedostaneš nikdy
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní