Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Mar 2012 21:20

prípadne dať do šmikajdy ako voliteľné a podstatné uľahčenie figúry dezénu v kruhoch ako kruhové výseče,
aby sa dali rezať kružlítkom (síce nemajú 100%- ný tvar, no v rámci rezacej tolerancie to snáď prejde)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa petopato » 11 Mar 2012 11:02

Idem skladať kabínu a chcem sa opýtať, že ak vlepím podlahu pred striekaním, či tam budem vedieť narvať interiér cez predné okno.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Mar 2012 15:30

Preco chces vlepit podlahu pred striekanim? Podlaha ma mat ciernu farbu, podla mna je jednoduchsie farbit zvlast. Mensie diely asi pojdu vlozit cez celne okno, problem ale by bol asi s obkladmi. Takze odporucam to striekat bez podlahy.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa petopato » 11 Mar 2012 15:46

Myslel som tú dolnú časť (ešte ich nemám zlepené), ale medzitým som nad tým premýšľal a zistil som, že to bude lepšie tak ako vravíš...chcel som len aby mi niečo držalo tvar.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa iconmaster » 11 Mar 2012 16:06

Neboj, tvar to bude drzat aj bez toho - boky nie su az take siroke a navyse sa podlepuju, predok ide do obluka, ktory zas pevne drzi tvar. Najlepsie je skladat tak, ze do nafarbenej kabiny vlepis oblklady a tapacirung, potom skla. Medzitym si pripravis podlahu - nalepis nan volant, sedacku a dalsie veci a nasledne tento celok vlepis to kabiny, cim ho vlastne "hermeticky" uzavres.

Užívateľov profilový obrázok
killer154 | --
Príspevky: 145
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zlín

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa killer154 » 24 Mar 2012 22:13

Ahojte tak držím v ruce rám,převodovku a zbytek dílů a přemejšlým jak to vše do sebe napasovat,htělo by to nějakou fotku do návodovek s těmito věcmi kolem motoru,ale možná je to jen moje nechápavost,protože Tino i ostatní to poskládali.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa iconmaster » 24 Mar 2012 22:45

Prevodovka pojde do svojich drziakov na rame, jej poloha je teda presne urcena. Subor chladicov v strede ako aj olejovu nadrz na konci ramu nalepis podla dielov kapotaze. Potom das motor aj s prevodmi na hydrogeneratory. A nakoniec trubky a hadice.
Keby poloha kazdeho vacsieho celku bola oznacena, mozno by castejsie vznikali nepresnosti, preto myslim ze je vhodnejsie ich polohu nastavit podla dielov, do ktorych maju zapadnut (kapotaz). Nie je to tvoja chyba, skor moja ze urcenie polohy niektorych dielov som nechal na modelara. Ja to oznacit nepotrebujem, ale ostatni uz mozu mat problem - a medzi inymi prave taketo veci ma velmi netahaju do kreslenia vystrihovaciek pre verejnost, lebo hociako sa snazim, stale tam budu nejake nedoriesene, nepresne a inak problematicke casti alebo diely.


Užívateľov profilový obrázok
killer154 | --
Príspevky: 145
Meno: Tomáš
Bydlisko: Zlín

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa killer154 » 24 Mar 2012 23:43

Ahoj převodovku jsem pochopil,ale měl jsem problémek s těmi hydropřevody,na nich je sice zakreslené napojení na motor,ale bohužel jsem si to nedovedl představit,každopádně asi jsem moc předbíhal před skládáním ze kterého by to vyplynulo.Inak model je to moc suprovní a skvěle se mi to staví jen mám občas jako laik do VDT lehce problémy.Každopádně děkuji a nějak se stím poperu

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa pisho66 » 25 Mar 2012 22:02

Môj prvý pokus nakresliť niečo zložitejšie ako kruhy dopadol hádam zdarne. Dúfam, že sa Vám bude lepiť v pohode a ak by boli dáke nejasnosti alebo bolo niečo treba opraviť tak cez ss.

Edit: Po menších nepresnostiach som opravil rozmery a už by to malo sedieť. Za nepresnosť sa ospravedlňujem
Prílohy
Vidly na guľatinu 1-25.pdf
(14.61 KiB) 608 stiahnutí
Naposledy upravil/-a pisho66 v 03 Apr 2012 14:50, upravené celkom 1 krát.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 48
2K+
Príspevky: 2197
Meno: Boris
Bydlisko: doma

Re: Multiparalelka - Liebherr 586 2plus2

Príspevokod užívateľa borog34 » 01 Apr 2012 22:00

Mám teraz na stole tie vidly na guľatinu, ale aj pri hydraulike výložníka by sa mohlo hodiť akú dĺžku majú mať jednotlivé piesty, pokiaľ som kukal na tie diely tak mi to vychádza na dĺžku podľa valcov :wink:

Edit: asi by som mal ísť k očnému :haha: :beat brick: prešiel som si návodky v šmikajde a sú tam aj dĺžka a priemer piestov takže beriem späť :red: to mám za to že nekukám na ten návod poriadne :scorn:
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný