DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Moderátori: jozkin, iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 33
Meno: Martin

Re: DAF LF 260 / iconmaster / 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 15 Jún 2020 14:08

Toto je niečo neskutočné, nemám slov. :victory:

iconmaster | 32
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Jún 2020 23:57

Ďakujem Marmat, som rád, keď sa ti pozdáva :wink:

Za ostatný týždeň som zlepil posledné diely, ktoré boli vytlačené už pred vianočnou dovolenkou. Úprimne povedané, myslel som, že tých 5 strán dielov zmáknem za 3-4 týždne. Trvalo to dlhšie, no teší ma, že konceptuálne všetko bolo zlepiteľné.

Na prvej fotke to je držiak rezervného kolesa. Potom sú to nasávanie vzduchu, vzduchový filter (teda obal) a rúra z filtra smerujúca do motora. Tú trubku som namodeloval a rozložil pomocou Rhina - celkom dobre pasovali jednotlivé segmenty. Potom to bolo samozrejme prebrúsené a impregnované sekunďákom a vybrúsené do hladka. Na posledných troch záberoch sú predné blatníky a ich držiaky (presnejšie zadné časti, ktoré budú pevne na podvozku, zvyšok je na kabíne) - na tej poslednej fotke iba poskladané na sucho lepiacou gumou:

Upracem stôl a idem ďalej kresliť.

Fito | 45
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 22 Jún 2020 07:13

Na raňajky celkom príjemné toto.
Páči sa mi že sa venuješ aj dielom, ktoré asi ani nebude vidieť.
Potom vo vystrihovačke pre nás lenivších tie diely označ prosím ako "optional" :wink:

petopato | 49
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa petopato » 22 Jún 2020 15:01

Toto by som zvládol max. v 1:10 :P

iconmaster | 32
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 12 Júl 2020 22:11

Fito napísal:Potom vo vystrihovačke pre nás lenivších tie diely označ prosím ako "optional"

Tie posledné diely sú zrovna celkom viditeľné na tom nákladiaku, ale samozrejme pre lenivších je vždy priestor na zjednodušenie - vynechať reliéfy, drobné detaily a prípadne aj celé diely podľa vlastného uváženia.

Inak ver mi, že často je to dilema a taký vnútorný boj medzi detailnosťou a zlepiteľnosťou. Akurát som o tom diskutoval aj s jedným kolegom v práci (nemodelár, ale pozeral moje stránky) a tiež sa spýtal presne na tú "stratégiu" čo a kde zjednoduším. O tom by išiel asi napísať celú vedu alebo viesť nekonečné debaty pri ohni (však viete kde). Čo už, asi nie je dobré ani to, keď človek má veľa podkladov :haha:

petopato napísal:Toto by som zvládol max. v 1:10

Pri tvojom súčasnom projekte mi skôr napadá otázka, že ale kedy??

Ale aby som len nekecal sprostosti, trochu som sa posunul vpred aj s modelom - nakreslil som chýbajúce diely na ráme (pozdĺžniky, ktoré uvidíte neskôr) a vytlačil zase pár strán. Z toho by som najprv chcel zlepiť rám - aby som na neho mohol postupne umiestniť niektoré z hotových dielov (predná náprava, zavesenie zadnej a pod.).
Priečky rámu - nad prevodovkou (prvé 2 fotky), potom 2. a 3. priečka, predposledná a všetky pokope :

Keďže všetko sú to dve vrstvy 160 gramového papiera, trochu sa ťažšie ohýbalo, resp. som musel dávať pozor, aby ryhovaním nevykonal "hlbokú orbu", ktorá sa neskôr prejaví, ako škaredá ryha po hrane. Trochu sa pri ohýbaní predsalen praskal, snažil som sa to zahladiť, aby vznikol pekný oblúk a potom impregnovaním ešte dočistím tie hrany. Nalepené sú zatiaľ iba hlavičky nitov, ktoré spájajú priečky s konzolami. Skrutky potom dám po montáži rámu.

Paly | 33
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Júl 2020 11:02

Keď listujem v tomto vlákne, tak si len v duchu vravím "ach že mi ten nenakreslí nejakú riadnu bojovku, to by bolo" :P
Live hard, ride easy.

pisho66 | 36
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa pisho66 » 13 Júl 2020 14:27

Ja si vravím, že si budem musieť zaobstarať väčšiu mincu, lebo v 50tke to bude riadny boj :haha:
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

iconmaster | 32
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Júl 2020 00:02

Paly napísal:Keď listujem v tomto vlákne, tak si len v duchu vravím "ach že mi ten nenakreslí nejakú riadnu bojovku, to by bolo" :P

V podstate každý civilný nákladiak sa dá postaviť aj ako vojenský - to je tiež bojovka v širšom zmysle :wink:

pisho66 napísal:Ja si vravím, že si budem musieť zaobstarať väčšiu mincu, lebo v 50tke to bude riadny boj :haha:

Nestresuj, ešte nemáš na Petopata :P Volakde som mal čokoládovú dvojeurovku, ktorá bola v mierke cca. 2:1. Potom môžeme prejsť aj na pomerové bankovky, takže možností je veľa.

iconmaster | 32
4K+
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Júl 2020 21:23

Dnes som skompletizoval rám nalepením vyššie prezentovaných priečok medzi pozdĺžnikov. Dlhé nosníky sú zlepené z dvoch častí, inak by sa nezmestili na formát A4 (síce by som vedel vytlačiť na A3, ale preferujem skôr ten štandardný formát, ktorý je dostupný azda každému modelárovi). Po zlepení som trochu pretrel tie dlhé ohybové hrany Duvilaxom, zahladil a potom na chvíľu zaťažil, nech si tie U-čka lepšie držia tvar:

Teraz by som chcel pokračovať pridávaním dielov na rám. Predok síce trochu "dýcha" a keďže nemám ešte skreslenú výstuhu nárazníka/ochranu proti podbehnutiu, možno dočasne vystužím nalepením provizórnej priečky medzi závesy nápravy.

Kečup | --
Meno: Jožo

Príspevokod užívateľa Kečup » 19 Júl 2020 05:42

Jak z fabriky.....obdivujem ludí čo dokážu niečo dlhé zlepiť rovno :D
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Návrat na "Nákladné automobily a ťahače // Lorries & Trucks"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní