Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 02 Mar 2018 21:19

Zdravím páni.

Pred niekoľkými dňami ma oslovil Dody, či by som neskúsil zlepiť Liazku, ktorú kreslí. Model aj predloha sa mi páčili a tak som v tom nevidel problém a do stavby som sa pustil.

Model je ako je u Dodyho zvykom v mierke 1:53 čo však pre mňa bola trochu neznáma nakoľko v takej mierke som model ešte nelepil. :P
No a čo to vlastne ide? Ako som hovoril, jedná sa o Liaz, Konkrétne je to Liaz Bobr 12.1 .. V minulosti jedno z najbežnejších smetiarskych áut dovolím si tvrdiť.


Od dodyho som nedostal návod nakoško ten ešte nieje ale na základe týchto pohľadov sa model dá aj tak zvládnuť bezproblémovo.

Report
No a teraz už k samotnej stavbe. Model sám o sebe nieje nejako zložitý. Je to viac menej taká zmes krabičiek rôzneho tvaru, ktoré však po zložení dohromady dajú veľmi pekný model.:D :haha: No a keďže návod nemám tak som začal intuitívne krabičkami :P Spracoval som podvozkové diely, samotnú zbernú bedňu, kolesá a ďalšími krabičkami. :bad smile:

Za zmienku stojí samotný zvedací mechanizmus, v zadnej časti stroja. Dody ho navrhol funkčný a musím povedať, že aj keď nejde v tejto mierke o najľahšiu úlohu, urobiť ho funkčný stojí zato a model to oživí.

No a to by bolo tak zatiaľ všetko. Nakoľko mám model na dosť tvrdom a hrubom papieri kabínu si nechám vytlačiť znovu na niečom tenšom aby sa s tým lepšie pracovalo.
Tak zase nabudúce :victory:
Naposledy upravil/-a martin1807 v 21 Máj 2018 14:50, upravené celkom 1 krát.
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Mar 2018 21:40

martin1807 napísal:V minulosti jedno z najbežnejších smetiarskych áut dovolím si tvrdiť.

Pamatam si, ako decko som obdivoval smetiarske auta z okna a chcel som sa stat smetiarom ked vyrastiem :haha:
Casy sa menia, ale to nic nezmeni na tom, ze je to zaujimava predloha a Dody spracoval dalsi pekny nakladiak. Chcelo by to mozno este bombirovane kolesa..

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa Fito » 02 Mar 2018 21:43

Tiež som chcel byť "Pravý" naskakovač. Pravý preto, lebo ten má po ruke tie tlačítka, ktorými sa to ovláda :P

Nemám moc prehlad v týchto typoch modelov, ale prečo je model práve v tejto mierke?
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa petopato » 02 Mar 2018 21:49

Tiež som chcel byť smetiar, taký čo sa drží jednou rukou, ale to boli ešte trambusy, Liazky neskôr, to som už nechcel byť smetiar, ale gynekológ, našťastie sa nestalo ani jedno, ani druhé :)
Predpokladám, že 1:53 preto, že je toho na Spídových stránkach (aj od Dodyho) v tejto mierke viac.

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa Dody » 02 Mar 2018 23:31

Ako vidim tak smetiarov tu mame habadej :haha:
A teraz k veci. Model bol planovany ako darcek pre vzetkych na Vianoce, to som kvoli inym povinnostiam nestihol, tak sa snazim dokoncit teraz. Som rad, ze predloha oslovila a je pre ludi zaujímavá. Bombirovanie v tejto mierke isto nie, chcem jednoduchsi model, aj ked to bombirovanie by nebolo zlozitejsie ako ten nakladaci mechanizmus. Mierku som si urcil podla seba, je to podla mna vhodna mierka na dostacujuce detaily a nezabera tolko miesta. Je to v podstate mierka, v ktorej tvorim vacsinu modelov a vyhovuje mi. Uvazujem aj o zvacseni aj do 32-ky, samozrejme s nejakymi upravami, hlavne teda kolesa a predna naprava.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa Paly » 04 Mar 2018 13:50

Tak nakoniec si sa toho ujal ty :P
Oné, chcelo by to ešte smetný kôš k tomu :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2540
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa martin1807 » 22 Mar 2018 20:46

či bude aj smetný koš neviem to je skor zase otázka na Dodyho :P

Report
Pokročil som v stavbe natoľko, že model stojí na kolesách. Všetky tie jednotlivé krabičky som spojil do jednoho celku. Pribudli ešte nejaké krabičky ( nádrž a baterková skriňa) no a okrem toho som spracoval nápravy a uchytenie náprav- listové pera. Hotové kolesá som nasadil na zvyšok auta. Tá jednoduchšia časť je myslím si za mnou, teraz to bude chcieť nejako zvládnuť kabínu. Dody využil veľmi zaujímavu vec a to, že v modely je možnost použiť šedé alebo biele blatníky a nárazník. No a tým sposobil dilemu, že ktoré tam dám. :haha: :haha: Zatiaľ to teda vyzerá takto.


Tak pokračovanie zase nabudúce. :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
zrzek | --
Príspevky: 31
Meno: Jarda
Bydlisko: Praha

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa zrzek » 26 Mar 2018 21:16

Dotaz na Dodyho - nepřemýšlel jsi o tom doplnit na spodek podvozku alespoň jednoduchou krabičku spodku motoru a převodovky, aby ta tyč kardanu nebyla jen tak zapíchnutá do nikam?

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa Dody » 27 Mar 2018 20:12

Po pravde nie, neuvazoval som, ale nemuselo by to byt na skodu. Porozmyslam o tom.

Užívateľov profilový obrázok
Matus R | 42
Príspevky: 65
Meno: Matúš Rybár
Bydlisko: Košice

Re: Liaz Bobr 12.1 / Dody Creations/ 1:53 - betastavba

Príspevokod užívateľa Matus R » 29 Mar 2018 12:02

Pekné len ten spodok rámu by chcel niečo naviac.či? :)

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní