Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Moderátori: iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa pisho66 » 06 Okt 2013 17:34

V takomto nejakom zložený sme to videli na poslednom LV stretku, pekne spravené hlavne tie turasy.
Peťo dúfam, že tie úchyty na rozrývač ešte trochu obrúsiš a aj pár miest, kde je to trochu hranaté. No a som zvedavý na pásy.
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
maťko85 | 38
Príspevky: 1042
Meno: Martin Hašlar
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa maťko85 » 06 Okt 2013 19:11

Zrovna mám tu stavebnici před sebou a tak ti můžu udělat kontrolu :P .
Ne, dělám si srandu, roste ti to fakt parádně, už teď to vypadá impozantně :still dreaming: .Jen tak dále :victory: .
K těm pásům - být na tvém místě, tak bych je postupně začal vyrábět už teď. Jednak proto, že jsem velmi zvědav, jak se s nimi popereš, a jednak proto, že podle mne výroba těch pásů bude největší pakárnou na celém modelu (ať už to je 32 nebo 25) a budeš to mít alespoň rychle za sebou :wink: . Dále píšeš, že budeš pokračovat ve stavbě Volva. I tady bych doporučoval práci "prošpikovat" průběžnou výrobou jednotlivých článků. To proto, že tě stavba bude více těšit a bavit, když si postavíš kousíček z jednoho a kousíček z druhého projektu. Tohle jsou alespoň moje zkušenosti a určitě je také využiju při stavbě tohoto modelu. Ono výroba 82 kusů článků, to bude pořádná zabíračka na nervy a tak není na škodu si to takto ulehčit :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 18 Sep 2014 22:03

Po dlhej odstavke a provokaciach admina sa znova modelarsky rozbieham. :) Po dvoch veceroch stravenych nad skicami, nakreslenymi a polorozrobenymi dielmi tahaca som sa rozhodol, ze sa skusim nastartovat pomocou tejto stavby, ktora je este v pociatocnej faze a tak netreba dlho rozmyslat ako v pripade dokoncovacich krokov...

Report
Radlica
Zatial iba ochutnavka: Dozer by ani nebol dozerom bez radlice, ktora teraz prisla na rad. Pouzil som zaklad radlice a jeho nosnej konstrukcie, ale uchytenia a klby som prekreslil, aby sa to viac priblizilo k realite.


Ked to dorobim, potom zavesim fotky celej zostavy. Tymto zaroven vyzyvam nemenovaneho pana zo Siah, aby sa premohol svojej lepicskej inaktivity do najblizsieho LV stretka!!! :P

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 22 Sep 2014 21:19

Report
Predne pracovne zariadenie
Takze predne pracovne zariadenie dorobene - akurat tam chybaju este hydraulicke valce dvihania+naklanania radlice:



To be continued...

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 22 Sep 2014 21:28

Už aby to bolo vo farbe :) . Sa mi páči ako to je krásne čisté aj napriek tomu, že sa to bude prefarbovať.
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa pisho66 » 23 Sep 2014 08:21

Pekné, že sa opäť rozbiehaš maestro :big smile:
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 23 Sep 2014 10:10

Tie protismykove stupacky!
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3221
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa WanRayen » 23 Sep 2014 10:27

No Peťo, chrobáka do hlavy si mi dal s tým modelom od riperu. Díky moc. Inač ako furt. Radosť kukať na tie diely. Na ten progress. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2543
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa martin1807 » 23 Sep 2014 11:04

Dobre to zatiaľ vyzerá..:)
Teším sa jak budeš pokračovať.. Verím, že vo finále to bude stáť zato. :victory: :wink:
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: CAT D5N XL /Ripper Works + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 14 Mar 2016 22:34

Report
Zadny rozryvac
Po dlhsej dobe som sa trochu pohol aj s touto stavbou. Dlhsie som vahal, co pouzit z originalnych dielov a ako prisposobit, no napokon som to cele nakreslil znova na zaklade dostupnych fotiek.
Konstrukcia je klasika papier, zuby takisto (brusene a impregnovane sekundakom). Poistne capy rozryvacich zubov su z plastovej tycky priemeru 1,2 mm, do ktorej su navrtane 0,5 mm otvory pre zavlacky z tenkeho drotu. S tymi som sa trochu natrapil, ale dufam ze pridaju na konecnom efekte.


Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní