Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 702
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 24 Apr 2018 11:29

koukám,že ti asi zmrzly barvy a lepidlo :haha: netrpělivě čekáme na pokračování a já víš na co ;-)

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 24 Apr 2018 15:35

Dúfam, že donesieš ukázať na hvezdáreň ico? Parádne to máš. Klobúk dole majstre :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Apr 2018 19:30

Dakujem a na Hvezdaren donesiem, ze v akom stadiu, to sa este nevie :)

Je pravda, ze v poslednych mesiacoch som sa tomu moc nevenoval. Jednak som zacal stavat A350-ku a tiez posledne vikendy som sa ani k modelovaniu vobec nedostal (bud som mal inu robotu, alebo skrateny vikend alebo sluzobku do Ciny,.). Snad sa coskoro dostanem aj ku tomuto navesu :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matus R » 25 Apr 2018 13:27

Pekne ti to ide,radosť sledovať!Zároveň inšpirácia pre mňa keď už chcem začať s mojím BODEXom.Len nie a nie sa k tomu dostať! :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Jún 2018 21:40

Aj ked za posledne mesiace som toho vela nespravil, ale predsa pridam nejaky ten progress. Nie vsetko je uplne cerstve, niektore diely uz par mesiacov cakaju v krabickach :)

Takze najprv tu mam hydraulicky valec sklapania korby aj s konzolami, ktore budu pripojene na podvozok a celo nadstavby. Dalej tam vidite ulozenie sklapania korby (priznam, neviem presne ako sa vola ten diel) aj s profilmi, pomocou ktorych su zavesy pripojene na podlahu:


Dalej som spracoval plosiny na celo korby aj s rebrikom, vzduchojem a zadny naraznik aj s konzolami a drziakmi svetiel:


Zatial to su vsetky novinky. Este mi stale ostali nejake drobnosti, potom sa uz mozem pustit do impregnacie a pripravy na farbenie.

Užívateľov profilový obrázok
mory | 42
Príspevky: 702
Meno: Tomáš Morávek
Bydlisko: Hrochův Týnec ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa mory » 15 Jún 2018 09:21

vypadá to čím dál lépe a už se nemůžu dočkat až si to prohlédnu v reálu,dneska si jdu vyzvednout balík A3 180g karton ať je materiál na lepení

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Sep 2018 20:57

Dakujem. Hadam patrilo by sa nieco pridat aj k tejto stavbe. Dorobil som tie ostavajuce drobnosti, do ktorych sa mi velmi nechcelo ale rad by som ich potom farbil so zvyskom..
Na prvej fotke je akysi zamok medzi korbu a ramom, dalej tocna platna s kralovskym capom (ktory zapada do tocnice tahaca), na tretej drziaky zrolovanej plachty na vrchu korby a na poslednej fotke su drziaky blatnikov (jeden zmontovany na ukazku, ale diely sa budu lahsie farbit a nasledne "montovat" jednotlivo):


Dnes som mal v plane, ze by som zacal s impregnaciou dielov nitrolakom, no zistil som, ze sa doma minula C-6000-ka..

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Okt 2018 21:03

Prinasam dalsi progress - sice len niekde na pol ceste k farbeniu, ale predsa viac ako biele diely.. Trosku ma mrzi, ze leto je zachvilu fuc a ja nemam nastriekany naves, aby som mohol cez zimne vecery postupne skladat. Farbit v garazi pri 10 stupnoch predsa nie je luxus, ale ine mi zrejme neostane (teda okrem buduceho leta :haha: ).

Tak som teda vyuzil pekne pocasie tento vikend a nastriekal som zakladovkou skoro vsetko, co som mal zlepene. Uz samotna priprava tolkych dielov nieco trva - impregnacia nitrolakom zobrala dve popoludnia este nejake tyzdne dozadu, potom vsetky drobne dieliky prilepit alebo nejak upevnit na palicky. Takisto surfacer som striekal v dvoch kolach. Pouzil som ten cerveno-hnedy (alebo skor spinavo ruzovy) brusitelny zaklad, co mi kedysi daroval Ivant. Nejake filozoficke uvahy o surfaceroch najdete v teme surfacer a priatelia.

Tato prva vrstva farby obvykle ukaze vsetky miesta, kde to modelar flakal - v mojom pripade su to sem-tam nejake chlpate hrany, zopar spojov, ale hlavne spatne ryhovane ohybove hrany. To sa budem musiet lepsie naucit, inak to bude vzdy extra robota..

A teda nejake fotecky - diely hadam nemusim druhy krat predstavovat, pribudli len sparatka:






Dalsi krok je asi zrejmy - smirgel a tmel, kde je toho treba, pripadne opakovane lokalne nastreky surfaceru. Potom nejak skategorizovat tie diely, a postupne zacat s finalnou povrchovkou po odtienoch.

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 01 Okt 2018 21:40

Niektoré fotky vyzerajú ako render z nejakého 3D programu :jawbone:

A vôbec nie je vidieť, že je to z plastu.
Chlape, toto ti ide. Lepíš pomaly, ale v brutálnej kvalite.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Benalu Optiliner 106 velkoobjemovy sklapaci naves /iconmaster/ 1:25

Príspevokod užívateľa xavi » 02 Okt 2018 07:55

Ako si tam pripevnil tie sparatka aby sa to potom cele nedokazilo pri odlepovani?

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní