Tatra 815 PJ /borog34/ 1:32

Moderátori: jozkin, iconmaster, braintech

Užívateľov profilový obrázok
borog34 | 43
2K+
Meno: Boris

Tatra 815 PJ /borog34/ 1:32

Príspevokod užívateľa borog34 » 30 Dec 2015 00:35

Dlhšiu dobu som na fórum nič nezavesil, tak to skúsim dohnať a postupne budem dokončovať v rámci možností aj rozpracované resty a modely. Jedným z nich je aj model podvozkového šasi s označením Tatra 815 PJ v klasickej mierke 1:32, rozpracované mám verzie 6x6, 8x8, 10x8 a 12x8 :) Zatiaľ je uvažované prevedenie bez nástavby, to bude záležať na tom aké podklady sa podarí nájsť :wink: Na začiatok pár obrázkov predlohy a rozpracovaných verzií
(foto predlohy zo stránky flickr.com)
Na stole: plno kostlivcov
V príprave: zatiaľ nič
Pod stolom: plno bordelu
V koši: pár kostlivcov

maťko85 | 33
Meno: Martin Hašlar

Re: Tatra 815 PJ/vlastná stavba/1:32

Príspevokod užívateľa maťko85 » 30 Dec 2015 19:06

Držím palce a jsem zvědav, jak se s tím popasuješ :victory: . A líbila by se mi nejvíce ta šestiosá varianta, klidně i takto bez nástavby :still dreaming: .

pisho66 | 34
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa pisho66 » 30 Dec 2015 19:50

Pred časom som voľakde zavesil dva videá kde Tatra vyrobila 18 metrov dlhé vozidlo ako nosič pre vrtnú súpravu. Náprav má viacej ako zamýšľaš, ale ako inšpirácia čo položiť navrch hádam poslúži :big smile:

https://www.youtube.com/watch?v=hT6Yjnh92Hw
https://www.youtube.com/watch?v=XeB_juZqI0w
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

borog34 | 43
2K+

Príspevokod užívateľa borog34 » 30 Dec 2015 21:40

Tak to už je iné monštrum :P Naviac je to novšia sedmičková rada, a vo videu ešte bez nástavby :wink: Reálnejšie vzhľadom na dostupnosť podkladov vidím skôr to šasi ako tú 8-nápravovú tatru, čo sa týka počtu náprav a verzií je to ešte otvorené, s prípadnými nástavbami to bude asi trošku problematickejšie najmä pri verziách 10x8 a 12x8 (k nim je veľmi málo solídnejších podkladov z ktorých by sa dalo vychádzať :-( )Takže uvidíme ako to pôjde a aké podklady sa mi podarí nájsť

braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)
Meno: Miro

Príspevokod užívateľa braintech » 30 Dec 2015 22:13

Cau Boris,

nakreslene to mas pekne.
Asi som to tu uz pisal, k tatrovkam vztah nemam, ale...
nespekuluj nad podkladmi a lep co si zatial nakreslil ... :wink:
Nieje nic horsie ako cakat na podklady, a tocit sa v bludnom kruhu lebo ani nelepis a ani nekreslis.
Testuj ci sa da v reale zlepit co si nakreslil, a ked nie, opravuj, rozmyslaj.
Podklady bud pridu, a ty sa posunies dalej, alebo nepridu, a ty budes mat krabicku suciastok, ktore mozno nebudu na nic.
Lenze ta krabicka suciastok ti pri dalsom modeli pomoze vyvarovat sa chyb a z 10% verzie modelov postupis na 30% verziu atd.
A pride cas, a budes uspesne kreslis s minimalnymi opravami a maximalnou zlepitelnostou.
Drzim palce. Das to!!

Miro

borog34 | 43
2K+

Príspevokod užívateľa borog34 » 31 Dec 2015 12:28

Dík Miro, práce samozrejme budú pokračovať nezávisle na tom či budú podklady k nástavbám alebo nie, pôvodne som zamýšľal len úpravu žeriavu T 815 AV30 od PMHT ale potom som sa rozhodol skúsiť nakresliť si tento typ tatry komplet zatiaľ ako šasi s kabínou s tým že nástavba pôjde spraviť aj dodatočne :) Využil som už nakreslenú kabínu a po pár úpravách aj podvozky z tatrabusu a TPL-ky, dúfam že sa to bude dať zlepiť bez výraznejších úprav :wink: V testovacej fáze bude búda zatiaľ bez interiéru ale vo finále bude aj intík kabíny :P

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Dec 2015 12:38

v Slovnafte máme taký stotonový autožeriav, 5- nápravový, až by bolo treba niečo pofotiť, tak sa ozvi, akurát na nete som nenašiel ani jeden obrázok takého žeriavu, asi zlé heslo do gogoľa :P
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

borog34 | 43
2K+

Príspevokod užívateľa borog34 » 31 Dec 2015 17:18

No ono aj mne nevedelo nájsť viac ako trojnápravový podvozok ale na truck-forum.cz som nejaké obrázky predsa len našiel :)

na jednej nemeckej stránke som zas objavil toto

Fotky by sa mohli hodiť, ak by sa ti dal pofotiť ten žeriav to by bolo super :victory:

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 31 Dec 2015 17:24

hej! ten spodný, to je on! ... tak sorry, len 8x8 :beat plaster:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

borog34 | 43
2K+

Príspevokod užívateľa borog34 » 31 Dec 2015 20:22

V pohode, o nič nejde :P Vedel by si ho pofotiť aj detailnejšie? Samozrejme v rámci možností a keď budeš mať čas :wink: Mohol by to byť zaujímavý model, štvor- a viacnápravových tatroviek až tak veľa nie je (813-ka Kolos, RM 70, 815-ky VT, VT Total, VVN, AV15, AV30 a najnovšie Steelbro) :)

Návrat na "Stavebné a iné stroje // Construction & Other Machinery"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní