Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 18 Sep 2017 19:11

Zdravým všetkých
Už nejaký ten čas sledujem toto fórum a to ma nabádalo k tomu aby som po nejakých rokoch oprášil hárky papiera a niečo zlepil.
Dlho som rozmýšľal že čo a keď že popod okna sa premávajú dosť často nakladiaky Mercedes tak som si ich vybral ako predlohu.
Problém nastal keď som nevedel zohnať žiadny tech.výkres,tak že s pomocou internetu a katalógov som si dal dohromady aký taký pracovný nákres.
Ide konkrétne o ťahač Mercedes Antos 1845 z vysokou kabínou a vzduchovým odpružením na oboch nápravách.
Plánujem k nemu postaviť aj náves Bodex 42kubíkový ale to až časom.
Diely vyrábam ručne (ceruzka a pravítko)čiže bez počítača.
Možno to tak bude niekedy na budúci rok vyzerať.

Pracujem na ňom od Decembra a nakoľko tu podobný ťahač nevidím,rozhodol som sa ho prezentovať tu.
Určite nieje 100percentný ale teší ma jeho stavba a preto chcem počuť Váš názor.
A konečne nejaké foto zo stavby:

Nejako tak som to zatiaľ polepil.Od teraz už budem pridávať info priebežne.
Naposledy upravil/-a Matus R v 18 Sep 2017 21:09, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Mercedes Benz Antos 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 18 Sep 2017 19:55

Už iba tým, že to kreslíš ručne maš u mna veľký rešpekt.:),
A určite nejde len o model do počtu ale podla doterajšej prace je na kvalitnej urovni. :victory:
Rád si stavbu pozriem dokonca
Veľa zdaru

Tip: uprav si názov vlákna tak ako je to zvykom na fore. ( názov modelu/ autor(vlastná tvorba)/mierka)
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mercedes Benz Antos 1:32

Príspevokod užívateľa mimapnd » 18 Sep 2017 20:01

Dalsi Matus, co kresli ceruzkou! Parada! Len tak dalej. Model je to neokukany a velmi pekne navrhnuty a aj zlepeny.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mercedes Benz Antos 1:32

Príspevokod užívateľa Fito » 18 Sep 2017 20:24

Vitaj na fóre, myslím že ty si budeš mať čo z Icompovedať.

Kamión je parádny, ten, kto si niekedy skúsil nakresliť model, ten vie že to vôbec nie je jednoduché.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Sep 2017 15:02

V prvom rade si ma potesil touto stavbou, lebo vyber predlohy je naozaj jedinecny. Spracovanie mas na dobrej urovni hlavne vzhladom na sposob kreslenia a mierku. Tie kable a hadicky vela pridaju podvozku a tiez hnaci agregat mas pekne prepracovany. Zvlastnu pochvalu si zasluzi spracovanie trochu cleniteho dizajnu kabiny, zvladol si to naozaj skvele!
Jedina vec co mi trochu bije do oci je cierne lemovanie na bokoch kabiny - taketo detaily sa mi osvedcili robit a farbit ako samostatny diel, potom to lepim na kabinu. Resp. dalo by sa to vymaskovat sablonou a tym sa dosiahnu plynule kontury.
Keby sa ti nechcelo do kreslenia navesu, mam rozpracovany podobny sklapac od Benalu. :wink: Akurat neviem garantovat, dokedy to stihnem dat dokopy..

Co sa tyka kreslenia ceruzkou - volakedy som tiez takto zacinal. No neskor som si uvedomil vyhody kreslenia na PC - vyssia presnost a jednoducha korekcia (netreba znovu nakreslit cely diel keby nieco), usetris cas pri kresleni zrkadlovych alebo rovnakych dieloch, niektore casti mozes pouzit aj u inych modeloch, adt. Samozrejme podmienka je, aby clovek mal nejake minimalne skusenosti s kreslenim v CAD alebo grafickych editoroch.

Nech sa ti dari a tesim sa na pokracovanie!

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa Roman » 22 Sep 2017 16:13

ahoj
model mas super spraveny. keby si to odfotil s nejakym vhodnym pozadim tak auto vyzera ako skutocne rozobrate niekde v autoservise.
auto ostane nove umyte alebo bude spinave ,blatove?

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 23 Sep 2017 20:16

Som rád že sa Vám model páči.Nie stále sa darí od ruky a stále je čo zlepšovať.Keď sa podarí opravím aj tie lemy na kabíne,čo je horšie a to som si všimol dnes že kabína je trošku svetlejšia než blatníky a nárazník.Nieje to do očí bijúce ale vidím to. :jawbone:
K tomu návesu-budem robiť naraz dva rovnaké možno v inej farbe lebo som sľúbil chlapíkovi ktorý mi poskytol technickú dokumentáciu že mu tiež jeden zlepím už keď ich predáva.Tak že bude BODEX.A patina bude možno len taká jemná.Nechcem špinavú súpravu len takú používanú.
Teraz pokračujem interierom-foto nabudúce.

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 05 Okt 2017 21:15

Zdravým
Pomaly pokračujem.Mám už sklá na kabíne,taktiež dvere a čalunenie a už aj palubka má nejaký tvar aj keď sa mi zdá fádna a niečo jej chýba?!
Poradte,čo s ňou?

Palubovka je zatiaľ osadená na skúšku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 05 Okt 2017 22:40

Podla mna tej pristrojovke nechyba nic, mne sa pozdava vratane celeho interieru. Ak ju chces ozivit, mozno skus vytlacit panel s displejom na GPS, resp. niektore gombiky. Kazdopadne si zober, kolko z toho bude vidiet v uzavretej kabine.. Vela na vyslednom efekte prida volant a dalsie drobnosti!
Ja som na Volve si vytlacil panel, nakolko je to dost clenity povrch aj s roznymy farbami a texturami. Ozivili to az prilepene gombiky, ktore vystupuju z povrchu.

Ani nevies, s akou radostou sledujem tvoju stavbu :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Mercedes-Benz Antos 1845 /Matus R/ 1:32

Príspevokod užívateľa Matus R » 13 Okt 2017 12:19

Zdravím
No tak že na palubovku už nedávam nič išla do kabíny.Sedačky a stlpik volantu sú už tiež hotové.

Po kopletizácii to vyzerá takto

A hotový interier v kabíne

Teraz už len vyrobiť držiaky kabíny a osadiť ju na svoje miesto.Potom už len detaily ako zrkadlá slnečná clona čelného skla antény a nejaké drobnosti a konečne finiš.Ak nič nepokazím?

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní