Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa serpens » 09 Mar 2012 11:22

Rozbehlo sa nam tu vela stavieb toho isteho modelu. Aj ked nejde priamo o planovanu paralelku, tak som sa rozhodol vytvorit toto vlakno, lebo som si vsimol, ze casto sa ludia dopytuju na to iste v jednotlivych vlaknach nezavysle. Toto by malo byt jedno spolocne, kde by sa mohli riesit nejasnosti ohladom navodoviek, priapadne inych veci, aby sa to dalo rychlejsie dohladat a aby to bolo centralizovane.

Musim sa dohodnut s Iconmasterom a ak by suhlasil, nastavil by som mu prava a mohol by prebehnut jednotlive stavby a presunut z nich prispevky, tore by sa hodili skor do toho vlakna.

Takze vas chcem poprosit, aby ste dotazy ku tomuto modelu, ktore by sa mohli hodit aj ostatnym stavitelom toho modelu, smerovali sem.

Dakujem.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 15:49

Miro, predbehol si ma :) Vzhladom na rapidny narast zacinajucich lepicov nakladaca uz aj mne napadlo nieco take, podobne ako Multiparalelka s lokomotivami BR52.

Kedze momentalne dostupna verzia 1.01 obsahuje nejake chyby, toto vlako by mohlo upozornovat na tieto chyby a zaroven byt zdrojom vylepseni do (davno slubovanej) verzie 1.02. Cize pomocou lepicov sa pokusim zhrnut tie chyby, pridat opravu alebo upresnenie.
Samozrejme uvitam kazdy napad na "zlepsovak" alebo kritiku ohladom nepresnosti voci predlohe.


Na zaciatok uvediem aj zoznam stavitelov a tych, ktori to uz maju za sebou:
- Pisho66 - 1:50 + pridavne lopaty - HOTOVO
- WanRayen - 1:25 white edition - HOTOVO
- Ander74 - 1:100 minibox - HOTOVO
- Petopato - 1:25 - HOTOVO
- Jupo84 - 1:25 rozrobene
- Pepko97modelar - 1: 25 rozrobene
- Net3000 - 1:18 rozrobene
- FunThomas - 1:25 rozrobene
- Killer154 - 1:25 rozrobene
- Marchal - 1:25 rozrobene
- Braintech - 1:25 rozrobene
- Borog34 - 1:25 rozrobene
- Mkzvk - 1:25 rozrobene
- Pepino118 - 1:25 rozrobene
- VladaZ - 1:32 rozrobene
- rmnkpk5 - 1:25 rozrobene
- frantod - 1:25 rozrobene
- matko85 - 1:32 rozrobene

- Mory - 1:25 alfa + drevarska verzia
- Iconmaster - 1:25 beta

Uvitam vsetky dalsie odkazy aj na ine fora, kde sa to stavia!

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Upresnenie: diel c. 1 - zadny ram

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 16:38

- Diely 1u budu ucha na hydraulicke valce zatacania, treba ich ohnut nalepit do nich priecku 1t. Nasledne tento celok zlepit do ramu, medzi stojiny 1b-1d.

A dovod preco to neni v navode - na mojom to bolo este uplne inak, az pri montazi som zistil ze to tak nesedi. Preto som zmenil tie diely a uz do navodu som nemal vhodnu fotku :beat brick:

Preto aj tu fotku berte s rezervou, len pre predstavu som tam naznacil polohu tych spomiannych dielov 1t+1u, tie[url]1u-cka sa posunuli do stredu![/url]
Obrázok Obrázok

Pohlad zhora a z boku ako by to malo vyzerat (cerveny diel = 1t, zeleny = 1u):




- Diely 1o su zadne oka na dvihanie, nalepit ich treba na obsivku 1j, tam maju aj naznacene miesta.

- Uchyty 1p,q,r,s su drziaky prevodovky, mozno ich nalepit aj neskor, spolu s prevodovkou.
Naposledy upravil/-a iconmaster v 09 Mar 2012 17:30, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Upresnenie: diel c. 2 - predny ram

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 17:02

- Diely 2o+2p su uchyty hydraulickych valcov zatacania (91) a lepia sa na vnutorne stojiny (fotky som pozicial od WanRayena a Petopata):
Obrázok

- Sice vo vystrihovacke este nie su naznacene otvory pre hadice na celnej obsivke ramu (2h), ale mozete ich vyrezat ako to urobil aj Pisho66:


- Diel 2j je spodna obsivka a vytvaruje sa do tvaru ___/'''''''''''''''''''\___ , aby sa zmestil diferak! Niektori ste hlasili problemy s nepresnostou, ak precnieva do stran, kludne to skratte! Ako to ma ist, pekne vidiet na fotke ok mkzvk:


- Vymedzovacie kruzky 2m a konce spojovacich capov 2n sa farbia na zlatu/mosadznu farbu a lepia za az pri skladani nafarbenych dielov!

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Upresnenie: diely c. 3,4 - napravy

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 17:29

- Polgule 3f mozno vytvorit aj inym sposobom, ak sa nedaria zlepit. Daju sa napr. vyrezat kruhy zmensujucich sa priemerov z 1-2 mm kartonu, zlepit hruby tvar a nasledne vybrusit, vytmelit.

- Otacanie kolies je mozne v pripade, ze sa osky (spajla) nezalepia do telesa diferencialu 3 ale iba do nabojov kolies 4. Vznikne teda pevna trojica naboj - spajla - naboj, ktora sa bude volne otacat v naprave. Kolesa samozrejme budu zase pevne nalepene na naboje (4).


- Tvar naprav je dost odlisny voci predlohe, kedze v case navrhovania neboli dostupne potrebne podklady. Rozmyslam ci ich neprerobit a tak viac priblizit k realite...

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Upresnenie: diely c. 5 - protizavazia

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 21:12

- Pri tychto dieloch ste viaceri hlasili nepresnosti, avsak nie u kazdeho sa to prejavilo rovnako. Do opravenej verzie by mozno stalo za to zmenit konstrukciu a eliminovat moznost vyskytu tychto - povedal by som subjektivnych - nepresnosti.

Mozno ste si vsimli, ze cislovanie dielov som skusil robit podla postupnosti zabudovania jednotlivych dielov. Preto je vhodne zacinat a pokracovat podla abecedy. Pri zavaziach toto plati dvojnasobne, zlepenim celku 5a,b,c,d,e dostaneme presne urceny obluk, ku ktoremu potom mozno lepit jednotlive rebra (vystuhy).

- Na dieloch 5b a 5e je ZLE oznacene miesto prilepenia vystuh 5i - kedze ona je presne vedla vystuhy 5h!!!


Ak bude na to priestor, pokusim sa aj ja zlepit jedno zavazie a urcit kde treba vykonat potrebne upravy.
Naposledy upravil/-a iconmaster v 09 Mar 2012 22:18, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Upresnenie: diel c. 8 - stupacky

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 21:28

- Ako aj v pripade dielu c. 7 (palivova nadrz so stupackami) ste si mohli vsimnut, ze perforovany horny plech 7g aj 8j(s dierkami) ma ist tlacenou stranou dole, kedze po vysekavani dierov vzniknu ziaduce vystupky po ich obvode - v reale to sluzi ako protismykova ochrana.

- Viacerym nebolo jasne, ako presne ma vyzerat vnutorna cast stupaciek, preto sem davam fotky. Odvazlivejsi si do vzniknuteho otvoru mozu vyrobit jednotku centralneho mazania:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Upresnenie: diel c. 9 - vyloznik

Príspevokod užívateľa iconmaster » 09 Mar 2012 21:35

- Jednoznacna chyba konstrukcie, ze sa zabudlo na oznacenie polohy obsivky trubky 9c s uchytenim preklapacej paky 9d voci vyloznikom 9a+b. Poloha je dolezita kvoli spravnej funkcie kinematiky, preto odporucam polohu nastavit podla tychto rozmerov:

Užívateľov profilový obrázok
mkzvk | --
Príspevky: 17

Re: Multiparalelka - Liebherr 580 2plus2

Príspevokod užívateľa mkzvk » 09 Mar 2012 21:42

Ano ano, tohle byl boj, no snad jsem trefil správně :) Bylo by fajn nazančit správnou polohu vůči ramenům a nnosné roury vůči ramneům výložníku přímo v pdf.
No a také by pomohlo nazančení správné pozice dílů kapoty motoru (14a,14b14c). Stačily by malé rysky na středech těchto 3 kousků a spasování by byla hračka ;)

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Multiparalelka - Liebherr 580 2plus2

Príspevokod užívateľa borog34 » 09 Mar 2012 21:46

Paráda ico, je to super nápad dať do jedného vlákna takéto užitočné rady, myslím že nielen mne sa budú jednoduchšie hľadať potrebné inštrukcie k modelu :wink: :victory:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní