Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 26 Mar 2019 18:51

Čaute priatelia. Po dokončení doktorovho domiešavača na podvozku TATRY 148 som dlho váhal, čo nové si do zbierky postavím. Voľba padla na CAS11 od RW, no nakoniec som si objednal hasičskú casku od AK modely a hneď som sa do nej aj pustil.
Myslím že predlohu nie je nutné špeciálne predstavovať. Ide o cisternovú striekačku na podvozku TATRA 815, ktorá donedávna slúžila v HAzZ SR. V súčasnosti je používaná v jednotkách DHZ a prešla modernizáciou nádstavby a vybavenia. U profesionálnych hasičov bola nahradená IVECOM Trakker.
Informácie o vozidle https://forum.valka.cz/topic/view/21585 ... -automobil

KOLESÁ sekcia A

Začal som lepiť podľa návodu, a v ňom sa píše, že sa má začať kolesami. Grafika kolies je veľmi podarená a nechcel som ich celé zastriekať, tak som dezén tentokrát nepoužil. Sú tam síce menšie nedostatky ale vo výsledku som spokojný. Diely sedia naozaj veľmi presne a autor počítal aj s hrúbkou papiera. Stavba kolies klasika. Zmotané plášte - dovnútra navinutý papierový prúžok o dĺžke 400mm a šírke 11mm. To isté aj disk kolies kvôli spevneniu kolesa. Následne nabombírované boky, doplnené o vonkajšiu časť disku a dolepený kryt kolies, ktorý je voliteľný(s ním to trochu rozbije celé čierne koleso). Takto som zlepil všetkých 7 kolies vrátane rezervy a pokračovať budem rámom a nosnou rúrou.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Mar 2019 01:07

Tak nech sa stavba darí, túto stavbu si rád pozriem. Budeš robiť aj interiér nástavby? :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 09 Apr 2019 21:39

Ak naňho nebude treba dlho čakať, rád by som ho doplnil. Uvidíme
Medzi časom som trošku málo pokročil na podvozku. Pribudlo len pár maličkostí ako skrine diferenciálov, časti centrálnej rúry, držiaky náprav a bubny. Tu je treba si dať pozor, aby ste to nepoplietli. Predné bubny sú asi o 1,5mm širšie ako zadné! Našťastie som si to všimol. Rúbové diely zadných držiakov náprav som začiernil namiesto vlepovania čierneho rúbového dielu. Pokračovať budem kompletovaním náprav a centrálnej rúry, kým mi doručia laserové manžety.

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 21 Apr 2019 23:28

škoda že si nedal nejaké dezény na kolesá posunulo by to o triedu hore ! Inač takáto Caska ale od PMHT bola môj prvý model mimo ABC :bad smile: . stavbu budem sledovať, nech sa darí a som zvedavý na postrehy.

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 28 Apr 2019 22:20

To je pravda, dezény by to určite oživili a posunuli o level vyššie. Nikdy som s nimi nemal problém dokonca ani v mierke 1:100 ale tentokrát ich vynechám.
Pokračoval som spojením centrálnej rúry a prevodovky. Tu nastal prvý problém a doteraz netuším kde sa stala chyba. Časť centrálnej rúry bola medzi druhou a treťou nápravou dlhšia, a tým pádom mi nesedeli nosníky na rám. Rúra bola dlhšia o cca 3mm tak snáď mi autor alebo Zolo povie viac. Rúru som teda opatrne od nosníkov odrezal, skrátil a implantoval naspäť. Škoda, že som to neodfotil :( Nasledovali časti rámu. Pre maximálnu presnosť a minimálne pokrútenie rámu do vrtule som zvolil iný spôsob. V práci som si vyfrézoval z čierneho PVC hrúbky 3mm oba nosníky. Následne som to len poobliepal dielmi zo šmikajdy a rám bol hotový. Prilepil som k nemu centrálnu rúru spolu s nosníkmi a nápravami. Celok, ako je momentálne na fotke je krásny rovný neskrútený. Pokračovať budem čiernym bordelom okolo rámu. Zatiaľ aktuálny stav:
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 08 Máj 2019 18:13

Čaute, trošku som s modelom pokročil. Pribudlo niekoľko dielov na podvozku. Najdôležitejšia časť - zatáčanie kolies funguje úplne dokonale. Na boku pribudla nádrž spoločne s držiakmi. V zadnej časti som dorobil tlmiče a celok spolu s mechmi prilepil k nosníkom. Namiesto papierových dielov som použil O krúžky 10x2 mm, ako sa uvádza vo vystrihovačke. Spracoval som zarážacie kliny a prilepil ich do držiakov na ráme. Dokončil som takmer celú prednú nápravu. Ešte chýbajú detaily. Prilepil som kolesá, vycentroval geometriu a začal pracovať na držiakoch výfuku. Zatiaľ sa mi stavba páči a všetko sedí. Obávam sa ale predných blatníkov, aby mi to potom nadväzovalo na kabínu. Aj keď pracujem pomaly a s maximálnou presnosťou, blatníky asi prilepím až po skúške kabíny a jej spasovaním. Aktuálny postup:

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Máj 2019 19:15

Zatial fajn. Akurat tie dezeny.. No myslim si, ze ta kasna celkom zakryje tie kolesa, tak v konecnom dosledku nebudu az tak chybat :wink:
Nech sa dari v pokracovani!

Užívateľov profilový obrázok
vrso | 34
Príspevky: 696
Meno: Michal Vršanský
Bydlisko: Mojš
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa vrso » 08 Júl 2019 09:21

veľmi pekne a čisto zlepené, len tak ďalej

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 18 Okt 2019 20:34

Ďakujem chalani. Trošku som pokročil na Tatre. Doplnil niekoľko dielov na podvozok, prilepil kryt motora spolu s rezervou a dorobil blatníky a drobnosti okolo. Motor sa mi veľmi nepodaril. Sací trakt ešte možno prefarbím, lebo jedna strana sa mi aj napriek mäkkému papieru trošku zdeformovala a farba popukala. Ešte mi ostalo pár čiernych dielov, tak v najbližších dňoch dokončím tie a potom by som sa chcel pustiť do kabíny. Nadstavbu si nechávam ako poslednú, keďže na nej bude najviac zmien oproti originálu:

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 19 Okt 2019 21:47

Krasa.Tie vyfukove zvody si z coho robil?

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní