Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Moderátor: iconmaster

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 16 Feb 2020 23:58

Takže po 330 dňoch strávených touto kráskou hlásim hotovo. Čo k tomuto modelu napísať. Celkovo je model ako som spomínal na začiatku veľmi dobre spracovaný. Tlač aj samotný papier je perfektný, a potešilo ma, že menšie diely sú vytlačené aj na klasickom 80g papieri. Z návodných kresieb som niekedy nevedel vylúštiť číslo dielu, keďže autor v nich má pár chýb. Aj označenie niekoľkých dielov je iné, ako v návode alebo v návodnej kresbe. Autora som na to upozornil. Všetky diely z vystrihovačky sú nakreslené naozaj presne a rátalo sa aj s hrúbkou papiera. Jediný problém som mal na začiatku s centrálnou rúrou, ktorá mi nesadla na rám a bola o 2-3mm dlhšia. Musel som rezať a neprišiel som na to, prečo sa to udialo. Z tohto neviním autora, pretože chyba mohla nastať aj u mňa. Uvidíme pri ďalších stavbách.
Čo sa týka mojej samotnej stavby, najväčší problém som mal asi so zábradlím na nadstavbe. Ďalšou chuťovkou je vodné delo a jeho mikro diely, ale podarilo sa mi to celkom dobre. Samotne nadstavby bolo dobré ešte raz vystužiť kartónom, lebo sa mi to počas chytania modelu trošku poprehýnalo. Tak isto aj dvere na kabíne. V zadnej nadstavbe som zabudol vyrezať vzduch z kľučky. Kolesám chýba dezén, čo som už neskôr trošku oľutoval. Na susednom fóre sa pri bete rozoberal interiér nadstavby. Mne teda vôbec nechýba a model je pekný aj bez neho. V RS som pozeral na sedmičkovú TATRU od Lukáša Haranta a aj napriek tomu, koľko času tomu venoval na mňa všetky otvorené skrinky a dekle pôsobia rušivým dojmom. Preto som sa nepúšťal do interiéru ale zachoval som to tak, ako to autor nakreslil. Stavba pohodová, užil som si ju naplno a do zbierky tak pribudla ďalšia nová TATRA. Exteriérové fotky pribudnú za lepšieho počasia. Verím, že sa model páči a uvidíte ho na nejakej akcii.

Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Feb 2020 00:03

Vydarená práca a pekný report! Gratulujem k dokončeniu a rád si pozriem ďalší projekt :wink:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 17 Feb 2020 19:23

Gratulujem k dokončeniu.:) pekne zvládnutý model. Pamatám sa ako som robil na hasičskej 148čke zábradlia ja. Tiež to bola robota do ktorej sa mi nechcelo :haha: :victory:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa petopato » 17 Feb 2020 19:34

Krásny model. Pekná predloha, pekne zlepená, niet čo dodať :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 02 Mar 2020 17:53

gratulujem k dokončeniu. Tie chyby,ktoré si spomínal sa na hotovom modeli stratili a ako celok to pôsobí super :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa Richibox » 08 Mar 2020 22:22

Ďakujem za kladné ohlasy. I keď bol model dokončený už dávnejšie, ešte pridám pár exterierových záberov. Trochu mi to ťahalo do modra, neviem prečo, skúsim možno neskôr ešte jednu várku fotiek porobiť pri lepšom počasí
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa iconmaster » 08 Mar 2020 22:36

Aj keď trochu pôsobia chladno, sú to parádne zábery :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 13 Mar 2020 21:53

ta posledná fotka je super, pekný model

Užívateľov profilový obrázok
LuPa | 48
Príspevky: 1078
Meno: Lubo
Bydlisko: Bratislava

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa LuPa » 15 Mar 2020 00:03

PArada!
Nestava sa vam,ze predne zatacacie kolesa sa casom pod vahou modelu rozbehnu pri pohlade spredu do tvaru pismena "A" ?

Užívateľov profilový obrázok
tom | 28
Príspevky: 1299
Bydlisko: Prešov

Re: TATRA T 815 CAS 32 / AK MODELY / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 15 Mar 2020 03:39

LuPa napísal:PArada!
Nestava sa vam,ze predne zatacacie kolesa sa casom pod vahou modelu rozbehnu pri pohlade spredu do tvaru pismena "A" ?

áno mal som s tým problém kým som diely zavesenia nezačal spevňovať a napúšťať sekunďákom :victory:

Návrat na "Automobily verejných služieb // Public Services' Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní