UNC 151 /ABC/ 1:32

Moderátori: jozkin, iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 24
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Re: UNC 151 /ABC/ 1:32

Príspevokod užívateľa martin1807 » 24 Dec 2009 15:11

Ahojte.. Tak ako som sľúbil ešte raz som tu pred Vianočnou večerou... :) :wink: ..
Včera som sa k tomu jaksi nedostal a tak to sem dsávam až dnes.. Urobil som prvé koleso s dezénom, a bombírovanými bokmy.. Nebudem veľa písať asi len že tá farba bude esťe asi prefrbená zdá sa mito moc lesklé... a možno sa dokopek k prebrúseniu hrán dezénu...
Tak a tu su fotky:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Tak a už len Šťastné a veselé.. :wink: :)
Naposledy upravil/-a martin1807 v 25 Dec 2009 19:13, upravené celkom 1 krát.
na stole: Locust L752
naposledy dokončené: KNA 251, Tatra 138 Ntt, Liaz Bobr, Tatra 815 ZTZ 12.2
zmrazene: Bazilika v Trnave
Martin1807

Marian | --
Meno: Marian

Príspevokod užívateľa Marian » 24 Dec 2009 15:53

Zlepšuješ sa, len tak dalej.
Tie kolesá sú naozaj také lesklé alebo je to foťákom?

samo | 23
Meno: Samo Sučík

Príspevokod užívateľa samo » 24 Dec 2009 17:01

No....pod slovom bombiráky si predstavujem niečo ine... :bad smelly: že to má byť vypuklé a nie ako vyfučaná pneu.Aká gramáž je ten bombírovaný papier? A ako sa ti to stalo, že je to tak pokrkvané? Inak ten dezén na bokoch perfektne vyzerá, ani brúsiť hádam netreba :wink:
A s leskom sa netráp, krieda je všemohúca :P

martin1807 | 24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 25 Dec 2009 19:11

ahojte tak dik za reakcie.. tak s tym leskom je to zaujimave,... ja mam matnu ciernu rewellku.. a pozrite coi to spravilo s casti je to fotak ale cast je farba.. je to dost leskle.. a samo ja viem ze to neni ono... ten bombirAK ale ked to tak vyslo co uz... terraz stojim pred otazkou robit dalsie koleso?? takto ako toto.. snazit sa bombirak lepsie urobit? alebo siahnut po kopii a vsetky kolesa nanovo?? dik za rady.. ale skor ostanem pri tom ze spravim dalsie koleso a len a tou farbou a bombirakom sa budem snazit nieco urobit...
Martin1807

samo | 23

Príspevokod užívateľa samo » 25 Dec 2009 21:40

Ja pneu farbím tiež čiernou matnou revellkou, ale toto mi to nerobí :sure:
Pneu by som skúsil ešte raz takto, ale bombírovanie trochu vylepšiť, aby to nebolo takto dokrčené, ale iba vypuklé, prinajhoršom do toho zakomponovať aj sekunďák :girl: :P

Rado-Wan | 26
Meno: Radovan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Rado-Wan » 26 Dec 2009 00:11

martin doporučil by som ti poriadne premiešať revelku :wink:
ved lepime pre radost :)

martin1807 | 24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 27 Dec 2009 14:29

Ahojte.. Tak dik za OHLASY... S tou farbou som to urobil tak že som to rozmiešal a fakt to pomohlo... Tak a Keďže vonku není sneh nemám nič iné na práci tak modelujem... Včera som urobil spetné zrkadlá a svetlá... A ešte dva kolesa to už predvčerom a ešte aj osadil hydrauliku na miesto.. :wink: :)
Kolesa no podľa mä§a je to lepšie ako to prvé aj ked pred nafarbeníkm to bolo trochu lepšie .. Ide o to že farbou sa to tak pokrútilo aj pri prvom kolese.. Ale tu to nieje tak vidieť.. :P (Aspoň dufam).. S tymi kolesami keď to vidím teraz na fotke niesom najspokojnejší.. Vzorok je OK ale tie bombiraky sa mi velmi nepodarili.. Ale neskoro je plakať nad rozliatim mliekom... :red: A nad na ďalšom modely to bude lepšie... Ostáva len dúfať...
Tak nebudem dlho vypisovať tu su fotky:

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Ale celkovo zatiaľ som z modelom spokojný.. Uvidíme po dokončení ako bude vyzerať.. myslím že zajtra možno bude hotovo...
No a ešte aby sa nepovedalo dnes poobede pridám do Architektúry fotky hotového Karlovho mostu aj na podložke takže sa máte na čo tešiť..:D
Martin1807

samo | 23

Príspevokod užívateľa samo » 27 Dec 2009 15:08

Skúsil si tie boky robiť na gramáži aspoň 180?
Asi by pomohlo, ale teraz to už asi necháš tak a bude dobre, na ďalšom modeli zas môžeš vyskúšať niečo nové :dhh:
Čím si farbil piesty? Revell?
Inak pekné :)

tatra813 | 23
Meno: Peter

Príspevokod užívateľa tatra813 » 27 Dec 2009 21:49

no akože model sa mi páči ale tie kolesá ma dosť desia sa tito torchu "viac "skrkvalo asi ako malo :wink:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150

serpens | 35
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 28 Dec 2009 00:35

Joj skoda tych kolies :( Je vidno, ze si sa zlepsil, ale toto ti teda riadne "uslo". Bud to bude prilis tenkym papierom ako tu niekto spominal alebo prilis vela premocenym papierom. Pripadne sa ti to este moholo ponicit pri premalovavani ako si to maloval vodou rieditelnou farbou. No ale ako pises, uz s tym nie je moc co robit, jedine ked tak nakraslit na novo kolesa.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní